Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne ha a sógoroto...

Nektek hogy esne ha a sógorotok ilyen furán viselkedne, mintha nem is családtag lenne?

Figyelt kérdés
A párom öccse fiatalabb nálam pár évvel.Ma volt itt nálunk délelőtt,mert dolgozom neki itthonról és valamit jött megbeszélni.Gondoltam hoz egy szál virágot,hisz tegnap nőnap volt.Hát nem hozott,nem azért mert annyira fontos nekem a nőnap,de azért jól esett volna.Igazából se névnapra,talán szülinapra és karácsonyra kaptam tőle valamit,de például a 16hós lányom eszébe se jutott karácsonykor.Ne értsétek félre nem az ajándékról van szó,hanem a gesztusról,egyébként meg nálunk szokás a családba megtartani az ünnepeket.A másik csörgött a telefonja és mondta hogy lerakja mert egy ismerősénél van.Hát én a sógornője vagyok,családtag!!!!De azt például elvárja,hogy főzzek neki hétvégén,mert az anyósomék nem lesznek itthon(egy házban élnek és mindig ő főz neki)és jön át kajálni!
2012. márc. 9. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A párod öccsétől miért vársz ilyesmit? Szerintem ez nem szokás, kivéve ha mondjuk ő a gyerek keresztapja is.
2012. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem túlreagálod. ő nem a párod, így ilyeneken felesleges fennakadnod.
2012. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,nagyon szarul esett!Lehet mert amúgy is pipa vagyok rá,mert állandóan könyörögni kell hogy fizesse ki a munkámat,most is arra várok.

Amúgy nálunk szokás venni virágot,én is kaptam apósomtól,apuéktól,a párom is vitt anyának,anyukájának,nagyiknak.

Amúgy meg akkor ő se várja el hogy főzzek neki,hisz felnőtt ember oldja meg.

2012. márc. 9. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár nem írtad milyen a viszonyotok egyébként, és tényleg nem megbántani szeretnélek. Szimplán lehet, hogy nem bír, de ez egy kényszerhelyzet, mivel a testvére a férjed. Ezekkel az apróságokkal pedig tüntetőleg nem is foglalkozik, vagy annyira nem érdekled, hogy figyeljen rá. Csak azért írom, mert hasonló helyzetben vagyok, annyira nem csípem a sógornő jelöltemet, hogy mindent kizárok, ami róla szól, nem direkt, csak baromira nem tud érdekelni. Bár ő férfi, lehet csak elfelejti, neki nem lényeg az ünnep. Másnak vitt a családból virágot?
2012. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából jóban vagyunk.Néha elmeséli a nő ügyeit,dumálunk erről-arról,megkérdi mi van velünk stb.Sokszor teszek neki szívességet ezért is bánt a dolog.Eléggé el van kényeztetve,minden a segge alá van rakva,egy kicsit önző is.Pont azért segítek neki stb,hogy hátha a párommal kicsit jobb lesz a kapcsolata,mert az nem valami fényes,de most már kezdem belátni hogy a páromnak van igaza és az öccse kezeli rosszul a családi kapcsolatokat.
2012. márc. 9. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekem hogy esne? Tojnék rá. Közelebbi rokon sem köszöntött fel tegnap. Nem izgat. A telefonbeszélgetésbe meg nem hiszem hogy kötelező elmondani, hogy pontosan kinél van épp az ember. A családtag is ismerős.
2012. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sosem értettem az ilyen követelőző embereket. Miért várják el egyesek, hogy ajándékot kapjanak?


Egyetlen dologban van igazad: nem szép, hogy nem fizeti ki a munkád. A helyedben nem dolgoznék neki többet.


Gondolom azóta megromlott a viszonyotok.

2022. aug. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!