Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a férfiak élete családa...

Milyen a férfiak élete családapaként:szabadidő, örömök?

Figyelt kérdés

Nem szórakozásból teszem fel ezt a kérdést, csak én, mint családalapítás előtt álló férfi belegondoltam,hogy mekkora kötöttséggel, lemondással járó feladat ez. Szeretném tudni a szép és jó oldalát is, és időbeosztásban tanácsot kérni, mert most elképzelésem sincs,hogy férne bele gyerek a hétköznapjaimba. Minden munkanapom így néz ki :

- reggel 6.15-kor felkelek,

- 7-kor elindulok otthonról

- 8-kor beérkezek az irodába, egész nap ülök és programozok, nagy koncentrálást igénylő feladatokat. Elég ingerszegény meló,ezért szükségem van kikapcsolódásra hétvégente

- 17.30-kor hazaindulok (ha épp nem kell túlórázni)

- 18.30-kor hazaérek.

Mivel egész nap ülök, heti háromszor 2 óra testmozgást (öltözéssel,tusolással) még este beiktatok. Erről nem akarok lemondani, ez szerintem a minimum ennyi ülőmunka mellett. Hétköznap esténként mindig agyilag fáradt és türelmetlen vagyok (hagyjanak békén érzés..).


Egyedül a hétvégéim és a szabadságokat tartom alkalmasnak arra, hogy leendő gyerekemmel türelemmel foglalkozzak.(pl. oviba/ból vinni, mesélni,játszani.. Hétköznap sokszor nem is látnám,mert még/már alszik mikor otthon vagyok).


Más férfiak is ennyit érnek rá? Elég ez így? A gyerekeknek úgyis anyára van inkább szükségük?

És mikor lenne időm magamra is? Pl. hobbi, újságok átfutása, barátok? Nem szeretném megbánni a gyerekvállalást, és feláldozni teljesen magam, de persze önző sem akarok lenni, viszont a fent leírt életből csak egy pénzkereső robotként látom magam.


2012. márc. 22. 19:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
Anyuka van vele többet, persze, hogy szorosabb a kapcsolat, egy férfitól nem is lehet elvárni, de azt, hogy legyen kapcsolata a picivel igen. Mikor pár hetes volt, már esténként az apja mellkasán szúnyokált . Most másfél éves és rengeteg dolgot tudnak csinálni. Egymást etetik, együtt labdáznak, pancsolnak és még sorolhatnám. És a gyerek kommunikál az apjával.
2012. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:

#60

Fel fogtok nőni egymáshoz, nyugi.

A szándék a részedről megvan az látszik, de kell egy kis idő, hogy a gyerek egyenrangú partnerként tekintsen rád. Eljön majd az is.

2012. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!