Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl rideg viselkedésem van,...

Túl rideg viselkedésem van, ha nem közeli ismerősökkel vagyok. Ezen hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Ha a nagyon közeli barátaimmal töltöm az időmet, akkor közvetlenül és nyitottan beszélgetek, és sokat nevetek. De ha olyanok körébe kerülök, akiket nem ismerek jól, vagy teljesen más beállítottságúak vagyunk, akkor jégcsap módon viselkedem, nagyon kimért és bizalmatlan vagyok. Úgy érzem, mintha végletből végletbe menne a viselkedésem, és ez nem jó. (Ennek az előzménye az, hogy amikor kisebb voltam, 6-8 éves, nagyot csalódtam az emberekben, főleg a közeli ismerősökben és családtagokban. Nem szeretném jobban részletezni, mi történt. Pszichológushoz jártam 10 évesen, de nem segített.)

17/L


2012. márc. 12. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
tudatosan próbálj meg kedvesebb lenni.
2012. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, elég ha a barátaival kedves az ember, nem kell mindenféle idegennel jópofizni. Minek?
2012. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, ez van. nem kell mindenkivel jópofizni. akik ismernek, tudják mik az értékeid, akik meg nem ismernek, azoknak a véleménye szerintem frankón nem számít.
2012. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet ám normálisan is a másik emberhez szólni, nem csak kimértem. Nem kell röhögve-atom vidáman összeborulni és seretni mindnekit a világon, de olyan emberekkel sem vagy kedves semennyire ezek szerint, akiket nem is ismersz, azt se tudok ki fia-borja. Bizalmatlan vagy és előre el is ítéled őket.

Egyáltalán nem azt mondom, hogy rögtön az egész életedet meg kell másokkal osztani, szó nincs erről, de lehet kedvesen érdeklődni, normális ember módjára beszélgetést kezdeni és pár múltbéli sérelem miatt nem kéne mindenkit elkönyveli valami szemét embernek, aki biztos csak bánt...

2012. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!