Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves korotok után vállalnát...

30 éves korotok után vállalnátok egyedül gyereket?

Figyelt kérdés
Most nem kell azon fennakadni hogy hogyan működne a gyereknemzés: egyéjszakás kaland, ismerős által, elhagyna a párotok mikor terhesek vagytok stb. Vállalnátok így babát?
2012. márc. 12. 19:31
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én még csak 23 vagyok, van még időm tudom, de eszembe jutott hogy mi van akkor ha nem találok megfelelő párt, akivel családot tudnék alapítani. Már 15 évesen oda voltam a gyerekekért, ez a mai napig így van. Meglátok a buszon egy anyukát a kisbabájával, és mindig késztetést érzek arra hogy megnézzem a babát, aztán meg az jut eszembe hogy de szeretnék már én is. Vigyáztam sokat az unokaöcséimre, a szomszéd kislányra is, szóval tudom hogy nem minden rózsaszín. De mégis szeretnék. És az jutott eszembe hogy van 2 ismerősöm is akik későn tértek észhez:

1. 40 éves volt mikor bepánikolt hogy gyereket akar, de nem volt párja. Összejött valakivel, teherbe esett de soha nem éltek együtt. Csak donor volt kb. Amúgy anyagilag megengedheti magának, jól keres és a nagyszülők mindenben támogatják.

2. 37 éves, most házasodott meg. Úgy tudom még nem terhes, min 38 lesz mire szül. És az jár a fejemben hogy én nem akarok közel 40 lenni mire anyuka leszek. Egy az hogy az még 17 év, hosszú idő, a másik meg az hogy egészségileg is átgondolandó addig várni...

2012. márc. 12. 19:59
 12/37 anonim ***** válasza:
82%
hiába vagy milliomos és hiába érzed, hogy mindent meg tudnál adni neki: egy gyereknek ugyanolyan szüksége van az apjára, mint az anyjára. ha nem is az első évben, de később igen. és ez kihathat a későbbi párkapcsolataira. úgyhogy ha csak nincs a közelben egy férfi minta (mindegy, hogy fiú vagy lány e a gyermek), akkor márpedig hiányt szenved el.
2012. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
79%
nem. onzosegnek tartom tudatosan arra itelni a gyereket, hogy apa nelkul nojon fel.
2012. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
56%
Én tudom milyen az mikor nincs apám,mostohaapa pedig nem tudja ugyanazt nyújtani.Az életem alakulása sokban függött ettől is,mentem mint a mérgezett egér,soha nem hallgattam senkire,és ennek sok esetben a szeret hiány volt az oka.Ha egy klasszikus családi hátterem lett volna,ahol van 1nő és férfi,akik szeretik egymást,és mint gyereket,engem is,kisebb lett volna a valószínűsége,hogy nem csinálok annyi balhét meg hülyeséget.Ennek fényében nem vállalnék egyedül.Fontos a társ.
2012. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
19%

én pont ezen gondolkoztam, mivel a párom nem szeretne gyereket, ha mégis teherbe esnék, megtartanám,

mondjuk szakítanánk - hiszen nem tukmálhatom rá a gyermeket, ha nem szeretné (nem is érezheti át, nem az ő testében fejlődik)

és bíznék benne, hogy mire megszületik, már szeretni fogja és kiváncsi lesz rá

2012. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tudnék, nekem fontos az, hogy olyantól legyen a gyerek, akit szeretek, és azt is szeretném, ha teljes családban nőne fel a gyerekem.
2012. márc. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
63%
Nem.Egy gyereknek az a legjobb ha családban nőhet fel.
2012. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
70%
Hány olyan családról hallottam már, hogy együtt él anyuka, és apuka, de az apuka egyáltalán nem törődik a gyerekkel, soha nincs otthon a háztartási munkákból sem veszi ki a részét. E miatt aztán anyuka ideges, nincs türelme a gyerekhez sem. Akkor hát nem jobb egy egyedülálló, nyugodt anyuka?
2012. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
29%
kedves előző, az lenne jó,ha az anyuka meggondolná,hogy kinek szül gyereket.
2012. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
60%
Kedves utolsó:Ne haragudj,de elég nagy meggondolatlanság volt részedről ez a kijelentés.olyat még nem hallottál,hogy az emberek változnak(bármi hatására)és különben is az elején még minden férfi "normális".Csak évek múlva mutatják ki az ilyenek a foguk fehérjét.
2012. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!