Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy az elvált,...

Igaz az, hogy az elvált, gyermekes nők nagy része csak azért akar kapcsolatot (ha akar), mert egyedül nem, vagy nehezen tudná nevelni a gyermekét?

Figyelt kérdés
Természetesen anyagi értelemben gondoltam. Megismertem egy lányt akinek van egy öt éves gyermeke. Nagyon tetszik a lány, ő sincs elzárkózva a kapcsolat elől, sőt ő akár az összeköltözésben is benne lenne, de elkapkodott összeköltözéssel ütöttem már meg a bokám, tehát nem akarom még egyszer elsietni a dolgot. Viszont azt sem akarom megszívni, amit fent kérdeztem. Ilyen téren ugyanis nincs még tapasztalatom, de mivel 35éves vagyok, nagyon már nem válogathatok, ha családot szeretnék (ő egyébként 27). Viszont a testvérem óva intett az ilyen kapcsolattól, mivel szerinte van az, amit fönt kérdeztem. Nem akarok eszköz lenni senki kezében. Érzelem nélkül (vagy felszínes, inkább célérdekű érzelmekkel) elképzelhetetlen hosszútávú sikeres kapcsolatot, családot fölépíteni. Viszont nyilván neki sem szegezhetem ezt a kérdést, az azért elég durva lenne, meg aztán a válasz is nyilvánvaló lenne. Kinek van ezen a téren tapasztalata?
2012. márc. 21. 08:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
12%
Hát ezért vagy te barátom még 35 évesen is egyedül....
2012. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Értem én: ne gondolkozzak, ne a logikus lépéseket nézzem, hanem minden meggondolás nélkül ugorjak fejest a közepébe... aztán majd csatlakozzak azoknak a vészesen növekvő táborához, akik néhány évvel később (vagy hamarabb) sírnak, mert elszúrták az egészet. Briliáns ötlet valóban! Kétfajta ember létezik: az egyik tanul a hibáiból (mert az élet egyszer, s mindenkorra megtaníttatta vele ezt a leckét), a másik -az ostobábbik csoport (bocsánat ha ez bántó lenne bárkinek is, de kinek nem inge..)- nem foglalkozik semmivel ami a fejlődéssel, tanulással függ össze, csőlátása van, naponta megüti magát ugyanazokban a buktatókban, és emiatt a világot hibáztatja mindenért, siránkozik, panaszkodik, stb. Egyszóval, aki nem ismeri a múltamat az ne akarjon pálcát törni a fejem felett, csak azért mert föltettem egy olyan kérdést, amit ö persze azonnal továbbsző gondolatban, a saját múltjából,tapasztalataiból merítve, év végül leszűr egy természetesen téves konzekvenciát, majd erre hivatkozva elítél. Köszönöm az ilyen hozzászólásokat, de aki nem képes kizárólag a kérdésre koncentrált választ adni, az inkább ne szólaljon meg, mert azzal nem segít ha bírálgat: ezzel ugyanis nem engem fog minősíteni, hanem önmagát. Viszont a kérdést én tettem föl. Köszönöm!
2012. márc. 25. 07:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!