Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 éves férfi miért nem képes...

26 éves férfi miért nem képes magáról gondoskodni? (Hosszú, de kérlek olvassátok el. )

Figyelt kérdés

Párommal elég rövid ideje vagyunk együtt, a gyermekkori jó barátjával van albérletben. A srác számítógépfüggő. Barátnője nincs, soha nem is volt neki.


A probléma a következő: nem pakol el maga után. A tálcák, tányérok, poharak ott vannak tőle karnyújtásnyi távolságra, tele ételmaradékkal, morzsával, esetenként paprikás zsírral, de találkoztam már penészes sütivel is. Párom állandóan mosogat, mert a srác egy poharat nem tesz arrébb, ha hozzánk jön, előtte minden tiszta. Mégis, ha 2 nap múlva megyünk együtt, úgy kezdjük a főzést, hogy mosogatunk, hogy legyen mibe főzni és legyen miből enni.


Nem szóltam a páromnak, mert nem akartam megbántani, de múltkor már odab*sztam idegességembe pár kanalat, mert konkrétan minden létező tányér, pohár, evőeszköz koszos volt. 47 percig mosogattam.


Ehhez még hozzájön az, hogy ha a srác hazamegy, akkor a visszajövetele napján telefonál, hogy ugyanmár menjünk le elé a vasútra, mert sok cucca van. A sok cucc nála 1 db sporttáska, és 1 db szatyor. 3-szor eljátszotta, negyedszerre mondtam páromnak, hogy nehogymár ennyire balfék legyen, egy 10 éves is elbír ennyi cuccot.


Mit lehetne tenni? Félek, hogy veszekedéseket fog szülni ez a helyzet köztem és párom között.

Félreértés ne essék, nem a házimunkát utálom, mert itthon a nagy részét én csinálom és ha pároméknál vagyunk, nem engedem, hogy mosogasson, de nehogy már a lakótársa után kelljen pakolni, mert 26 évesen erre nem képes. Mi lesz vele, ha mi összeköltözünk egy külön albérletbe? Belefullad a koszba?


Kérlek segítsetek.

Köszönöm.

23L



2012. márc. 5. 20:36
1 2 3
 1/24 bánomisén ***** válasza:
100%
Költözzetek össze egy külön albérletbe, a srác meg fulladjon bele a koszba. Ne érdekeljen, hogy mi lesz vele, ha már nem neked kell utána mosogatni.
2012. márc. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Engem is idegesített ez a jelenség!


Aztán kidobtam mindent ami felesleges, most van 2 kanalam 3 villám, és 3 műanyagtányérom.


Ezek nem foglalnak sok helyet.


Nem kell 25 személyes konyhafelszerelés 2 embernek, minek, csakhogy lomoljon?

2012. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad neki, hogy rendeljen a neten magának egy mosogatógépet ;)
2012. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek takarítani, néha nálam is napokig áll a szobában a penészes teás bögre. Viszont nincs senki aki helyettem elpakoljon, tehát általában rend van, de bevallom ha valaki folyamatosan átjönne helyettem takarítani, hát én se mozdítanám a kisujjam se. Nem értem miért csodálkozol, ha elpakolsz utána mindent...
2012. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
jól értem h te nem laksz ott? akkor konkrétan semmi közöd hozzá h hogy él a srác. te ott vendég vagy.
2012. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A párom pakol el utána mindent, és azért, mert nem bírja nézni a mocskot. Én általában 2-3 hetente megyek úgy, hogy főzök-ott alszok, amikor a lakótárs nincs ott napokig.

És kénytelenek vagyunk elmosogatni, ha főzni és enni szeretnénk.

2012. márc. 5. 20:47
 7/24 A kérdező kommentje:

#5

A páromnak is tele a hócipője ezzel, hidd el, neki viszont van köze hozzá, mivel ő ott él. De mivel én regisztráltam ide, ezért én tettem fel a kérdést.

2012. márc. 5. 20:49
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
akkor nem lenne egyszerűbb külön válni? azt csináljon amit akar. én nem lennék senki szolgája.
2012. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor úgy mondom, a párod pakol el utána mindent. A lényeg, hogy nincs rászorulva a srác, hogy elpakoljon, mert valaki úgyis megcsinálja.
2012. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A párod egy régi jóbarátja, tehát itt nem hatalmas kényszerekről beszélünk részéről hisz ha nem érezné jól magát akkor már régen nem lennének barátok és elköltözött volna!


Szerintem itt csak arról van szó hogy a pasik nagy része nem annyira rendszerető mint a nők!

Nem mellesleg ha te laknál a barátnőddel és az új pasija állandóan széthagyná a koszos alsógatyáját nálatok akkor mérges lennél rá hisz nem így szoktátok meg a saját életviteletekben!


A barátod és haverja is megszokott egy életmódot ami(hogy finoman fogalmazzak) kevesebb takarítást és mosogatást jelent!


Szerintem a párod azért mosogat gyakrabban mert te azt akarod és nem azért mert utálja hogy a haverja rendetlen!! Ők köszönik jól érzik magukat így mindketten! Hidd el!


Vagy megszokod és elfogadod a rendetlenségüket(és ha zavar akkor eltakarítasz) vagy gondolkozz azon mi lesz ha a pasidnál elmúlik az újdonság varázsa és olyan lesz mint a haverja mellett volt!

Nem mellesleg ha választania kell hogy kidobja a régi legjobb barátját mert nem mosogat és széthagy dolgokat vagy a nemrég megismert barátnőjét mert mindenen veszekszik és kibékíthetetlen a legjobb barátjával... Szerintem tudod a választ!

2012. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!