Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy az elvált,...

Igaz az, hogy az elvált, gyermekes nők nagy része csak azért akar kapcsolatot (ha akar), mert egyedül nem, vagy nehezen tudná nevelni a gyermekét?

Figyelt kérdés
Természetesen anyagi értelemben gondoltam. Megismertem egy lányt akinek van egy öt éves gyermeke. Nagyon tetszik a lány, ő sincs elzárkózva a kapcsolat elől, sőt ő akár az összeköltözésben is benne lenne, de elkapkodott összeköltözéssel ütöttem már meg a bokám, tehát nem akarom még egyszer elsietni a dolgot. Viszont azt sem akarom megszívni, amit fent kérdeztem. Ilyen téren ugyanis nincs még tapasztalatom, de mivel 35éves vagyok, nagyon már nem válogathatok, ha családot szeretnék (ő egyébként 27). Viszont a testvérem óva intett az ilyen kapcsolattól, mivel szerinte van az, amit fönt kérdeztem. Nem akarok eszköz lenni senki kezében. Érzelem nélkül (vagy felszínes, inkább célérdekű érzelmekkel) elképzelhetetlen hosszútávú sikeres kapcsolatot, családot fölépíteni. Viszont nyilván neki sem szegezhetem ezt a kérdést, az azért elég durva lenne, meg aztán a válasz is nyilvánvaló lenne. Kinek van ezen a téren tapasztalata?
2012. márc. 21. 08:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%
Nekem úgy tűnik, nem vagy eléggé oda ezért a nőért. Semmiképp ne költözzetek egyenlőre össze, viszont minél több időt töltsetek együtt, hogy hamar kiderüljön, tényleg ő kell-e neked. Ahogy most írsz, ez nem elég ahhoz, hogy egy családdá váljatok, egy kisgyerekkel meg nem lehet játszani.
2012. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Dehogyis általánosítok. Nem akarom én megsérteni senki önérzetét. Tudom hogy kicsit ellentmondásos hogy nem ismerem belülről. De más valakit úgy ismerni, hogy időnként találkoztunk (főleg ha lelki baja volt) és társalogtunk, és megint más az intim viszony, és ha közös család a cél. Azt sem merném kijelenteni hogy el akarja tartatni magát. Tudja jól hogy én is fizetésből élek, nem vagyok jómódú. De törekszek. Sőt ha lenne ki(k)ért küzdenem nap mint nap, az lehet hogy még jobban föllelkesítene. Tehát nem biztos hogy az anyagi szempontok dominálnak nála. Az hogy nem vagyok annyira oda érte, az így nem teljesen igaz: vonzódok hozzá, és pillanatok alatt bele is tudnék valószínűleg szeretni ha a gyakorlatban minden kételyemet eloszlatná, amik most még vannak.
2012. márc. 21. 09:53
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

Nézd, ha egy nőben van tartás, akkor elvárja a leendő, vagy akármilyen társától, hogy úriemberként bánjon vele.Ne pedig próbára tegye, megfigyelés alatt tartsa.

Ha benned volna férfiúi tartás, akkor megelőlegeznéd neki a pénzt és a bizalmat és segítenéd anyagilag is abban, hogy a közeledbe költözzön és minél gyorsabban tudjon magának jó helyen találni munkát.

Mégis, milyen élete lenne majd melletted szegény lánynak?Ahelyett, hogy lovagiasan segítenél neki, elnézed , hogy kínlódik munkahelyért ?Ha meg ne adj isten, majd hozzád költözik, majd beosztod a fillérjeit is, vagy nézed hogy tanulja meg ő magától?Nem semmi vagy te sem!

Szerintem nem neked kellene óvakodni a lánytól, hanem neki tőled.Nem tanárt, hanem társat keres.

Az nem baj, ha valakiben van az elején egy kis bizalmatlanság, de ez már nálad túlzás szerintem.Valamit adnod is kell, ha kapni akarsz.Felnőtt emberek vagytok, nem várhatod, hogy csak a két szép szemedért legyen veled.

