Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan másfél éve hogy elhunyt...

Lassan másfél éve hogy elhunyt a feleségem 31évesen, képtelen vagyok elfogadni ezt, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Van egy 6éves kisfiunk, tudom ő érte kellene össze szednem magam, és kívülről biztos mindenki azt gondolja hogy minden rendben, és bevallom tudom itt sem fogok olyan hozzászólást kapni amit már ne tudnék. De amit senki nem lát hogy belülről egy roncs vagyok, hisz életem első nagy szerelmét vesztettem el. Úgy érzem soha többé nem leszek boldog, és kevés leszek a fiamnak. Hogyan tovább emberek, van pozitív példa köztetek?
2012. márc. 20. 16:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


sajnálom, hogy gyászolsz. Nehéz, különönsen, mert egy kisgyerek támaszának kell lenned közben.

Mivel magam sem vagyok jobban, és üres szólamokkal nem akarlak fárasztani, ajánlok neked egy filmet, én is most láttam (pedig elég régi film): Schlaflos in Seattle. Németül láttam, és a címét sem tudom pontosan, de azt hiszem A szerelem hullámhosszán vagy hasonló volt a cím magyar fordítása. Pontosan a te helyzetedben van az a férfi. Hátha úgy könnyebb feldolgozni a gyászt, ha tudsz vele azonosulni. És a filmbéli pszichiáter (a rádiós) nagyon-nagyon profi. Érdemes egyszer megnézni a filmet eredeti hanggal és magyar felirattal.


A gyászban az ember úgy érzi, hogy soha többé nem fog sütni a nap, és nem lesz a darabokra tört életete egész soha többé. Amyíg benne vagy, addig nem is látsz ki belőle, de hidd el, minden seb beforr végül, még a legmélyebb és a legfájdalmasabb is. Én is ezzel vígasztalom magam, ha nagyon fáj a sok veszteség.


Szia!

2012. márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Megnéztem, igen "A szerelem hullámhosszán" volt a magyar cím, és Tom Hanks, Meg R. játszott benne. Briliáns darab.


Van egy másik is, de az német, maygarul nem is láttam még. Azt is megnézem néha, mert a filmek segítenek a gyász és veszteségeim feldolgozásában (még ha ez lassú is). Im Winter ein Jahr a címe, ha tudsz németül, szívesen ajánlom. Nagyon kemény film, de hihetetlenül jó film.

2012. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, a segítő szándékot. A filmet pedig megnézem.
2012. márc. 20. 19:07
 14/18 anonim ***** válasza:

Én egy könyvet ajánlanék: Byron Katie - Négy kérdés

Szerintem segíthet.

2012. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, megtelt a szemem könnyel...

Megértem a fájdalmadat.


Sajnos a közhelyek nem segítenek sokat, és teljesen más amit az "eszed" mond és teljesen más az, amit a "szíved" diktál.

Én bele sem tudok gondolni milyen lenne egy reggel a párom nélkül, őszintén szerintem aki nem volt ebben benne, nem tudja átérezni.

Én pszichológia szakos vagyok, azt tudnám ajánlani keress fel egy szakembert és próbáljátok meg együtt feldolgozni.

Én hiszek a szakmám erejében és tudom, hogy Neked is sikerülhet!

NAgyon sok erőt kívánok.

ÉS ne aggódj, csodálatos apa leszel:) ...és vagy

2012. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, de tényleg!
2012. márc. 20. 22:39
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Egy rokonom halt meg jópár évvel ezelőtt, férjet, gyereket hagyva maga mögött. A család összetört, a férfi 10 évet öregedett... Aztán lett egy új társa, és 20-at fiatalodott. Lett közös gyermekük is.


Tudom, hogy ez most így kegyetlenül hangzik, de én nagyon szerettem azt a bizonyos rokonomat, tényleg... de ha ő nem ment volna el, akkor nem született volna meg az új házasságból az a kisfiú, aki egy csoda... És ezt mindenki tudja, látja a családban. Nagyon szerettük, aki elment, csodálatos ember volt, csodálatos anya, feleség - de neki el kellett mennie, és most, hogy a férfinak lett egy fantasztikus új családja, már mindenki azt mondja, hogy ez így jó! Isten útjai kifürkészhetetlenek, néha nagyon nagy fájdalmak után kapunk nagy ajándékokat.

2012. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez kb feldolgozhatatlan tragédia. Én képtelen lennék feldolgozni.
2021. júl. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!