Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egész életetekben szegényen...

Ha egész életetekben szegényen, kuporogva élnétek és egyszer csak óriási összeghez "jutnátok", mégis ti mit kezdenétek vele?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 10:10
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban rendbe hoznám a bátyám anyagi életét mert szegényke nagyon el van adósodva és csoda hogy még enni tud meg van munkahelye. Utána a szüleim házát bővíteném ki és megcsinálnám a tetőtéri lakást is amit a barátnőmmel igénybe vehetünk :) Szerencsére nekem meg a szüleimnek nincs adósságunk és a barátnőm családjának sem így el vagyunk de ha lenne egy bizonyosan nagy összeg a zsebembe az tuti hogy rendbe raknám a családom életét hogy jobb legyen később is. Ha esetleg a lottó nyereményről lenne szó tegyük fel 1-2 milliárd akkor tuti hogy ezeket mind megcsinálnám plusz a bátyámnak vennék egy kisebb lakást hogy ne albérletbe kelljen szívnia. Ami meg megmaradt annak egy részét saját vállalkozásba fordítanám a maradékot meg lekötném hogy kamatozzon hogy az utódaim jövőjére is legyen valami kezdőtőke. De mivel ez a bizonyos összeg még nincs így nagyon nem is álmodozok róla.
2012. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
82%

nyertél a lottón?

:)

de jó neked! :)

2012. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Több száz millió? Hát ez esetben biztos azzal kezdeném, hogy megengednék magamnak némi luxust, amire most nem telik. Mondjuk első körben elmennék családostul valahova egy jó nagyot kajálni, aztán vennék magamnak valami csini ruhát és elmennék egyet bulizni, mert erre már jó ideje nem volt semmi keretem, és a jelen helyzet szerint sokáig nem is lesz.

Na utána foglalkoznék a fontosabb dolgokkal is :)

Ha ilyen nagy összegről van szó, akkor a nagyobbik részét lekötném. Aztán még egy jó másfél évig nem csinálnék semmi különösebbet, maradnék ahol vagyok, mert a tanulmányaimat mindenképp be szeretném fejezni, ennyi van hátra. Közben nyelvet tanulnék - így már lenne miből, nem a netről kéne, tanár és minden más segítség nélkül. Ez idő alatt nem szórnám ész nélkül a pénzt, viszont annak semmi értelmét nem látnám, hogy lakást/házat vegyek, hiszen csak másfél évig maradnék itt. Viszont valamivel kényelmesebben élnék: mondjuk hónap végén is lenne más kaja a rizsen kívül.

Amikor befejeztem a tanulmányaimat, nyugodt szívvel tudnék külföldre költözni, nem lennék tiszta ideg, hogy mi lesz, ha nem találok nagyon nagyon gyorsan munkát. De persze mindenképpen dolgozni szeretnék így is, a szakmámban.

Szóval nekem ennyi pénz nem azt jelentené, hogy többet nem kell dolgoznom, vagy mit tudom én, csak segítene, hogy nyugodtabban élhessek, így nagyobb esélyt látnék rá, hogy a céljaim összejönnek, illetve több lehetőséget adna, hogy az esetleges hibákat korrigáljam.

2012. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Én gyermekotthonoknak, olyan szervezeteknek akik a bántalmazott nőkön segítenek és állatotthonoknak adnék.
2012. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
10:24-es voltam
2012. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Mit tanulsz,hogy mindenféleképpen szeretnél utána dolgozni is???:)
2012. márc. 17. 11:04
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Sokat olvasni a beteg kisgyerekekről. Egy kamiont megraknék tartós élelmiszerrel, ruhákkal játékokkal, és elvinném. Semmi segélyszervezet, meg ilyenek, hanem oda, a ház elé!

Vennék rengeteg termőföldet, és bérbe adnám. Így lenne esélyük azoknak is gazdálkodni, akik emiatt nem tudnának. És leülnék a se.ggemre. Szülnék húsz gyereket!

2012. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Semmi utazgatás magadnak élés?
2012. márc. 17. 11:08
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Én rendezném a család tartozását.

Vennék anyámnak egy lakást.

És a többit a tanulmányaimba ölném bele.


Ha annyira nem sok pénz, akkor mindent a tanulmányaimba invesztálnám.

22/L

2012. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Boldogság érzetet ad nektek,ha segítetek másokon,akit nem is ismertek?Értem én,hogy nagyon jó dolog a körülöttünk levőkön segíteni,de csak úgy...
2012. márc. 17. 11:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!