Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal? Már...

Mit csináljak magammal? Már kezdek becsavarodni!

Figyelt kérdés

Próbálom röviden és érthetően megfogalmazni, hogy mi a probléma.

Kisgyerekként az a típus voltam, akit mindenki körülrajongott, folyton mindenki az én barátom akart lenni, szó szerint körülöttem forgott a világ. Ez egészen 11 éves koromig tartott, amikor is egy költözés miatt iskolát kellett váltanom, és ott, köszönhetően egy jóakarómnak, az egész osztályom megutált. Teljesen egyedül maradtam, az osztályfőnököm pedig alkalmatlan volt rá, hogy segítsen a beilleszkedésben.

Ez aztán úgy tűnik, kihat az egész életemre. Bár sok ismerősömmel jól elvagyok, jól kijövök, igazán közel senkihez nem sikerül kerülnöm. Általában kiderül, hogy egy-egy kapcsolatba túl sokat láttam bele, mint ami valójában volt; sok barátnak hitt emberről kiderült, hogy csak bulipartner, vagy csak lelki szemetesládaként voltam neki jó, esetleg a pénzem kellett. Úgy érzem, nem tudom szimplán élvezni az életet, vagy az emberi kapcsolatokat, mert folyton azon görcsölök, hogy jaj, kedvelnek-e, szeretnek-e. Állandóan megfelelési kényszer van bennem, amivel aztán jól induló barátságokat is tönkreteszek, mert ilyen "nyomás" alatt gyakran tök komoran, természetellenes viselkedek. Amikor pedig egy-egy ilyen kapcsolat nem jön össze, elkezdem magamat hibáztatni, hogy biztos bennem van a hiba, ami aztán öngyilkos gondolatokkal tarkított bőgésekhez vezet... pedig biztos nem vagyok annyira szerencsétlen, mert évek óta van párom, és egy-két olyan ember is van a környezetemben, akiben még nem csalódtam.

Kérlek segítsetek! Mit csináljak, hogy ne foglalkozzak ennyit ezzel a dologgal? Hogy érjem el magamnál, hogy szimplán élvezzem a körülöttem lévő emberek társaságát, és ne akarjak mindenkinek megfelelni?


2012. márc. 14. 00:59
1 2
 11/11 anonim válasza:

Francia Idegenlégió: uj élet uj világ uj emberek tiszta lapok hatalmas önbecsülés hatalmas fegyelem hatalmas tudás elsajátítása. 5 éves a legminimálisabb időtartamú szerződés. és mikor hazajössz uj ember leszel egy uj világban egy teljesen más nézettel. csak éld túl!

[link]

2012. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!