Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözünk. Változásokra...

Összeköltözünk. Változásokra számítanom kell?

Figyelt kérdés

Régóta együtt lakunk már, de eddig volt egy albérletem is,amit mellesleg feleslegesen fizettem. Magamtól nem akartam megkérni,hogy hadd költözzek oda,nem akartam elijeszteni, nem tudtam ezen a téren mennyire járok elől a fejében...szívében. Egy hónapja aztán megkérdezte,hogy miért nem mondom fel az albit,hát egy percig nem kérettem magam,hiszen régóta vágytam erre,anyagilag is,meg kettőnk miatt is. Sokszor viszont elgondolkodom,hogy megbánhatta-e.. Ma cuccoltam át végleg,de nem veszek észre rajta semmi "változást" ,letargiát,vagy olyan túlzott elmélkedést, tehát rossz talán nem lehet a dolog. Bennem megfordultak olyan gondolatok,hogy majd valami megváltozik,de felesleges ilyenekre gondolni,hiszen eddig is így laktunk,csak nem volt hivatalos a dolog.

Rengetegszer emlegeti másoknak is,hogy "szeretem a kisasszonyt,nameg én kérdeztem meg,hogy hozzám költözne-e,az azért jelent valamit" kb így szokta mondani. Mégis,kitudja,persze minden pár más,mi elég jól össze vagyunk válogatva,de akinek esetleg tapasztalata volt már etéren,akinek esetleg elromlott,meséljen nekem kérem,figyelni akarok ezekre a dolgokra,fontos a kapcsolatunk.

Köszönöm. ( 1 éve vagyunk együtt,én 19éves vagyok,a barátom 21)


2012. febr. 28. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te parázol, csak nem értem, minek. Akkora változás már nem érhet, ha lényegében eddig is együtt éltetek.
2012. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nézd, lehet,hogy attól,hogy ez már tényleg komoly megijedhet. Nem valószínű,de kitudja.:)
2012. febr. 28. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk apróbb változások jöttek csak be: meg kellett szokni a másik minden napi rutinját, azt hogy nem mindig mosolygós és boldog, hogy bizony ő is tud pukizni, meg gusztustalankodni :))) és hogy igenis vannak gondjai, együtt kell megoldani. Jó nagy megpróbáltatás, de ehhez egymás iránti tisztelet és kitartás kell. Bízni kell kölcsönösen a másikban, a szavában és abban hogy együtt legyűrtök mindent. Csak így lehet nekiállni egy kapcsolatnak. Ha már ilyeneken gondolkodsz, én elgondolkodnék a helyedben, hogy biztos jól cselekedtem? Nem volt még korai hozzáköltözni? Mikor szerelmes az ember, sokszor "vak", ahogy tartja a mondás, de idővel úgyis rájössz minden magadnak feltett kérdésedre. Olyan még sosem volt, hogy ne lett volna valahogy:)


Fel a fejjel, és csak előre nézz.


22/L

2012. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, örülj neki, hogy együtt vagytok:)

Semmi jele nincs annak, hogy megbánta volna, ha később lesz ilyen, majd észreveszed.

Mégegyszer:ne aggódj, szeretitek egymást, bármi baj lesz, megbeszélitek felnőtt emberek módjára.

2012. febr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne félj ennyire!Élvezd ki,hogy együtt vagytok és alakítsátok ki a közös életeteket.Biztos lesznek negatívumok is,mert mindig fülig érő vigyorral nem lehet élni,de ha összepasszoltok,akkor ezeket meg fogjátok oldani és összecsiszolódtok.Azt azért tudatosítsd benne,hogy nem azért laksz vele,mert nincs más választásod és anyagilag már nem bírnál külön élni.Visszaélhetnek vele,ha érzik,hogy teljesen rá vagy utalva és nincs más lehetőséged,nem lenne hova menned,így úgy bánhatnak veled,ahogy akarnak.
2012. febr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Remélem ilyesfajta kihasználásra sosem kerül sor.

Mivel tulajdonképpen hozzájuk költözöm, így nem csak ketten leszünk,nagy ,galériás lakásuk van,viszont csak a bátyja lakik itthon fixen,az édesapjuk a barátnőjénél van.

Így én vagyok tulajdonképpen az egyetlen nő,így a házimunka rám hárul,de persze sosem fogom engedni,hogy rabszolgaként bánjanak velem,ha valami nem tetszik ,nem fogom megcsinálni.

Eddig tulajdonképpen ingyen laktam itt,kaját vásároltam,ennek vége,ezentúl szeretnék az apukájának,még akkoris,ha nem engedné havi 20ezer ft-ot adni.

Így pedig már a többiek sem nézhetnek/nézhetnének (mert eddig nem volt rá példa) rám úgy,mintha tulajdonképpen nem pénzért lakom itt,hanem házimunkáért.

2012. febr. 29. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!