Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párotok szüleinél (odaköltöz...

A párotok szüleinél (odaköltözéskor) ti otthon érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
A nagyimmal ez szóba került, és én azt mondom hogy nem tudnám magam otthon érezni a barátom szüleinél, még ha ott lakom már, akkor sem. Mert az nem az én otthonom, hanem a párom szüleinek háza (és persze a páromé is, de mégsem a sajátom). Erre a nagyim azt mondta hogy az ami a páromé, az az enyém is, és egy összeköltözés már olyan mint egy házasság, a szülők úgy vesznek engem is mintha a lányuk lennék, mivel össze tartozom a gyermekükkel. Mit gondoltok erről?
2012. márc. 13. 21:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%
Én még nem lakok együtt a párommal, a szüleinél biztos nem is fogunk. De barátom még otthon lakik és én is sokat vagyok náluk, sokszor is alszok ott, de teljesen otthon érzem magam, a szülei elfogadtak, és igazából nincs miért feszengenem. Nekem is kellemetlen lenne, meg nekik is, hogy azt látnák, hogy nem érzem ott jól magam. Akkor mehetek ki a konyhába amikor akarok, főzhetek, pakolászhatok, nem félek nagyvécézni, stb. Mondjuk én mindig könnyen megszoktam az adott környezetemet, ebből adódhat ez is, hogy így tudok viszonyulni ehhez.
2012. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
21%
Én kissé feszélyezve érzem magam, ami azt jelenti, nem tudom elengedni magam 100%-osan, tehát nem érzem magam otthon. Bár végülis megtehetném, mert jóban vagyunk anyósommal és nem lakunk együtt, csak néha megyünk hozzá. Amit nagymamád mond, hogy a párod szülei úgy vesznek téged, mintha a lányuk lennél, azért ez elég kevés esetben van így, lehet, hogy nagymamád olyan típus vagy ezt tapasztalta, de sajnos sok esetben ez nem így működik.
2012. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
27%

Az én párom szülei távol élnek tőlünk (mi még nem élünk együtt, de rengeteg időt töltünk együtt. Általában ha hazamegy, akkor én is megyek vele. Van hogy egy egész hétre megyünk. A családja teljesen befogadott, tegeződünk, ugyanúgy kapok náluk én is mindent mint a párom, jól kijövünk, de még sem tudnám magamat soha otthon érezni náluk. Nem azért, mert az nem lenne az én otthonom, hanem azért, mert az nem csak a mi kis közös életünk lenne a párommal, hanem a szüleié, testvéréjé is. Hozzájuk is rengeteget kell alkalmazkodni, kerülgetni kell egymást, stb. ami azért valljuk be szerintem akkor sem a legkényelmesebb, ha alapjáraton nincs útban senki, azaz a lehető legjobb a kapcsolata a családban mindenkinek mindenkivel.


A párom lakását tudnám otthonként kezelni, mert szerintem egy otthon nem attól lesz otthon, hogy kinek a nevén van az az ingatlan. Nyilván kiakadnék, ha a párom folyamatosan az orrom alá dörgölné, hogy az ő lakása és ha nem tetszik valami, akkor el lehet menni, de normális emberek között szerintem ilyenről szó sincs.


Tehát alapvetően számomra nem az adja a "kellemetlen" érzést, hogy nem a saját lakásomban vagyok, hanem az hogy más emberekkel élek együtt, akikhez alkalmazkodnom kell, akiknek meg kell felelnem, stb., nem csak a párommal.

2012. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!