Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves korotok után vállalnát...

30 éves korotok után vállalnátok egyedül gyereket?

Figyelt kérdés
Most nem kell azon fennakadni hogy hogyan működne a gyereknemzés: egyéjszakás kaland, ismerős által, elhagyna a párotok mikor terhesek vagytok stb. Vállalnátok így babát?
2012. márc. 12. 19:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy adódna,hogy nem találok olyan férfit,akivel gyermeket vállalhatok,akkor mindenképp nevelnék egyedül gyermeket! Édesapám egyedül nevelt engem és ennek nagyon örülök.
2012. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő egzisztenciám lenne, akkor talán igen. De ez nem valószínű.
2012. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
54%

egy egyedülálló anyuka nem olyan marha nyugodt!

szerintem nem duplán, hanem triplán nehezednek a vállára a terhek.


Akinek akármilyen tesze-tosza mulya férje/barátja van, fel sem tudja fogni, hogy micsoda felelősség, hogy az anyának a kicsi gyerekkel mindig jelenkell lennie, vigyáznia rá, fél órája sincsen magában, külön, elszabadulni, pihenni, ügyet intézni, stb.

nem lehet soha beteg, trehány, nemtörődöm, másnapos, kimaradós, stb.


Egy kézzel kell a simogatást és a szeretet is osztani. Anyagilag nem fog annyi jutni annak a gyereknek. A társadalmi státusza sokkal bizonytalanabb lesz, és ezt érezni is fogja. Nem lesz a háta mögött egy "tekintélyes" családfő. ha az anya anyatigris lesz is, rámennek az idegei.

Ha talál új pasit, mindig nyomasztani fogja, hogy nem úgy néz rá, mintha a saját gyereke lenne, nem fogja szeretni ...


Mindamellett sokkal inkább a szerény élet és kínlódás egyedül, mint egy szeretetlen házasságban/családban.

(elvált gyerek)

2012. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Nem. Én tudom milyen érzés apa mellett felnőni. Soha, de soha az életben nem fosztanám meg ettől tudatosan a gyerekemet. Ha úgy hozná az élet, hogy ne adj isten megözvegyülnék például, az egy más szituáció, természetes, hogy alkalmazkodom hozzá, de tudatosan ilyet tenni.

Csak az tudja mit veszít a gyerek, akinek rendes családja van. Én belehalnék, ha nem lenne apukám.

2012. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Nem vállalnék. Nem vagyok annyira gyerekcentrikus. Ez alatt azt értem, hogy ha megtalálnám a párom, akivel harmonikus kapcsolatban élek, akkor vállalnék gyereket. Jelenleg nincs senkim. Jó lenne, ha lenne, de nem akarok mindenáron pasit. Ugyanígy vagyok a gyerekkel is. Mindenáron nem kellene. És ha az az ára, hogy egyedülálló anyaként neveljem fel, ilyen formában nem kérem.


Szerintem ez valami elképesztő nagy terhet rak az anyára. Ő is belerokkan lelkileg, nem beszélve a gyerekéről. Persze biztos van rá ellenpélda, mármint egyedülálló anyákra, akik lelkileg egészséges gyereket neveltek fel... minden tiszteletem az övék, de szerintem ez ritkaság.


Szerintem alaposan meg kell fontolni, milyen közegbe szülessen az a gyerek. Az, hogy eleve úgy indulok neki, hogy a gyereknek nem lesz apja... nem, így nem látom értelmét.


De nem mondom azt, hogy mindenki önző dög, aki így vállal gyereket. Nem ítélkezem. Azért, mert én nem tenném (az említett okokból kifolyólag), valamilyen szinten meg tudom érteni azokat is, akik egyedül vállalnak gyereket.


27/N

2012. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
74%

Ha adottak lennének hozzá az anyagi lehetőségek,akkor igen.Segítségem lenne,együtt élek anyukámmal és öcsémmel,szóval lenne a picinek egy vagány nagyija és egy remek nagybátyja.

Mind a ketten apa nélkül nőttünk föl,amit nem is bánok,ugyanis apám elég rendesen félrekefélt az után,hogy anyu megszülte öcsémet.Szerencsére én akkor már 6 éves voltam,így anyunak volt kire számítania.Rengeteget dolgozott értünk,de a mai napig azt mondta,hogy megérte.Ha ő meg tudta csinálni,akkor nekem is menne.Nem kellett hozzá apa,hogy értékes emberek legyünk,elég volt egy talpraesett anya.25/N

2012. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
Én szívem szerintem nem vállalnék, főleg meg egyedül nem. Az osztályfőnökömnek is van egy gyereke, lombik bébi programból adódóan. Állandóan "megjön neki", sehová nem tudja tenni a gyereket amikor valamilyen teendő lenne vagy ilyesmi.Szerintem ne! de te tudod mit akarzs
2012. ápr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Nem. 32 vagyok kettő gyerekkel. Ameddig a férjem nem ismertem úgy gondoltam bármi áron vállalnék ha nem is jönne el az igazi. Most a gyerekek mellett azt mondom hogy nem vállalnám be ezt egyedül.
2012. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

én 33 évesen szeretnék gyereket, még nincs, nem rég szakítottunk a vőlegényemmel, nem találok senkit, akivel élnék és fordítva.


gondolkodom, hogy a fenti körülményekkel vállaljak e gyereket, de megállít az, hogy nem enged vmi belül egy idegentől, akit nem is szeretek.


viszont egy ismerősöm, aki ugyanígy volt és már feladta, hogy normális férfit talál, ő így vállalt, teljes egyedül, csak magának. Azóta is elvan.


Pluszban vélemény: valahogy ez a felállás sem vonz engem igazán.

2012. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
65%
Én biztos elvállalnám. Lehet, hogy nehezen indulna minden, de sokan nevelik egyedül a gyereküket. és mindig lenne melletted valaki, még ha a párod nem is. nem olvastam végig a kommenteket, h van-e gyerek... de ha nincs ezen nem gondolkoznék 30 éven túl.
2012. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!