Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nevelőapa nevelt lánya...

Ha a nevelőapa nevelt lánya már nagykorú, akkor legális ha viszony van közöttük?

Figyelt kérdés

És ha ebből a viszonyból gyerek születik, akkor az kinek a nevét kapja? Lehet a nevelőapa törvényes gyereke?


Ez csak egy elméletbeli kérdés, és tudom, hogy gázul hangzik, egy családfán belüli furcsaságot próbálok kibogozni...


2012. márc. 22. 22:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem rólam van szó. A családfámban volt valami csavar, valami oroklés miatt.
2012. márc. 23. 11:17
 12/13 Joe.38 ***** válasza:
A jog és az élet sokszor nem egy. Köszönő viszonyba sincsenek valamilyen cél érdekében sokszor. De a nevelt lánya nem vérszerinti. Ergó idegenként is felfogható génálmány átvitel azaz szex és szülést azaz utódot nézve. Azaz, ha 18 éves elmúlt lehet a felesége és szülhet is. Talán annyi a jogi elvárás a gyámsági viszonyt mind két fél akaratából fel kell bontani, hogy erre a jog az esetleges bíróság ne hivatkozhasson. Ha meg van akkor , de enélkül is az öröklési viszony bizony mint feleség vagy utód és utódlás esetében bizony teljesen rendben van működik jogilag is. Azaz öröklés mindenképp rendezett azaz van. Tehát elvette akkor mint feleség örököl, ha gyerek is lett akkor az is.
2016. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne JOGILAG? A kérdést sem értem...
2021. okt. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!