Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám vagy a férjem?

Anyám vagy a férjem?

Figyelt kérdés

Ezt kéne eldöntenem. Anyám ugyanis nekem szegezte ezt a kérdést: Ő vagy a férjem, válasszak! A probléma: a férjem 1,5 éve belekezdett egy vállalkozásba, mely nagyon sok pénzünket felemésztette. Eljutott odáig, hogy a cég kb. nullszaldós lett, de bérelt helyiséggel. Most kitalálta, hogy legyen saját üzletünk, vegyük meg a helyiséget. Ez azonban csak hitellel kombinált pályázat útján lehetséges, mert ennyi pénze sem a cégnek, sem a férjemnek nincs. Mivel 1,5 éve lényegében csak az én fizetésemből élünk, anyámék segítettek, főleg kajával: ők vették és főzték a kaját, nekem sem venni, sem főzni nem kellett. Viszont a cégről nem tudtak, a hitelről meg pláne nem. Most azonban ez kiderült és anyám azt mondja, hogy a férjemet én tartom el, illetve ők a kaja miatt, és válasszak kettejük között! Tudni kell azonban, hogy egyikkel sem rossz a viszonyom, mindkettőjüket szeretem! (Bár ők évek óta nem beszélnek egymással én meg ott vagyok középen)

Remélem érthető amit leírtam, kicsit feldúlt vagyok.

Ti mit tennétek a helyemben?


2012. márc. 10. 01:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
megmondanám anyukámnak, h mindkettőjüket szeretem, nem akarom megszakítani vele sem a kapcsolatot, de a férjemhez is ragaszkodom. a férjemmel maradok, de ugyanúgy szeretném látni őt is, viszont azt megértem ha ezentúl nem nyújt ekkora támogatást, azaz nem főz ránk többé.
2012. márc. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Férjed eltapsolta a pénzt? Ezért haragszanak rá anyukádék?
2012. márc. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Én a férjemet választanám , elvégre ha már férjed akkor nem csak a jóban hanem a rosszban is !

Anyukád lehet megfog haragudni rád , de pár nap vagy hét és megnyugszik,persze ahhoz az kell hogy látogasd,ne hagyd magára !

De én 100% a férj mellett döntenék ! Ez nem kérdés .

2012. márc. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
nem, még nem tapsolta el a pénzt, sőt jelenleg még meg sincs a pályázati pénz. még csak most akarjuk felvenni, de anyu már azt mondja, hogy úgysem fog bejönni az üzlet és ne is vegyük fel a hitelt
2012. márc. 10. 02:17
 5/24 A kérdező kommentje:
egyébként kapásból én is ezt mondtam anyunak, hogy akkor ne főzzőnk ránk, de attól még jövünk az unokákkal együtt,(mármint én és az unokák), mert szeretem őket (anyut meg aput), de azt válaszolta, hogy akkor tegyem le a kapuban a gyerekeket és telefonáljak mikor értük megyek, engem nem is akar látni
2012. márc. 10. 02:21
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Áh , azt már csak "azért is " mondja , de te ismered anyudat , képes ilyen húzásokat megtenni ?
2012. márc. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
nem, azt hiszem nem, valószínüleg tényleg csak dacból mondta, mert nagyon fájt neki, hogy 1,5 évig hazudtam neki (vagy legalábbis nem mondtam el az üzlet dolgot)
2012. márc. 10. 02:42
 8/24 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszaitokat, ha bárkinek van még véleménye, kérem írja meg, mert nagyon magam alatt vagyok!
2012. márc. 10. 02:45
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Hát jó hogy ! Képzeld már bele magad a helyébe !

Elöször is próbájátok leülni megbeszélni nyugodtan .

Ha nem megy , és a férjed mellé állsz , akkor most el kell fogadnod hogy egy ideig most nem lesz felhötlen a viszonyotok anyuddal. tudom,én is voltam igy.

Igaz,mindennap azon rágodtam aztán hogy úristen most hogy haragszik rám anyum , ez ment 1 hónapig.

Végül hazamentem meglátogatni szó nélkül és csak annyit mondott hiányoztam .

Azóta minden happy. :)

2012. márc. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

igen, igazad van 2:46-os, de én azt érzem anyun, hogy szét akar választani a férjemtől: nagyon nagyon utálja, szinte minden évben kirobban köztünk egy vita, hogy miért kéne otthagynom:

szerinte lusta dolgozni -> szerintem nagyon sokat dolgzott ezért az üzletért,

szerinte nem segít a háztartásban -> tényleg idáig nem remekelt, de pont egy hete volt a férjemmel egy beszélgetésem, (én is hiányoltam a családi segítséget) és azóta többet segít, sőt azt mondja ez így is lesz a jövőben,

anyám szerint nem foglalkozik a gyerekekkel -> szerintem nem mintaapa, de azért szereti a gyerekek és igenis beszélget, tanul, játszik velük (ha nem is olyan sokat mint én)

szóval nem tudom kinek van igaza: ennek is egy kicsit, meg annak is egy kicsit

2012. márc. 10. 03:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!