Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egész életetekben szegényen...

Ha egész életetekben szegényen, kuporogva élnétek és egyszer csak óriási összeghez "jutnátok", mégis ti mit kezdenétek vele?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 10:10
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

1. kifizetném a diákhitelemet

2. végre megcsináltatnám a fogaimat (sajnos örököltem, hogy szörnyen rossz fogaim vannak, hiába ápolom őket)

3. vennék egy kertes házat és egy autót

4. félretennék a fiam számlájára

5. osztanék a családom tagjainak is

6. adományoznék valamilyen egészségügyi szervezetnek (Heim Pál, daganatos gyerekek, rák kutatása stb)

7. utaznék sokat a családommal

8. vállalnék még legalább két gyereket

9. befektetnék (nem tudom mibe, nem értek hozzá, de pár házat biztos vennék)

2012. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, tőlem kérdezted, hogy mit tanulok, amiért mindenképpen dolgozni szeretnék utána? Ha igen, akkor íme a válaszom: szociális munkásnak tanulok :) Nyilván az ember, ha dolgozik, akkor azért pénzt is szeretne látni, viszont azért részemről egy dolog a munka és egy másik dolog a pénz. Én amit tanulok, azt azért tanulom, mert ezt szeretem csinálni, és nem azért, mert majd hülyére akarom keresni magam vele :) Na persze ha valaki hozzám vágna egy rakás pénzt, azt tudnám értékelni :D

Persze mondhatnám azt is, hogyha nem számítana a pénz, akkor lennék önkéntes, csak az a tapasztalatom, hogy az önkénteseket nem veszik túl komolyan szakmailag.

2012. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Mennyi az az összeg attól függ, mert teljesen relatív, h kinek mi a sok, és ettől függ az is, hogy mihez kezdenék vele. 10-20 milliót tuti befektetnék, de ez nem túl nagy összeg, nyitnék valamilyen vállalkozást, vennék egy kisebb lakást, azt kiadnám, és ennyi. 100-200 millióból vennék részvényeket, és vennék 1-2 jó autót, 1-2 utazás is beleférne. Milliárd fölött pedig nem csinálnék semmit, csak a kamatokból élnék :D
2012. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Vennék egy lakást, a nagy részét meg betenném bankba és befektetném. De őszinte leszek, lenne olyan része is, amit magamra költenék végre. Mennék színházba, moziba, étterembe, vennék minőségibb/drágább ruhákat és sminkeket, CD-ket, utazgatnék. Meg elmennék lézeres szőrtelenítésre. Bár attól is függ, mi az az óriási összeg. Ha ez mind nem fér bele, akkor óvatosabban duhajkodnék, kevesebbet szórnék el.
2012. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

segítenék a beteg gyerekeknek (sajnos több rokonom is rákban halt meg). földeket vennék, ha nagy lenne az összeg talán gyárat is építtetnék.

elutaznék külföldre nyaralni(még Horvátországban se voltam soha pedig itt van közel a határ).

vennék magamnak pár jó cuccot, a többit pedig hagynám a bankban hogy kamatozzon.

2012. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Kifizetném anyukám tartozásait. Félretennék mindkét öcsémnek annyi pénz, amennyiből 18 évesen lakást tudnak venni maguknak. Kisegíteném a nagyszüleimet, hogy ne kelljen nélkülözniük. Összeházasodnék végre a párommal. Vennénk egy lakást, és egy kocsit. Aztán az egész nagy családot elvinném egy hétre Egyiptomba! :)
2012. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Felkeresném a legjobb orvost és kikúrálnám végre a betegségem, amivel az elcs#szett magyar orvosok semmit nem tudnak tenni, csak vállat vonnak, pedig nem vagyok klinikai eset. Ezután fognám a családom és kihúznék Amerikába, letelepednék, vennék egy farmot, lovakat tartanék és patkánymentéssel is foglalkoznék. Beneveznék a Budapest-Bamako rally-ra, távlovagolnék, idővel tuti szülnék 1-2 gyereket is és boldogan élnék, amíg meg nem halok.
2012. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Első nap estéjén elmennénk egy étterembe ünnepelni. Másnap vennénk egy kocsit és a napokban vennénk egy lakást. Összeházasodnánk, nászútra mennénk. Ha ez is meg volt, elkezdenénk építkezni, valamint egy nyaralót is vennénk valahol a Földközi-tenger partján.

Ezután vennénk egy fullextrás lakóbuszt és bejárnánk egész Európát és még azon is túl.

Miután hazaértünk, nekiállnánk babázni. :) Később pedig vállalkoznánk, bárban, étteremben gondolkodunk. Én nyitnék legalább egy állatmenhelyt, olyat, ahol boldogan élhetne minden állat. Lehet, hogy politikai pályára is lépnék, de nem biztos. Megpróbálnám megszűntetni ezt az erkölcsi fertőt, ami van. :)

2012. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Félretennék hogy kamatozzon.

Segítenék a nagymamámnak abiben csak lehet (lakás, vállalkozás kivirágoztatása, új gépek vásárlása).

Házat vennék magunknak.

És adományoznék is belőle.

Némi szépitkezési beavatkozásra is költeném (mell felvarrás, zsírleszívás).

2012. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Elég nyilvánvaló a döntés, legalábbis számomra.. Szétosztanám a családomban, mert tudnám, hogy ők eléggé empatikusak ahhoz, hogy nem csak a saját hasznukat néznék. Magamra talán annyit költenék, hogy rendeznék egy fullos házibulit, hogy mielőtt végleg átszenderülök a felejtés mocsarába, legalább 1x, illő módon búcsút vegyek az élettől...
2012. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!