Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekekkel vagy nélkülük?! A...

Gyerekekkel vagy nélkülük?! A férjemtől elváltam és már elég régóta áruljuk a házunkat. A két gyermekünk, akik 22 és 25 évesek, velem laknak, most végezték el az egyetemet.

Figyelt kérdés

Eddig mindenben támogattuk őket, ahogy tudtuk. Sok-sok keresgélés után végre találtam egy lakást, ami nagyon szép, egyáltalán nem kell felújítani, mindenben tökéletesen megfelelő lenne számomra, csak hát összesen 47 nm. Ráadásul az eladók cserébe is belemennének.A lakás ára pontosan annyi, hogy ki tudom fizetni a volt férjemet és a házon még meglévő hitelt, szóval végre nullára futnék és lenne egy saját kis lakásom.

A gondom az, hogy gyerekek számítanak arra, hogy még velem lakjanak olykor, ezt viszont ebben a kicsi lakásban nem tudnám nekik biztosítani, főleg úgy, hogy külön szobát szeretnének, mivel külön neműek.

Az egyik egyébként nyáron kimegy Angliába dolgozni, de olykor hazajönne, a másik pedig most kap állást Pesten, hétvégente járna haza.

Persze tudnának nálam aludni, de nem lenne külön elvonulási lehetőségük, kuckójuk, mint eddig volt. Ez inkább a hosszabb itt létekkor okozna gondot.

Lelkiismeret furdalásom van, hogy csak magamra gondolok. Ugyanakkor az is eszembe jut, hogy a saját lábukra kell állniuk. Nagyon önző lennék ?



2012. márc. 23. 08:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerint költözz a kissebbe.Itt szó nincs arról hogy a kérdező kiteszi a gyerekeit az utcára.Ha az albiba be tudsz nekik segiteni az szuper.
2012. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenképpen megfontolom őket a gyerekeimmel együtt. Sokat segítettetek.


Az apjukhoz nem szeretnének menni, Ő már önálló életet kezdett. Sajnos nem lehet vele megbeszélni, hogy a gyerekek érdekében hagyjon nekünk egy kicsit több pénzt a ház árából, így nagyobbat tudnánk venni. Ragaszkodik a feléhez, de hát valahol az ő érdekeit is meg lehet érteni.

2012. márc. 23. 10:14
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a szitu, és én teljesen megértelek!

Nagy lakásban élünk, jelzáloghitel van rajta. Én 21 éves vagyok, bátyám 22 és már kint él Angliában. Nemsokára végzek egyetemmel és megyek bátyám után.

Anyukám egyedül nem tudná fenntartani a lakást, ezért mondtam neki, h cserélje el. 51 éves, nagyon nem szeretném, ha mindig a rezsi körül forogna az élete. Nem volt könnyű életünk, nagyon sokszor lemondott az ételről azért, hogy nekünk legyen. Ha elcserélné, akkor 35 vagy 47 nm-re cserélné, mert annyit tud egyedül fenntartani.

Ha vissza akarunk jönni bátyámmal, azt bizony saját keresetből kell majd megoldanunk, de nem sajnálom az anyámtól.

2012. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az eddigi válaszokat.


25 éves nő vagyok, a férjemmel és a gyerekemmel élek. Van egy egyetemista húgom és öcsém. Anyuéknak van egy hatalmas házuk: 3 szoba + fürdő az emeleten (ez a gyerekbirodalmon, itt nőttünk fel mi) lent nappali, konyha, fürdő, hálószoba, itt volt a családi élet. Anyukám most a hosszú hétvégén mondta, hogy ha a testvéreim végeznek az egyetemen és lesz munkájuk és elköltöznek, akkor bizony eladják a házat. Eléggé elszomorodtam :-( A lányom szeret lent lenni, imádom amikor a nyáron az egész család meg a fél falu ott van a kertben sütni, bográcsozni stb. De megértem, hogy egyrészt nyugdíjból nem nagyon fogják tudni fent tartani, másrészt minek takarítson anyukám 4 hálószobát és 2 fürdőt, ha csak 1et használnak?

Ami szintén a "nagy" lakás mellett szól: ha messze fognak költözni a gyerekeid, akkor ugye nem nagyon fognak tudni menni látogatni. Így nekünk most könnyű, elférünk 3an az én régi szobámban, ott tudunk aludni. De ha majd költöznek, akkor nagyon szar lesz hajnalban kelni (és kelteni a gyerekeket), ott lenni 5-6 órát és estig vezetni, utána pedig 3-4 napig azon dolgozni, hogy visszaálljon a napirend.


Szóval elfogadom, az ő döntésük. De nagyon nem rajongok érte én sem :-(((

2012. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Allj eléjuk és mond meg nekik, hogy ez van, ezt kell szeretni. Mindketten elmennek valahova, te meg egyedul maradsz. Oszintén beszélj veluk. Ha meg nem tetszik, akkor nem muszály nálad lakniuk. Elvégre az egyik Angliába megy - évente 1x vagy max 2x fog hazajonni a másik meg Pesten fog dolgozni, idovel nem fog még hétvégére sem hazajonni. Neked ez nagyon megfelel, élheted a kis életedet.

Sok sikert kívánok!

25N-1 éves kislány anyukája

2012. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséghelyzet adódna, hát lesz szükséglakhatás 47 nm-en. Mi 52 nm-en nőttünk fel 3-an, úgyhogy látogatások erejéig, vagy gond esetén átmenetileg el lehet férni 47 nm-en is. Ha nyugdíjas leszel, és nem tartozol a szerncsések közé, nehéz volna 3 szobás lakást fenntartani, és felesleges is. Te is érezd jól magad, az jó a gyerekeidnek is!
2012. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem vagy önzö. Söt. Nagyon jot teszel ezzel a gyerekeidnek (is). Mar eleg idösek ahhoz, hogy talpra alljanak. Teged is jobban fognak becsülni. Az elsö pillanatban lehet, hogy a hir sokkolo hatasu lesz a szamukra. De ez csak ideig-oraig fog tartani. Az elet rendje az, hogy a fiokak kirepülnek a feszekböl.
2013. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!