Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan, hol, milyen lelki...

Ti hogyan, hol, milyen lelki állapotban ismertétek meg életetek párját? (hosszú)

Figyelt kérdés

Hali. Nem is tudom hol kezdjem, leginkább bíztatást szeretnék, hogy van okom reménykedni, és történeteket olvasni, hogy nem vagyok még elkésve.


Az én sztorim ott kezdődik, hogy 5 évig együtt voltam barátommal, akivel megromlott a kapcsolat, beleszerettem egy másik srácba. Hosszú-hosszú tortúra után, ami ezt a másik srácot is megviselte, tavaly nyáron összejöttünk. Eleinte jó volt, majd ahogy egyre többet dolgozott, egyre bunkóbb lett. Majd szünetet kért, utána szakított velem, több mint 1 hónapja. Számomra ő volt az ideális pasi, még akkor is, ha a saját nővére szerint is nagyon nehéz lesz neki még egy olyan embert találni, aki nem vérrokon, és elviseli a természetét. Első barátnő voltam, a munkába is akkor vágott bele, amikor velem összejött, kicsit össze van zavarodva... azt hiszem.


Én pedig összetörtem a szakítás után. Van egy csapatom, amit vele alakítottam, de már azt is elhanyagolja, illetve engem okol, hogy kitúrtam. Ők tartják bennem a lelket, mert barátnőimet is azon keresztül ismertem meg.


Félek, hogy itt vagyok 23 évesen. Volt egy tervem, hogy diploma után odaköltözöm az ő városába, mert 200 km van/volt közöttünk. De most hontalannak érzem magam... Nyáron diplomázom, itt ahol most vagyok nem akarok maradni, 8 évig itt éltem, már semmi nem köt ide a sulin kívül. Anyumhoz hazaköltöznék, de ott nem tudnék jól fizető munkát találni. Most úgy vagyok vele, hogy van 3 célvárosom, és lesz ami lesz.

Az is zavar, hogy 23 éves vagyok, nincs barátom, nem még hogy esküvőt és családot tervezzek, pedig mind az 5 éves kapcsolatban, mind ebben a kapcsolatban szó volt róla.

Nem tudom mihez kezdjek, úgy érzem már minden korombeli pasi foglalt, vagy nem érdekel, vagy nem érdeklem. Nem tudom merre induljak, a barátaim szét vannak szóródva. Számíthatok rájuk, tudom, de nincsenek itt, csak neten keresztül... És nem tudom hova menjek diploma után... Anyum szerint maradjak itt. De itt már mindent ismerek, az ismerettségi köröm elveszett, és csak fájdalmas emlékek vannak itt. Legszívesebben futnék, mennék, messzire, hogy ezt a szakítást is lerázzam magamról, mert nagyon bánt, hogy ennyire félreismertem egy számomra nagyon kedves embert, és hogy ennyire nem foglalkozik azzal sem, hogy a csapata, akiknek eredetileg a főnöke mit csinál, nem még hogy velem... szerintem azt se venné észre, ha balesetem lenne.


Arra kérlek titeket, hogy meséljetek nekem, hogy van ebből kiút, és lesz családom, és életem... munkám lesz, attól nem félek... de 30 éves koromra én már anyuka szerettem volna lenni, és már 23 leszek nyáron...


2012. márc. 21. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lépésről-lépésre haladj.A szakításon még nem vagy túl,ez egyértelmű.Ez hosszú folyamat,de a munkakeresés,esetleg elhelyezkedés és betanulás sokat segíthet.Válaszd azt a várost,ahol a legnagyobb az esélyed,hogy dolgozhass.Az élet nem áll meg egy fiú miatt.Lesznek a munkahelyeden kollégáid ott is lehet ismerkedni,meg úgy kb. mindenhol.Nem ismersz még mindenkit és nem minden 23 éves és annál idősebb fiú foglalt. 30 éves korod még messze van,nagyon messze.Nem hajt a tatár,hogy gyereket kell szülnöd.Most itt a lehetőség,hogy metremtsd a saját egzisztenciád,amire aztán gyereket vállalhatsz.Az igazi is el fog jönni csak még hagyd a mostani sebedet begyógyulni.
2012. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Butaság lenne 23 évesen temetni magadat.


És igen, fuss, messzire, mert csak úgy találnak meg a lehetőségek, ha keresed őket.


Én is 23 éves voltam, 2 éve egyedülálló, egyedül éltem, frissdiplomásként dolgoztam és nem görcsöltem rá, hogy van-e párom, családom...kitűztem célokat (karrier), és elkezdtem megvalósítani őket. És kb. fél év elteltével egy ilyen cél megvalósulásának köszönhetően ismertem meg a páromat, majd jó pár év múlva, 29 évesen anyuka lettem.


Semmiről nem vagy lemaradva, de ne így állj hozzá a dolgokhoz. Koncentrálj a sulira, a karrieredre, és meglátod, a szerelem jön magától.


