Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is a kisebb...

Más családokban is a kisebb gyerek mindenből kevsebbet kap?

Figyelt kérdés

A nővérem és köztem 4 év van, és ezzel az indoklással ő mindenből többet kap, több ruhát vesz neki anyu, több zsebpénzt kap, ékszereket, bár azok "csak" bizsuk, nem igazi ékszerek, testápolási cikkeket stb.


De most őszintén hogy lehet ezt csinálni egy gyerekkel? Hogy együtt elmegyünk vásárolni, és én csak nézem, hogy a nővérem ruhatáráát újabb 2 nadrággal és 4 pulcsival bővíti anyu, én meg nem kapok semmit? Mert így szokott ez kinézni. Én csak akkor kapok valamit, ha már nagyon muszáj, túlságosan elkopott a farmerem vagy kiszakadt a pólóm, egyébként alig van egy pár normálisabb ruhadarabom...


2012. márc. 21. 12:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Hány évesek vagytok?Ki mennyit segít otthon?Mire hivatkozik anyukád ilyenkor?
2012. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
bocs,de neki már több zsebpénz kell és több ruha is. Amikor annyi idős volt mint te, ő is csak annyit kapott miont most te. Majd ha annyi idős leszel mint ő,akkor te is többet kapsz majd.
2012. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
2. Ez hülyeség,ugyanannyira ki szeretne öltözni a kisebb is:)2 nadrágot fel lehetett osztani egyet-egyet és a 4 pulcsiból legalább egyet a kisebbnek.
2012. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én 12, nővérem 16.


Ugyanannyit segítünk mindketten, el is várják otthon, minden nap kapunk feladatot, mosogatás, porszívózás, kutya megetetése...

2012. márc. 21. 12:28
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nagyon nem igazságos. Lehet, még gyereknek tart téged anyukád és azért nem vesz annyi ruhát? Vagy azt hiszi, majd öröklöd a nővéred levetett ruháit?
2012. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
Én pont a fordítottját tapasztaltam... Mindenhol azt látom, hogy a kicsi kap mindenből többet, és a nagy le van ... értitek. Amúgy logikusan tényleg az a normális, ha a nagyobb többet kap, bár ez csúnyán hangzik, de neki tényleg többre van szüksége. Testvériesen viszont az igazságosság lenne optimális, mindenki nagyjából ugyanannyit. Viszont tényleg ez több mindentől függhet. Így a kortól is, neveléstől (amelyik gyerek jobban besegít, azt jobban jutalmazni) stb.
2012. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Anyuék mindég azt a dumát hajtogatják, hogy ő az idősebb, neki több kell...

Szerintem egyszerűen csak arról van szó, hogy ő a kedvencük.


Én is ugyanolyan jól teljesítek az iskolában, szinte csak ötösöket hozok haza, de mégis.

2012. márc. 21. 12:31
 8/27 A kérdező kommentje:
Ez igaz, amit az egyik kedves hozzászóló írt, hogy sokszor azokban a viselt ruhákban járok, amit az idősebb unokanővéremtől és a nővéremtől "örököltem".
2012. márc. 21. 12:33
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

szerintem ne gondold, hogy ő a kedvenc.

ennyi idősen én is sokszor a nővérem kinőtt ruháit kaptam meg. ő meg pont abban a (kamasz) korban van, amikor talán a kelleténél nagyobb jelentőséget is tulajdonít az öltözködésnek.

2012. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Az oké, hogy neki több kell.

De én nem tudnám megtenni a gyerekeimmel hogy amíg az egyiknek veszek valamit, a másiknak semmit.

Pláne így hogy mondjuk ki, senkinek sem kell 20 pulcsi meg 35 nadrág. Az egy dolog, hogy ha szüksége van rá megkapja, esetleg néha egy-egy plusz csecsebecse szóba jöhet, de ilyen nincs.

Én is elég rendes kivételezést látok.

2012. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!