Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért illendő/kellene átadni...

Miért illendő/kellene átadni egy kisgyermeknek az ülőhelyet a buszon vagy más közlekedési járművön?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésben terelődött erre a szó, szóval miért?
2012. márc. 23. 16:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
60%
Ennyi besavanyodott embert, ne álljatok fel, hogy egy 4 éves leüljön, inkább hízzon a hájas valagatok, mert nem tudtok állni egy kicsit.
2012. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
79%
Vannak illemtudó emberek, fiatal, középkorú, és idősek között is. Sajnos csak ezen kevesek azok akik észre veszik, hogy átkellene adni a helyet. Alap egy embernél, hogy ezt az udvariasságot már kiskorban megkell tanulni. De sajnos nem tapasztalom. Nem úgy kellene felfogni, hogy nekem sem adta át senki a helyét ,akkor én miért. Bárki lehet fáradt, beteg stb. Probáljunk meg udvariasak lenni. Annyit tudni kell , hogy egy kisgyerekes anyukának illő átadni a helyet, de ne úgy hogy egyedül üljön a gyerek, hanem az anyuka ölében. Hogy ne legyen vita kérdés, azért, mert a gyerek mindig azt fogja hinni még nagyobb korában is, hogy feltétel nélkül megjár az ülőhely. Megjegyzem lehet ez az ok arra, hogy a buszokon a gyerekek többsége ül, a terhesnő, és az öreg meg áll.
2012. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg ha van olyan kicsi, hogy a babakocsin kívül csak néhány lépést bír. Vagy könnyen rosszul lesz a buszon, mint én elég sokáig.
2012. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
6%
Mert a kicsiknek kiny*lják a seggüket. Én soha nem adom át a helyem. Ha megkérnek akko úgy teszek mintha nem hallanám.
2012. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
89%
Én most azért meglepődtem, hogy ennyire furcsa valakinek az, hogy át kéne adni a helyet.Inkább elnézi valaki, hogy egy 3 éves gyerek esetleg elesik, azért, hogy neki kényelmes legyen.
2012. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
65%

Úristen, ennyi primitív embert...

Kívánom, legyetek boldogok, meresszétek a p*csátokat a helyeteken, miközben szerencsétlen gyerekek imbolyognak. Idióták.

2012. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
87%

En at szoktam adni a helyet, mert tenyleg nekik nehezebb.

De mikor valaki pofatlanul bunkoskodik velem, annak nem vagok hajlando atadni.

2012. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
85%

Azt meg valahol lenyeli az ember,hogy nem ismerik sokan az illemet.De nem egyszer lattam,hogy a banakocsinak fenntartott helyrol sem alltak el pedig volt hely boven,csak ha oda all a kocsival akk senki nem tud ott athaladni.Es jelzem nem is ulohelyrol beszelek.Nem mindegy neki hol all?Es ugyanez az ember felcsattan mikor alig fer le az ajton a kocsi miatt...

Ha a ferjemmel utazok o mindig csinal a babakocsinak helyet,mert kb 10 esetbol 8szor csak allnak bamban a borjuk.En meg 38 hetes terhesen is atadtam a helyem az oregeknek es kisgyerekeseknek.

2012. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
12%
#28 mert hülye vagy
2012. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
80%

Igen, lehet, hogy nekem is egy érzéketlen bunkó parasztnak kéne lennem.

Ja nem, abból van már elég.

2012. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!