Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekekkel vagy nélkülük?! A...

Gyerekekkel vagy nélkülük?! A férjemtől elváltam és már elég régóta áruljuk a házunkat. A két gyermekünk, akik 22 és 25 évesek, velem laknak, most végezték el az egyetemet.

Figyelt kérdés

Eddig mindenben támogattuk őket, ahogy tudtuk. Sok-sok keresgélés után végre találtam egy lakást, ami nagyon szép, egyáltalán nem kell felújítani, mindenben tökéletesen megfelelő lenne számomra, csak hát összesen 47 nm. Ráadásul az eladók cserébe is belemennének.A lakás ára pontosan annyi, hogy ki tudom fizetni a volt férjemet és a házon még meglévő hitelt, szóval végre nullára futnék és lenne egy saját kis lakásom.

A gondom az, hogy gyerekek számítanak arra, hogy még velem lakjanak olykor, ezt viszont ebben a kicsi lakásban nem tudnám nekik biztosítani, főleg úgy, hogy külön szobát szeretnének, mivel külön neműek.

Az egyik egyébként nyáron kimegy Angliába dolgozni, de olykor hazajönne, a másik pedig most kap állást Pesten, hétvégente járna haza.

Persze tudnának nálam aludni, de nem lenne külön elvonulási lehetőségük, kuckójuk, mint eddig volt. Ez inkább a hosszabb itt létekkor okozna gondot.

Lelkiismeret furdalásom van, hogy csak magamra gondolok. Ugyanakkor az is eszembe jut, hogy a saját lábukra kell állniuk. Nagyon önző lennék ?



2012. márc. 23. 08:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%

Én felháborítónak tartom hogy van aki szerint a gyereket 21 évesen ki kell vágni az utcára és éljen meg ahogy tud vagy csövezzen és le van sza.va!!

Milyen szülő az ilyen??

A gyerek felelősség! Aki szerint csak 18 vagy 21 éves korig felelősség(vagy teher!!) a gyerek az kötve hiszem hogy addig is felelősséggel nevelte!

30-hoz közeledve már önállónak kell lennie de egy friss diplomás 21 éves mitől lenne az utcára tehető??


Ez a kritika nem a kérdezőnek szólt mert ő nem ilyen elvet vall láthatóan de általánosságban tényleg durvának tartom hogy mekkorát változott pár tíz év alatt a világ Magyarországon...

2012. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Akkor lenne több pénzem, ha egyedül átvállalnám a házunk forint alapú hitel törlesztési részletét, ezt viszont nem tudom megtenni, mert akkor miből élnék ?!
2012. márc. 23. 09:34
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Kedves előző, ha megnézed a friss diplomásoknak már csak töredéke lakik otthon. ÁLtalában nem arról van szó,hogy a szülők kirakják, hanem, hogy a gyerek már menne. Önálló életet akar kezdeni. Amieink is hazajárnak, bevacsoráznak, beszélgetnek, aztán mennek a saját kis lakásukba.
2012. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy vagy te önző!

Tégy, amit te akarsz. A gyerekeidet becsülettel felnevelted, kitaníttattad, és most van lehetőséged arra, hogy első körben legalább a nullára kihozd magad, hogy aztán a nulláról pozitív irányba billenjen az anyagiak nyelve.


"Schluss mit Hotel Mama" - ahogy az okos németek mondják. Erre gondolj. Nem lesz külön szobájuk? Na és? Majd lesz külön életük és külön lakásuk, meg fogják szépen keresni az árát, ahogyan más is, pl. mi is tettük.


Ps: és ne félj attól, hogy felnőttek. Te megtettél mindent, amit egy szülő megtehet a gyerekéért, most már hagyd őket a maguk szárnyán szállni. :)

2012. márc. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha végeredményben egy kényszerről van szó a költözésnél akkor úgy gondolom inkább válaszd a jobb de kisebb lakást!

Ha kényelmetlenül is kell a gyerekeidnek meglenniük akár ketten egy szobában az nem akkora gáz de mindenképp legyen lehetőségük haza költözniük hozzád ha baj van.

Sajnos a saját egzisztencia felépítése nagyon nehéz dolog az elején. A dolgokat mérlegelnetek kell de azért szerintem figyelj oda az egyensulyra a gyereke és a saját érdeked között.

Nem kell egyik irányba sem túlzottan döntened mert a saját igényeid is fontosak! Csak azért a lehetséges bajt is vedd figyelembe ha a gyerekek bajba kerülnének anyagilag akkor legyen hova hazamenniük egy ideig. :))


Sok sikert és jó döntést!

2012. márc. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Mindkettő önálló életet szeretne kezdeni, de saját lakásra esélyük sincs, csak albérletre. Abba viszont be tudnék segíteni nekik valamennyivel.
2012. márc. 23. 09:38
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oltári nagy önzőség lenne a gyerekeid részéről, ha elvárnák, hogy te még évekig hitelbe verd magad, vagy fenntarts egy nagyobb lakást, csak hogy nekik lehessen saját szobájuk! Ahol alig tartózkodnak, csak hébe-hóba.
2012. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egyikük Angliába a másik Pestre megy igy szerintem bőven elég neked a kis lakás,igy is lesz hol aludniuk ha mennek hozzád. Pár év és ugysse akarnának veled élni. Akkor meg butaság egy nagy lakást egyedül fent tartani. Azt irtad,h ha ezt veszed meg tudsz nekik segiteni az indulásban,az pedig nagyon nagy dolog.
2012. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy önzőek lennének a gyermekeim, csak hát nekik is hirtelen lenne ez a változás. Megszűnne az önálló, saját életterük.
2012. márc. 23. 10:02
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem mondta, hogy a gyerekek ki vannak dobva otthonról. Hazamehetnek, csak nem lesz külön szobájuk, na bumm. Ha netán mindketten hazamennének és nagyon nem bírják együtt, akkor meg legfeljebb egyikük apukához költözik.
2012. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!