Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá anyát,...

Hogyan vehetném rá anyát, hogy elengedjen a VOLT Fesztiválra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, már 3 éve nagyon szeretnék eljutni. Most lenne szállás is, pár barátnőmmel mennék, de anya nem akar beleegyezni.
2012. márc. 18. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Magadnak gyűjtsd össze rá a pénzt diákmunkával, mert lehet, hogy emiatt (sem) szívesen enged el, hogy drága. Mutasd meg neki,hogy tudsz mindent finanszírozni magadnak (belépő, odautazás-visszautazás, szállás, kajapénz, tartalékpénz).

Mutasd meg neki a következő pár hónapban, hogy bízhat benned, kérés nélkül segíts otthon, egyszer-egyszer vásárolj be saját pénzből, ha elmész bulizni, akkor időben, és ne pia- és cigiszagúan érj haza. Mutasd be neki a barátnőidet, esetleg egyikük szüleivel személyes találkozót is szervezhettek. Mutasd meg neki a szállást, ahova mennétek, ha ismerőshöz, akkor adj róla elérhetőséget stb.

Jah, és ne hozd fel neki percenként a Volt-témát. Elég eleinte havi egyszer, majd nyár felé közeledve kicsit gyakrabban.

Sok sikert!

20l

2012. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak ti mennétek, hasonló korú lányok? Kinél lesz a szállás, gondolom nem kempingezni fogtok. Én 18 voltam, gimi utáni nyáron mentem el Hungaroringre, 5 napra, elengedtek. Pedig olyan lánnyal mentem, akit akkor láttam először, netes barátság. :D Ja és akinél elszállásolt, egyáltalán nem ismertem előtte. Bár nálam sokat nyomott a latban, hogy saját pénzből mentem. De gondolom ez evidens.
2012. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18 év alatt semmiféleképpen nem engedném a gyerekemet, szerintem anyud sem fog addig elengedni
2012. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan drága ez a fesztivál.Valahogyan vedd rá , könyörögd ki , addig ne hagyd békén amíg el nem enged.Ígérd meg neki hogy 1 hétig takarítasz , találj ki valamit.Engem is elengedtek Bécsbe meg Berlinbe koncertre 17 évesen , persze többen mentünk és volt velünk nagykorú.
2012. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan drága ez a fesztivál? Nem, annyira tényleg nem.

Nem tudom a kérdező családjának anyagi helyzetét, én csak a saját példából indultam ki. Hónap végére alig marad 2-3 ezer forintunk, sokszor még kajára sem jut, nemhogy fesztiválra!

15 éves korom óta járok fesztiválokra (évente kétszer), és koncertekre (havonta-kéthavonta kétszer). Anyu soha egy fillért nem tudott adni ezekre, így mindig magamnak kerestem meg rá a pénzt!

Szóval nagyon is lehetséges, hogy a pénzügyek miatt nem akarják elengedni!


Első voltam.

2012. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szerintem tényleg gyűjtsd össze a pénzt és "nyúzzad" anyukádat, barátnőid szüleivel beszéljen esetleg. honnan jönnél? milyen messziről? csak mert Sopronból már 14 éves kor óta egyedül jár mindenki, én is közel lakok de én is Sopronban szoktam aludni és már 14 éves korom óta járok. Szerintem rá tudod beszélni anyukádat! :) hajrá:)

16/L

2012. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!