Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Anyám...

Mit tudnék csinálni? Anyám egyáltalán nem törődik a legkisebb tesómmal, de nem is enged semmit! Bővebben lent!

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Már 3 éve külön élek. Barátnőm is velem lakik már 1,5 éve. 6 testvérem van. Az igazság az, hogy majdnem mindegyik más apától. Azért is álltam a saját lábamra elég korán. Nagy korkülönbségek is vannak. 5 év után tavaly márciusban anyám megint teherbe esett. Nem akarta a babát, ez látszott rajta már az elejétől. De elvetetni sem akarta. Miután megszületett, szinte az első napoktól kezdve nem is foglalkozott vele. 1 hetes volt a baba, és simán ment éjszakára bulizni...A legkisebb húgom, 12 éves, tulajdonképpen ő törődik vele hazulról szinte senki más. Ő meg nem tud úgy foglalkozni vele mint egy felnőtt. Mostanában Dömcsi miatt gyakrabban megyünk a barátnőmmel haza, legalább olyankor ki van véve a kiságyból. Úgy sajnálom, megszakad a szívem amikor ott kell hagynom. Mondtam anyának egyezzünk meg, oldjuk meg valahogy és magammal viszem a kicsit. De nem engedi, hajtogatja hogy az ő gyereke, de mióta megszületett garantálom hogy nem volt a kezében. Nagyon rossz ez így...mindig is szörnyű anya volt, de ennyire azért soha nem ment messzire. Engem például 15 évesen szült...Van valami, amit lehetne tenni? (A baba apjának kilétét nem tudjuk!) Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. márc. 19. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügyön tehetsz bejelentést. Milyen körülmények között élnek? Kisebbségi az édesanyád?
2012. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem, meglehetősen jó körülmények között élünk...apámtól a válás kaszált rendesen.
2012. márc. 19. 13:41
 3/19 A kérdező kommentje:
válás után
2012. márc. 19. 13:42
 4/19 anonim válasza:
Ez nagyon rossz lehet!Én imádom a gyerekeket! Tegyél jelentést a gyámügyön,ez a legésszerűbb megoldása!Valaki azért imádkozik,hogy legyen egy gyereke!Ő meg nem foglalkozik vele!:( Az ilyen nem is anya!Már bocsáss meg!csak ez nagyon felkavart!
2012. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha tényleg te akarod elvinni a kicsit, mondd meg anyádnak, hogy bejelentést teszel a gyámügyön. Döntse el, idegenek vigyék el inkább, vagy te?
2012. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Te jó ég!

Egy 12 éves nem tud vele ugy foglalkozni!

Csak a gyámüggyel az a gond hogy ha elviszik a kicsit a nagyobbat nem fogják a 12 évest?Sajna ehez nem értek?

Bocsi de ha te elvinnéd a kicsit akkor miből nevelnéd?Van munkád?Nehogy kötekedésnek vedd!Eszemben sincs!

2012. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Külön élek...saját lakásom, kocsim és keresetem van...el tudnám tartani :)
2012. márc. 19. 14:03
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor valahogy vedd rá anyudat hogy adja oda azt a gyereket!Mondd meg ráküldöd a gyámhatóságot ha nem adja oda!

Te férfi vagy és ugy laksz a barátnőddel vagy Nő?Bocsi csak nem volt egyértelmű :)

Sok sikert neked!

2012. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok :)
2012. márc. 19. 14:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Édesanyámék nevelőszülők, úgyhogy van egy kis jártasságom a témában. Én úgy tudom, hogy ha kimegy a gyámügy, és nem megfelelőek a körülmények, vagy veszélyeztetve vannak a gyerekek, akkor minden kiskorú megy, nem csak a legkisebb. Viszont ha ennyire lexarja az anya a gyerekeket, meg is érdemelné, hogy elvegyék tőle a gyerekeket! Ha mondjuk nem intézetbe kerülnek, hanem családhoz, akkor legalább van esélyük egy normális életre, látják a családi normákat, stb. A szülők ilyenkor úgyis kapnak egy kis időt, hogy rendezzék a dolgaikat, és ha a gyámügy mindent rendben talál, akkor visszakaphatja a gyerekeket az anya.
2012. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!