36N

2012. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

ne haragudj, de nem olvastam végig amit írtál, csak a kérdésedre válaszolok:

amkor megismertem a mostani barátomat (úgy érzem, ő a nagy Ő), akkor egy nagy csúnya szakítás történt az életemben... akkor azt kívántam hogy legalább egy évig nem kell senki és lőjjetek le, ha mégis lennék olyan hülye mint eddig és összejövök valakivel. Akkor ismertem meg a barátomat, hosszú hónapokig ismerkedtünk, nagyon nagyon óvatos voltam és beleszerettem:)

mai napg szeretjük egymást és együtt vagyunk már több mint egy éve:) 22L

2012. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A legnagyobb bajom, hogy még mindig kötődöm hozzá, nem térek magamhoz, hogy ő ilyen ember, teljesen másnak ismertem meg. Én is hibáztam, ő képtelen megbocsájtani, és magamat eszem, hogy másfél év alatt nem tudtam bizonyítani... persze bizonyítottam, saját nővére se tűrt volna ennyit, mégis magamat hibáztatom, mert ő is engem hibáztat... Eleinte elég jó volt a kapcsolat, a végére már érdekes dolgokat csinált, ami szerinte normális.

Jó lenne csak becsukni a szemem, sodródni, de sajnos gondolkozok közben :(

2012. márc. 21. 09:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is az első kapcsolatom 5 évig tartott, aztán én rúgtam ki. Utána összejöttem egy sráccal kb. 21 évesen, akkor mg én lettem kirúgva. Akkor én is azt hittem itt a világvége, ráadásul vidéken laktam és esélyt sem láttam arra, hogy hova, merre tovább, ott már mindenkit ismertem és szóba sem jöhetett egy pasi sem. Aztán 22 évesen egyszer csak életem párja házhoz jött. Otthon ülve besavanyodva épp tv-t néztem, amikor megáll gy autó a ház előtt. Kimentem és egy korábbi pasim haverja nézett be hozzám egy barátjával.. csak úgy és megkérdezte nem megyek -e el velük a Balatonra sétálni. Hát gondoltam miért is ne, semmi dolgom itthon. Természeten ez az ismerős nem azért jött, hogy felcsípjen, viszont a barátja épp szingli volt és nekem meg nagyon bejött. :-) Szóval ez a bizonyos barát azóta a férjem 8 éve, 13 éve ismerjük egymást.
2012. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó:Még azok is megtalálhatják az igazit,akik otthon ülnek:)
2012. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Na akkor elmesélem nekem, hogy volt.

Két kapcsolatom volt a férjem előtt. Az elsővel jól elvoltam, de be kellett látnom, hogy nem voltam szerelmes egy percig sem. A második kapcsolatomban sokáig voltam benne, ott több érzelem is volt, de a végefelé inkább olyan volt mint egy haveri viszony. Azt gondoltam nem tudok szeretni. Barátnőkkel elmentünk a városba bulizni ahol tanultunk. Egyetemre jártunk ekkor. Nem akartam pasit, bárki odajött elküldtem. Kivéve egy embert.

2 évre pontosan összeházasodtunk és azóta van egy fiam is.


Ne add fel. Akármikor rád találhat.

2012. márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akkor már azt is bevallom nektek, hogy én attól is félek, hogy ez a srác hamarabb talál barátnőt, mint én barátot... mert ha egy másik lánnyal jobban kijönne, akkor én nem tudtam rendesen megfelelni neki. Szerintetek egy antiszoc, barátokkal nem rendelkező, csak munkába járó (12 órát vagy többet melózik) embernek, aki elmondása meg nővére elmondása szerint addig nem akar kapcsolatot, amíg nem látja a jövőképét... egy ilyen embernek lehet könnyen barátnője?

És emellett nem könnyű természet, hisztisebb mint egy nő, elég fura elvárásai vannak, egy közülük: szerinte egy párkapcsolatban sok a napi kommunikáció, felesleges ennyit beszélni.

2012. márc. 21. 09:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Túlreagálod a dolgot. Én 26 évesen váltam el, most 32 vagyok, és 2 éve találtam meg a társam, nem tudom mit kell 23 évesen már kétségbeesni, hogy egyedül maradsz...
2012. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerinted én mit szóljak? 23 évesen ismertem meg azt a pasit, aki nekem is olyan jelentőséggel bírt az életemben mint amit te leírtál. 3 évet voltunk együtt, majd azzal az indokkal szakított, hogy számára ez a kapcsolat kimerült, nem szerelmes. Én pedig most itt állok 26 évesen, pasi kilátásban sincs egyelőre. Ha én nem vagyok kétségbeesve, akkor neked főleg semmi okod rá. Ha 40 lennél és se gyereked, se kutyád, azon már el lehetne gondolkodni, hogy akkor hogyan tovább, de te egy 23 éves fiatal lány vagy!
2012. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!