Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki konfliktus kerülő, az...

Aki konfliktus kerülő, az hogyan veszi rá magát hogy mégis beszélgessen a problémáról?

Figyelt kérdés
Hisz nyilván nem maradhat megbeszéletlenül semmi, ha azt akarjuk, hogy működjön a kapcsolat. Van valami jó technika erre?
2012. márc. 19. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fog beszélni, csak ha már nagyon szorul a hurok.
2012. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
VAnnak gátlásos emberek ....de én leginkább az azonnali face-to-face módszert ajánlanám mert nem jó szorongani meg elmismásolni a dolgokat:)
2012. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű, de idővel bele lehet jönni... az első ilyen beszélgetések a legnehezebbek, aztán ha látod, hogy túléled, akkor már egyre könnyebben fog jönni a többi. Csak hát el kell kezdeni, még ha nehéz is.
2012. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen egyszemélyes elfoglaltság-mosogatás,kerti munka-közben lejátszom a beszélgetést magamban így-úgy,pozitív-negatív változatban,és attól függ,hogy sikerült-e magamat meggyőzni,hogy lehet jó kimenetele a dolognak,alkalmas időpontban megpróbálom.De halogató típus vagyok,mert nem szeretek kényelmetlen helyzetekbe kerülni.
2012. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem most kezdtem, de valahogy nem tudok belejönni. Amikor végre megbeszélünk egy problémát akkor mindig megkönnyebbülök, és nem értem, hogy mitől féltem. De amikor újabb dolgot kellene megbeszélni megint tojok. Nem értem miért. Pedig én is tudom, hogy jó kimondani amit gondolok, és nem halok bele, meg semmi ilyen nagy baj nem történik, mégis ha oda kerülök félek. Apám is ilyen volt, tudom, hogy tőle örököltem, de nem is lett neki jó vége, én nem szeretném úgy végezni. Van itt valaki, aki sikeresen legyőzte ezt a problémát?
2012. márc. 19. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is kerülöm a konfliktust. Vitákat, veszekedést, nézeteltéréseket, minden ilyesmit utálok. Én mindenről hajlandó vagyok beszélni, amíg normális hangszinten és normális stílusban érvelünk, logikusa, észérvekkel, nem értelmetlen kötekedéssel. Amint érzem, hogy értelmetlen veszekedés kezd kialakulni a dologból, hátraarc.
2012. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne hibáztasd magad, ezt a magatartást ahogy írtad a szüleidtől örökölted. Levetkőzni pedig úgy lehet, hogy szembenézel vele, és kényszeríted magad rá, hogy minden problémát egyből megbeszélj. Gyakorolni kell, másképp nem megy.
2012. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6os én is ugyanilyen vagyok. sajnos nekem is van egy ilyen problémám, amit évek óta nem tudok megbeszélni, mert értelmetlen veszekedés lesz úgyis csak az egészből, észérvek nélkül. kb h én vagyok a hülye stílusban.
2012. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a párom ilyen. nagyon nehezen viselem így pár év után is. és ha már tényleg vészes a dolog akkor nehezen száját húzva megbeszéljük. ő fél. és az apukájától örökölte
2012. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fura. Én nagyon konfliktuskerülő vagyok, és pont ezért amint feljön egy probléma, leülök, és nagyon szépen, csendesen elmondom, mi a bajom. Mert akkor nem lesz belőle feszültésg, és nem fejlődik konfliktussá.
2012. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!