Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a férfiak élete családa...

Milyen a férfiak élete családapaként:szabadidő, örömök?

Figyelt kérdés

Nem szórakozásból teszem fel ezt a kérdést, csak én, mint családalapítás előtt álló férfi belegondoltam,hogy mekkora kötöttséggel, lemondással járó feladat ez. Szeretném tudni a szép és jó oldalát is, és időbeosztásban tanácsot kérni, mert most elképzelésem sincs,hogy férne bele gyerek a hétköznapjaimba. Minden munkanapom így néz ki :

- reggel 6.15-kor felkelek,

- 7-kor elindulok otthonról

- 8-kor beérkezek az irodába, egész nap ülök és programozok, nagy koncentrálást igénylő feladatokat. Elég ingerszegény meló,ezért szükségem van kikapcsolódásra hétvégente

- 17.30-kor hazaindulok (ha épp nem kell túlórázni)

- 18.30-kor hazaérek.

Mivel egész nap ülök, heti háromszor 2 óra testmozgást (öltözéssel,tusolással) még este beiktatok. Erről nem akarok lemondani, ez szerintem a minimum ennyi ülőmunka mellett. Hétköznap esténként mindig agyilag fáradt és türelmetlen vagyok (hagyjanak békén érzés..).


Egyedül a hétvégéim és a szabadságokat tartom alkalmasnak arra, hogy leendő gyerekemmel türelemmel foglalkozzak.(pl. oviba/ból vinni, mesélni,játszani.. Hétköznap sokszor nem is látnám,mert még/már alszik mikor otthon vagyok).


Más férfiak is ennyit érnek rá? Elég ez így? A gyerekeknek úgyis anyára van inkább szükségük?

És mikor lenne időm magamra is? Pl. hobbi, újságok átfutása, barátok? Nem szeretném megbánni a gyerekvállalást, és feláldozni teljesen magam, de persze önző sem akarok lenni, viszont a fent leírt életből csak egy pénzkereső robotként látom magam.


2012. márc. 22. 19:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az hül*eség, hogy a gyerekeknek inkább anyára lenne szükségük. Mindkettő fontos.
2012. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
20%

elég.Az első 2 évben úgyse tudsz mit kezdeni vele.3 éves korban már tud kommunikálni,akkor már elviheted magaddal,ismerkedhettek. akkor már meg is várhatnak egy esi mesére.

(3 gyerekes anya,pszichológus,aki elfogadja férfiak egy részét olyannak amilyenek. Lehet megkövezni)

2012. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
87%

egy pénzkereső robotként látom magam.

Már most is az vagy,gyerek nélkül.

2012. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülő egyforma fontos.
2012. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%

"mint családalapítás előtt álló férfi belegondoltam,hogy mekkora kötöttséggel, lemondással járó feladat ez"


Akkor még ne alapíts családot.

Majd csak akkor, ha úgy érzed, hogy már csak ez hiányzik az életedből. Ne tegyél boldogtalanná egy nőt és egy gyereket (meg saját magadat is) csak azért, mert a környezeted elvárja, hogy most családot alapíts.

Csak akkor tedd meg, amikor már te is ezt érzed jónak.

2012. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
82%

Kedves második válaszoló!

A tanácsod alapján úgy vagy te pszichológus, ahogy én atomfizikus...

Vagy ha netán tévednék (és atomfizikus volnék), akkor az eddiginél is nagyobbat csalódtam az oktatási rendszerünkben...

2012. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

2.

Az én párom már pár hónaposan tudott vele mit kezdeni, most másfél éves és aktívan játszik az apjával és nagyon szeretik egymást. Igen, lemondással jár egy gyerek, de nem annak fogod érezni.

2012. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
15%

Kedves 6!.

Ha a realitásokat nézzük, kényetelenek vagyunk elfogadni,hogy a férfiak 70%-a nem tud mit kerzdeni az apai érzésekkel mielőtt a gyermek kommunikálni kezd. Ezt kénytelenek vagyunk elfogadni.Próbálhatnak megfelelni az elvárásoknak és pelenkázni,fürdetni,de apai érzéseket csak akkor kezdenek érezni amikor interakcióba kerülhetnek a gyerekkel.EzeK statisztikai tények. lehet letagadni,lehet szépíteni, de akkor is igy vannak.Szerintem egyszerűbb elfogadni.

2012. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%
Most mit izéltek itt?Szerintem tök jó fej a kérdező, hogy nem ugrik fejest a dolgokba, hanem előbb tájékozódik.Nem vagyunk egyformák, valaki nem tud mit kezdeni egy csecsemővel, nincs ebben semmi rossz.
2012. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
82%

8.

Milyen pszichológus vagy, mert egy gyerek nem 3 évesen kezd el kommunikálni, hanem 1 évesen már bőven.

2012. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!