Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös vagy külön kassza, ha a...

Közös vagy külön kassza, ha a férfi 2-3-szor többet keres, mint a nő?

Figyelt kérdés

Tudom, voltak már hasonló kérdések, de talán egyik sem teljesen ilyen. Szóval az a dilemmám, hogy ha közös kassza van, akkor nyilván a megtakarítás is közös. És a félretett pénz válás esetén feleződik. Holott a férj tegyük fel, hogy havi 100ezerrel járult hozzá, míg a feleség csak 50et tudott félretenni. Ez így a férfival szemben nem fair. Ha azonban fele-fele arányban megosztják a közös költséget, és mindenki a megmaradt pénzét külön számlára félreteszi, akkor a nő ilyen esetben nem nagyon tud félretenni. Ekkor ő szívja meg eléggé, hogyha válásra kerül a sor, mert nem nagyon tud új életet kezdeni. Meg míg a férfi megengedhetne magának drágább ruhákat, nyaralásokat, addig a feleség nem.

Milyen megoldás az ésszerű, fair ebben az esetben? Akiknél hasonló a helyzet, hogy oldják meg? És ha gyerek is van, akkor ez miben változtat?


2012. márc. 14. 13:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk külön és közös kassza. válás fel sem merül, kb egyformán keresünk,de amikor én otthon voltam a gyerekekkel akkor ő többet rakott a közösbe én meg semmit.Amit kerestem az maradt az enyém.

A közösön is takarékoskodunk, oda raktuk a gyerekek pénzét, abból kaptak lakást,kocsit.

De a sajátunk, az saját. mindenki azt csinál vele amit akar. A legtöbbször úgyis a másiknak veszünk valamit

2012. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%

KEdves kerdezo, ez fugg attol, hogy miert dont ez mellett?

TEhat ha kolcsonosen szeretitek egymast, akkor nem egymas keresetet fogjatok nezni, hanem siman elhatarozas, es megallapodtok a kulon kasszaban, de mar a kozos koltsegekben is, hogy ki es mit vallal! Szeretet vezerel, akkor nem fogsz ennyire a fizetesekre koncentralni, hiszen egy eletre tervezel, igy termeszetes az, hogy a sajat kereseted hiaba kevesebb, de a sajat szamladon van, amivel te rendelkezel, a kozos otthon, es tovabbi szerzemeny mar termeszetesen, hogy kozos nevre kerul, hiszen nem uzleti kapcsolatban eltek, hanem szereto hazastarsakkent!

Tehat ebben a ferjeddel kell megallapodnod, mivel hiaba mondom el a sajat megegyezesunket, hiszen nem biztos, hogy a parod azt elfogadna, tehat itt neked a paroddal kell valamit tisztaznod, es onmagadban is, hogy most valojaban miert tartjatok ezt fontosnak, hogy mar most a egyutteles elejen mindenrol szerzodest kotni, holott nem tudod azt, hogy 10 mulva mi lesz pl. TEhat kulon kassza, amikor megallapodtok, hogy abba te mennyit teszel, mint feleseg, de mar a tobbi kiadas, hogy nyaralas, stb. a ffi fogja allni, hiszen tobbet keres, es erdekes lenne az, hogy a hawai szigeteken nyaral, te pedig otthon savanyu kaposzta szerepet jatszod el, mert kulon kasszan vagytok, igy mivel anyuka is vagy, aki neveli a kozos gyermekt, szinten veled van otthon...Szeretitek egymast, kez a kezben, de itt ennyire szamolni nem szabad, ez mar art az erzelmi eletben.

2012. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
én nem értem miért lettünk lepontozva akik a közös kasszára szavaztunk???
2012. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként amikor felezve van a számla, az sem fair. Mert lehet hogy az egyik több vizet használt. Pl. a nő takarít, megy a sok felmosó víz, mosogató víz, a pasi meg 2 perc alatt lezuhanyozik a munka után, utána bedől az ágyba és ennyi. A koszos edényeit is a nő mossa el, és főzéshez is kell víz... Az kinek a vize ha a nő használja, de a férfi javára megy? Szóval jól át kell számolni, hogy ki mennyit fizessen...


(Csak viccelek. Irónia. Ennyi értelmét látom a felezésnek.)

2012. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%

Közös lónak túrós a háta.

Ezt miért csak itt felejtik el az emberek?

2012. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
Közös kassza. Nem a válásra készülünk, így eszünkbe sem jut, hogy ki mibe mennyit ad. amit megtudunk spórolni azt is közösen döntjük el, hogy mire vagy hova legyen. Nálunk én(nő) keresek háromszor annyit, de ettől nem vagyok feljebbvaló a kapcsolatunkban. Közös élet közös pénz.
2012. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
10-es Szívemből szóltál!
2012. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%

Közös.

Lehet, hogy a pasi 100-at keres, a nő meg 50-et, de a nő emellett még belerakja a családi kasszába, hogy főz, mos, takarít, gyereket nevel, csak ez nincs számszerűsítve.

2012. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%
Senkit nem köteleznek arra, hogy házasodjon. De a házasság élet- és vagyonközösség. Nem is értem: gazdag ember szegény felesége vagy szegény ember gazdag felesége, ez mi már? A tágabb családomban sem ismerek senkit ahol külön kassza lenne. (tudom: 0%) :D
2012. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

házasságban nem tudom értelmezni az "enyém" és a "tied" pénzt. csak miénk van. másképp el se tudnám képzelni.


és mielőtt még nekem esik valaki mondom, hogy nem, nem tartom idiótának aki nem így csinálja. ami azt illeti nem nagyon érdekelnek mások pénzügyei

2012. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!