2012. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 éves a gyerek és ő két éve nem dolgozik, nem keres munkát, csak a családi pótlékot kapja és vár valakire, akivel majd eltartatja a gyerekét, az gáz. Ha csak pár hónapja nincs munkája, de amúgy a GYES előtt is dolgozott rendesen, akkor ne félj. Annak a gyereknek van apja is, tartsa el ő!
2012. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

10.10-es vagyok.


9:59-es, ezt nem gondolhatod komolyan, a mai világban igenis meg kell figyelni a másikat, hogy milyen ember. A kérdező érthető, ha óvatos. A csaj igenis kínlódjon munkakereséssel, ha már gyereket szült!

2012. márc. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

igen nekem is az lenne a kérdésem, hogy egyébként hogy ismered a nőt? nem veti meg a munkát? Tehát évekkel ezelőtt azért volt, rendes hosszútávú munkahelye?

Ez fontos.


Én abszolút nem ítéllek el. Szerintem kicsit kivan sarkítva az, hogy megfigyelnéd a nőt. Dehogy is.


Én is úgy gondolom a mai világban nagyon nagy luxus az, hogy csak úgy odaköltözök egy lakásba, kvázi befogadnak bennünket, úgy hogy egy turórudit valószínű nem fogok tudni venni a hűtőbe.


Én is nő vagyok, 26 éves. Én is odaköltöztem páromhoz anno, DE! több munkahelyem van, és néha néha én töltöm fel a hűtőt, én fozetek programokat. Hozzáteszem, hogy nem várja el tőle párom. magas keresettel rendelkezik párom, így úgy fogalmazok hogy amit én keresek az aprópénznek számít. De mégis törekszem arra, hogy meglepjem őt pl. a kedvenc havi magazinjával, vagy feltöltöm a hűtőt, vagy hónapokon át spórolok, hogy szülinapjára elvihessem őt egy hétvégi kiruccanásra.


Tehát nekeme ezek alap dolgok. Ti esetetekben sajnos nem valószínű hogy a nő bármivel is hozzáfog járulni az anyagiakhoz...

2012. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,van benne valami...

Régen is voltak,és ma is vannak érdekházasságok....

Amikben később még a szerelem is megjöhet,állítólag...

2012. márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Milyen megfigyelésről beszéltek? Ez nem egy tudományos kutatómunka. Egyszerűén csak arról van szó, hogy nekem jelenleg van egy nagyon jó albérletem, amiben nem egyedül lakok, tehát hozzám csak úgy adblock nem tudnám hozni. Dolgozok, elvagyok és jó lenne már egy család. Ennyi. És most van rá esély. De sajnos arra nincs pénzem, hogy a kiadásaimon túl még öt is támogassam. Azt meg szerintem ti sem tennétek, hogy egy ilyen helyzetben fogjátok magatokat, és felmondjátok az albérletet ahol már régóta laktok, és még jól is érzitek magatokat, csak azért, hogy aztán kivehessek egy másikat ahová majd beköltözök egy másik személlyel, akivel lehet hogy nem is menne az együttélés (lakva ismeri meg az ember a társát), és még munkája sincs. Jó persze segítek, munkát kapásból tudok neki, stb. de nem akarom az elején elszúrni az egészet. Ti sem költöznétek össze egy kapcsolat legelején. Pontosan igaza volt annak aki azt írta hogy egy gyerekkel nem lehet "játszani". És itt pont erről van szó!
2012. márc. 21. 11:11
 19/22 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon rossz a megitélése az elvált ,kisgyermekes nőknek.Rossz anyagi helyzetben van mert egyedül nevel gyereket.ok.de csak az anyagiak miatt a nagy többség nem állna össze bárkivel hiszen pont egy rossz kapcsolat miatt jutott ide.a szívedre hallgass ne a bátyádra!
2012. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én pl. a megfigyelést arra értettem, hogy ismerd meg jól a lányt is, az életmódját is, mielőtt elköteleznéd magad mellette. Mellettük.
2012. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!