Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha összeköltözünk sosem fog...

Ha összeköltözünk sosem fog elvenni, mert már nem lesz érdeke?

Figyelt kérdés
sokan mesélik, h kár volt összeköltözni a barátjukkal, mert utána mindent úgy csináltak, mint a házasok és a pasi nem is akarta elvenni, mert jó volt neki így is. Igaz ez?
2012. márc. 13. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ha a pasi érdekből vesz el, akkor inkább menekülnék.
2012. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha viszont nem költöztök össze,akkor meg nem tudjátok meg,hogy milyen az együttélés.
2012. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami de ez csak rajtatok múlik mivel szinesítitek a dolgot! Egyébként a házasság olyan mintha újrakezdenétek. Viccelődtök egymással, mittom én pl a fiú a saját vezeték nevén szólít pl Nagyné vagy szabóné legyen kedves egy pohár vizet hozni :D Utána visszaáll a rend. De sok örömet hoz egy boldog kapcsolatban az együtt lét. Aki már nem akarja tovább fokozni a kapcsolatát a másikkal az vagy valamit titkol vagy ahogy mondtad nem érdeke.
2012. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Apám mondta mindig. Lakva b***va ismerjük meg a másikat... onnanstól meg majd tudod hogy kell e neked vagy sem!
2012. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
ez felfogás kérdése. Ha neki is számít a papír, akkor el fog venni. Sokkal egyszerűbb hivatalos ügyeket is intézni, ha feleség vagy.
2012. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Ez már érdek! :D Miaz hogy papír :D Összeköti az ember az életét mással, nehogy a papír legyen már az indok mert feleég és akkor könnyebb lesz intézkedni...
2012. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez így durva! Ti érdekből vagytok együtt?

Amúgy meg pasifüggő. Mi 2 hónap után összeköltöztünk és 2 év után összeházasodtunk. De én az elején is nyílt lapokkal játszottam, és megmondtam, hogy bizonyos időn belül (természetesen nem 5 perc alatt, hanem ha megismertük egymást jobban, együtt lakva) el kell döntenie, hogy én vagyok-e az igazi, és hogy elkötelezi-e magát, mert én férjet és családot szeretnék, nem "barátot". Ha komolyan gondolja (meg persze én is), akkor házasság, ha nem gondoljuk komolyan, akkor nincs harag, de nem is kell együtt élnünk, mert nem egymást keressük.


Ha valaki nem tudja eldönteni, hogy el akarja-e kötelezni magát végleg, az mindig nemet jelent, és ami nem megy, azt meg nem kell eröltetni. A papír nem életbiztosítás és nem garancia semmire, de a végleges elköteleződés szándékát jelenti, ami szerintem nagyon fontos. Akinek "nem számít", az aláírja. Csak az tiltakozik ellene, akinek nagyon is számít.

2012. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben inkább úgy fogalmaznék, a pasi nem látta indokoltnak, hogy elvegye az "asszonyt".

Ha az ember huzamosabb ideig együtt él a másikkal, kiismeri teljesen.

Kiderülnek a rossz szokások, meg minden ilyesmi.

Az mennyiben jobb, ha házasság után összeköltöztök, aztán rájössz hogy nem bírod elviselni a férjed?


Egyébként nem hinném hogy igaz lenne, én 3 éve élek a párommal, és minden célozgatás és hisztizés nélkül fogta magát, és megkérte a kezem magától :)

2012. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért vegyen el, mert érdekében áll, hanem azért mert szeret. Szeretni meg akkor is fog ha összeköltöztünk. Ha nem, akkor nincs miről beszélni. Ha nem akar esküvőt, akkor akkor sem akart amikor külön éltünk. Ha meg el akar venni, akkor úgy is el fog ha összeköltöztünk.
2012. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ja az fontos h nem rólam szól a kérdés, csak így fogalmaztam meg. Szerintem a házasság több mint egy papír, így egyet tudok érteni sok válaszadóval.
2012. márc. 13. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!