Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mit tanácsolnátok?

Szülők, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és a továbbtanulásról van szó. Vidéken élek, évek óta minden vágyam a Corvinuson tanulni, minden bizonnyal fel is vennének. A problémát a szüleim jelentik. Pontosabban anyukám. Nem akar elengedni, egyrészt az anyagiak miatt, másrészt mert fél, hogy elzüllenék. Először finoman próbált lebeszélni, aztán tiltott, valamint érzelmileg zsarolt. Fogalmam sincs, hogyan győzhetném meg, hogy elengedjen. Tudom, hogy anyagilag elég megterhelő az albérlet (koliba nem vennének fel), meg minden, de természetesen elmennék nyáron dolgozni és besegítenék + ott az ösztöndíj. Féltés pedig... hát, ha akartam volna már itt is elzüllhettem volna, de nem olyan vagyok. Tudom, hogy egy szülő nem örül ha "kiröpül" a gyereke, de felnőtt vagyok, a saját álmaimat kell megvalósítanom, nem anyukámét... Tehát mit tegyek, mivel érveljek, hogy ne tiltson/zsaroljon, stb? (Tudom, hogy a jelentkezéshez nem szükséges szülői engedély, de ez csak a végső megoldás lenne.)

Elsősorban szülők véleményére vagyok kíváncsi, de mindenkiét szívesen olvasom!

Előre is köszönöm!

Egy elkeseredett lány


2011. dec. 14. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondanám, amit ide leírtál. Még talán annyit hozzátennék, hogy az albit nézzétek ki együtt, hogy megnyugodjon, hogy hova kerülsz
2011. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem mindennél fontosabb a gyerekeim jövője. Eszembe nem jutna, hogy a tanulásban megakadályozzam őket...
2011. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 SzilKa ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy koliba nem vennének fel? Ha ösztöndíjra számítasz, akkor elvileg államilag finanszírozott képzésre pályázol, az államisok pedig nyerhetnek koliba felvételt. Költségtérítésesként nem, de akkor ösztöndíjat sem fogsz kapni.


Sok sikert a szüleid meggyőzéséhez! 20 évesen úgy gondolom, már tudsz felelősségteljes döntést hozni, állj ki az elképzeléseid mellett és mondd el neki ugyanezeket, ugyanígy, akár többször is! Ha elég elszánt vagy, fogja tudni, hogy nincs értelme tiltani/zsarolni Téged.

2011. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondd el,amit ide leírtál.Annyit még hozzátennék,hogy ő nevelt,ismer,akkor bíznia kell benned.Remélem,ezen elgondolkodik.

Sok sikert!

2011. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Koliba az anyagi helyzet alapján nem vennének fel. Anyukám nem dolgozik, és nincs bejelentve a munkaügyibe, tehát így meg sem pályázhatom a kolit :S

És amit ide leírtam mondtam már nekik többször is, eddig nulla eredménnyel :/

2011. dec. 14. 22:53
 6/16 Golden Gate ***** válasza:

Én a hyelyedben semmiképpen nem adnám fel a tervemet, és őszintén elmondanám nekik, hogy saját magad akarod a jövődet a kezedbe venned, és ehhez szükséges, hogy bekerülj az egyetemre. Ne hagyd, hogy zsaroljanak, magyarázd el, hogy anyagilag mindenképpen részt kívánsz vállalni ebben.

De örülnék, ha az én gyerekem, ennyire akarna tanulni! (mi mindent vállaltunk és vállalunk helyett, csak, hogy tanulhasson, de ő állandóan lóg, pedig be kellene látnia, hogy most dől el, miképpen fog majd élni!

Neked sok sikert! Bátran és kedvesen! Budapesten nem mindenk9i züllött!

2011. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És ha levelezőn végeznéd el? Akkor otthon lehetnél, tudnál mellette dolgozni, így a tandíjat is ki tudnád fizetni. És a levelezős diploma sem ér kevesebbet, mint a nappalis.
2011. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De miért csak a Corvinusra vágysz?

Milyen szakra mennél? Másik város, másik egyeteme nem jöhet szóba?

A vidéki nagyvárosok is nagyon jók egy fiatal számára. Ráadásul olcsóbbak, lehet hozzátok közelebb is lenne.

A Corvinus nem különb és nem jobb, mint a PTE, NYME stb...

2011. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha anyukádnak nincs fizetése, teljesen joggal fél, hogy nem tudnátok fenntartani egy albérletet, még akkor se, ha 6-an lennétek egy lakásban. Pesten ez elég drága mulatság. Nem tudom, milyen messze laksz, de én is a levelezőt javaslom, vagy egy másik, közelebbi egyetemet. És próbálj meg már most állást találni.
2011. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Vidéki egyetemen nincs ilyen szak, és ha lenne akkor sem akarnék itt tanulni. És nem levelezőn akarok tanulni, hanem nappalin. Az anyagiak pedig, apukám azt mondta, hogy belefér a keretbe a pesti albérlet, stb, csak anyám veszekszik, de nem a pénz a döntő, inkább hogy nem tudna itthon babusgatni többet... Nagyon rossz a kapcsolatunk.
2011. dec. 16. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!