Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nevet adnátok ebben az...

Milyen nevet adnátok ebben az esetben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Párommal Németországban élünk, és szeretnénk is itt maradni. Most akarunk gyereket vállalni, aki itt fog felnőni. Sok magyar név tetszik, de úgy döntöttünk, olyan nevet adunk neki ami magyar, viszont kint is megállja a helyét, nincs benne nagyon ékezet, sz ty ny zs betű..szóval értitek. szeretném, ha neki ebből gondja nem lenne. nem tudják sem kiolvasni, de talán még kimondani sem.

Mondanátok neveket, fiú és lány neveket is, amik jók lennének? Vezetéknév németes, Mayer.


2012. márc. 21. 13:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, a magyar név alatt a kérdezö NEM a NAGYMAGAR neveket erti, hanem olyat, ami már légóta megvan a magyarban és a használata nem idegenszerü.


Az ösmagyarkodó neveket külfödön SEM tudják kimondani, és MO-on is igen furcsán hangzanak.

2012. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az Alexra azt mondanám hogy ne mert mi is külföldön élünk és A kisfiam Alex de mindenki azt mondja neki hogy Alexander és zavarja pedig még csak 5 éves :(

Ivan,Josef!Emilia Violetta!

2012. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:

Szia,szóval magyar nevet kerestek?-csak,mert alig volt a válaszok között...

Mi is itt élünk,van egy kisfiunk és meg egy 1 a pocakban :) Bár nekem a férjem német,az ő kívánságára lett az elsö gyermekünk Levente!Valahogy beleszerettunk a névbe,mindenki megjegyzi,milyen szép neve van és imádom,hogy az oviban nem minden 2.kisfiúnak ez a neve :) ja és eddig meg soha senkinek nem volt gondja a kiejtessel!Biztos,ami biztos,második neve is van,ez német.

A picit Nimródnak,vagy Kendenek fogjuk hívni.Ő is kap második nevet is.

2012. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

Sebastian, Krisztián, Kristóf,

Anna. Eszter. Orsolya

2012. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nimród nagyon szép név, kislánynak pedig Veronika,Viola, Kinga
2012. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Andreas?
2012. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%

13:55-ösnek


A kérdező külön kérte, ne legyenek benne dupla mássalhangzók. Olyan nehéz értelmezni a kérdést?


A kérdésre válaszolva: Dominik,Daniel,

Patrik, Benjamin, Silvia, Nora, Rebeka, Ivett

2012. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nos, igen, olyat keresek, ami magyar, tehát Jessica meg láttam itt pl Silvia-t nem lehet. a gyermek magyar állampolgár lesz, magyar anyakönyvvel, és magyarul lesz a neve anyakönyvezve. szóval Dzsesszika lenne akkor. hááááááát.... :D

asszem elnézegetné a tanár a suliban, h mi ez :)

Olyan név kell, ami itthon is használható, ha majd egyszer esetleg hazamegyünk, de kint is használható, mégpedig úgy, hogy Magyarországon azzal az írásmóddal törvényes legyen. Tehát pl láttam Bianka, Levente. ez a kettő például nagyon tetszik is.

2012. márc. 21. 15:20
 19/25 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem, hogy nem kell feltétlen magyar eredetűnek lennie, a magyar nevet úgy értem, hogy a mi naptárunkban megtalálható legyen, és ne legyen nagyon külföldi hangzása. az ősmagyar nevek lehet azért jók, mert később talán még büszke lesz származására, s ha kérdezik a nevét, akkor elmondja, hogy ősmagyar. ez meg szerintem szép dolog.
2012. márc. 21. 15:27
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
14:49 Az Ivettben nincs dupla mássalhangzó? :-))))) Tényleg nehéz....
2012. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!