Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a férfiak élete családa...

Milyen a férfiak élete családapaként:szabadidő, örömök?

Figyelt kérdés

Nem szórakozásból teszem fel ezt a kérdést, csak én, mint családalapítás előtt álló férfi belegondoltam,hogy mekkora kötöttséggel, lemondással járó feladat ez. Szeretném tudni a szép és jó oldalát is, és időbeosztásban tanácsot kérni, mert most elképzelésem sincs,hogy férne bele gyerek a hétköznapjaimba. Minden munkanapom így néz ki :

- reggel 6.15-kor felkelek,

- 7-kor elindulok otthonról

- 8-kor beérkezek az irodába, egész nap ülök és programozok, nagy koncentrálást igénylő feladatokat. Elég ingerszegény meló,ezért szükségem van kikapcsolódásra hétvégente

- 17.30-kor hazaindulok (ha épp nem kell túlórázni)

- 18.30-kor hazaérek.

Mivel egész nap ülök, heti háromszor 2 óra testmozgást (öltözéssel,tusolással) még este beiktatok. Erről nem akarok lemondani, ez szerintem a minimum ennyi ülőmunka mellett. Hétköznap esténként mindig agyilag fáradt és türelmetlen vagyok (hagyjanak békén érzés..).


Egyedül a hétvégéim és a szabadságokat tartom alkalmasnak arra, hogy leendő gyerekemmel türelemmel foglalkozzak.(pl. oviba/ból vinni, mesélni,játszani.. Hétköznap sokszor nem is látnám,mert még/már alszik mikor otthon vagyok).


Más férfiak is ennyit érnek rá? Elég ez így? A gyerekeknek úgyis anyára van inkább szükségük?

És mikor lenne időm magamra is? Pl. hobbi, újságok átfutása, barátok? Nem szeretném megbánni a gyerekvállalást, és feláldozni teljesen magam, de persze önző sem akarok lenni, viszont a fent leírt életből csak egy pénzkereső robotként látom magam.


2012. márc. 22. 19:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos a lányunk, a párom programozó :-)))

Reggel korán kel, átmegy a másik szobába internetezni, játszani. Engem a lányunk ébreszt 6:30-7 felé, ekkor ő átjön kicsit játszani, néha ő öltözteti fel, pelenkázza át. Munka; olyan 6-7 között ér haza. Fürdés (változó, hogy ki csinálja), etetés. Utána a nagy ágyon játszunk 3asban, én ilyenkor netezek (mint most is:-)). Most már forog, mosolyog; minden életkorban van valami izgalmas. 9-10 között lerakom a babát, párom ekkor elalszik, én még ébren vagyok a 11 órai szoptatásig. Ezt rajtam kívül mindenki átalussza. Reggel kezdődik előröl :-))


Átlag heti 2-3 alkalommal jár el. Hétfőn van egy tanfolyam (fényképezés), pénteken általában sörözés. Néha a hét közben is valami sörözés-mozi-biliárd a haverokkal. Változó, hogy ilyenkor mikor ér haza.

A hétvége a családé. Persze ilyenkor is netezik, de főleg rokonokhoz megyünk vagy főzünk, sétálunk.


És néha én is eljárok :-)) Az első pár ilyen alkalommal áthívta az anyukáját, de most már nagyon ügyesen elvan a babával.


Mindent kipróbál, de 90%-ban én látom el a babát.

2012. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
3%
interakciót írtam,de mindegy....
2012. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
85%

Nézd kedves "pszichológus" hölgyike!


Ha valóban tanultál volna pszichológiát vagy fejlődéslélektant legalább 1 hétig, akkor nem írnál olyan döbbenetes nagy marhaságokat, mint - idézlek: "Az első 2 évben úgyse tudsz mit kezdeni vele.3 éves korban már tud kommunikálni"

Innen kezdve ne akarj nekem inkább semmi 'okosat' mondani.

És ha tényleg van 3 gyereked, akkor csak sajnálni tudom őket - elég baj, ha egy (állítólag) PSZICHOLÓGIÁT végzett többgyermekes ANYA szerint egy gyermek csak 3 éves korától kezdve tud kommunikálni...

2012. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
16%

akkor ismétlem. 3 éves korától várható el a gyerektől olyan interakció, amit az apák 70%- a értékelni tud. (ha valaki tanult méreit piaget-t akkor tisztában van ezzel) Igen az apák 70%-a kb a 3.életévtől kezdi el élvezni, hogy apa, nem csak kötelességből teszi amit tesz,hanem mert élvezi a gyerekkel való kommunikációt.

Lehet tagadni (volt pl PPK-n olyan tanulmány,ahol a tényleges interakciót mértük fel, sajnálom,de 80% nem volt kapcsolatban a gyermekével. Ez rosszabb mint a nemtzetközi statisztika.

Behunyhatjuk a szemünk,de ez van. Sajnálom a mai apákat az (az én gyerekeim már egyetemisták) akiknek olyan képnek kell megfelelelniük aminek nem tudnak.Tisztelet a kivételnek,pl egy unokaöcsén otthon maradt a gyerekkel gyeden féléves korától, nagyon jólbevált, jobb volt mint az anya lett volna.de azt hiszem ez nagy kivétel.

2012. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
90%
Cuki, hogy így elgondolkodsz rajta. :) Nekem az lenne az első kérdésem hozzád, hogy a párodra mikor érsz rá? És mennyire veszel részt a háztartási teendőkben? Mind a kettőre fordított időt/energiát kihagytad a felsorolásból! Mikor fogsz a gyerekre ráérni? Így, szerintem sosem. Valamiből engedned kellene, hogy a gyerekek valóban legyen apja, a párodnak férje.
2012. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
96%
Azért sajnálod az apákat mert az lenne a dolguk (illetve elvárható lenne), hogy 3 év alatt is foglalkozzanak a gyerekkel?
2012. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
98%
Ha egy apa csak 3 éves kor után tud mit kezdeni a gyerekkel, azt én nem nevezném jó apának.Labdázni, mesélni, beszélgetni stb., már jóval előtte is tud, maximum nem akar.
2012. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
2%
persze,meg is csinálják,de nincs igazából kapcsolatuk a gyerekkel. Apa-gyerek kapcsolat. Az csak később alakul ki.
2012. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
84%

"3 éves korától várható el a gyerektől olyan interakció, amit az apák 70%- a értékelni tud"


Hát ez a kijelentés megint csak több sebből vérzik...

2012. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
95%
Hogyne lenne, én pár hetes kora óta dolgozok napi 2-3 órát, addig a párom vigyázz rá. Igazi kapcsolat van köztük, sajnálom, hogy nálatok nem alakult ki, de ne állítsál olyat, ami nem igaz.
2012. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!