Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint szülő mit szólnál? Mit...

Mint szülő mit szólnál? Mit reagálnál rá? Miben "ronthat" a gyerek helyzetén?

Figyelt kérdés
Mikor még anyumék együtt voltak, apunál laktunk. Oda jártam oviba. Hát a kedves óvónő mindig utált. Egyszer pl azt mondta hogy "Anyád meg apád is hülye, te is az leszel!". Erre mit reagáltál volna mint szülő? Ez valamilyen szinten befolyásolhatott akkor? Mert ez a mondata megmaradt bennem, mindig próbálok más kedvére tenni, nem bénázni (persze ekkor sikerül a legjobban:( ).
2012. márc. 23. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
persze ezek a gyermekkori dolgok sok mindent befolyásolnak. de inkább a tudattalan dolgok, ill. azok amikre nem emlékszel. nem hiszem, hogy az óvónőd hibás ebben a dologban.
2012. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatom, de azért nem tudom egy ovis gyereknek a szemébe milyen jó a "szemébe vágni".
2012. márc. 23. 22:08
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
az egy idióta volt, nem óvónőnek való. Miért nem keresed fel most? Bekopogtatnál az ablakán éjjel, hogy hahó, óvónő, itt vagyok, igaza lett :D biztos összeszarná magát :)
2012. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak az a bibi, hogy mivel apám mindig segített ovinak, erre ilyet mondd az bántó most már.Igen, gondolkoztam hogy odamegyek lásson (enyhe 9 év után) és had tudja mi van velem és mennyire lettem hülye...:D
2012. márc. 23. 22:14
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ő már erre nem is emlékszik:) lehet, hogy még rád sem. nem hiszem, hogy annyira meghatná. te is próbáld meg magad túl tenni rajta.
2012. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem azzal van baj, hát nem nagy falu, tudják csomóan ki vagyok,elég elmondani apám nevét. "jaj ilyen nagy lettél, rég láttunk" pedig lassan 10 éve hogy nem is ott lakunk, és hogy 2 hetente 2 napra megyek. Az a része nem megy, hogy ha valamit "elbaszok", vagy nem értek egyből ez a mondat ugrik be. Szüleimre meg egy rossz szava nem lehet, oké elváltak, anyum nevelőapámmal nevelgetett. Egy házat építettek, minden megvan ami kell, közgazdasági suliba járok, ügyviteli szakra. Annyira nem lehetek hülye, csak hát na..Ez így kicsit fura, és egyre többször jön. Igaz nem tudok normálisan megfogalmazni mondatokat (amit lehet észrevenni), de sajnálom. Talán azért így is el lehet fogadni.
2012. márc. 23. 22:29
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Először is azt kellene tudatosítani magadban, hogy az óvónő nem varázsló, hogy ezzel az egy mondatával téged megbélyegezzen. Ő egy szerencsétlen ember, akit nem kellett volna gyerekek közelébe engedni.

Jó lenne, ha belátnád, hogy nem egy pályaalkalmatlan pedagógus egy mondata, hanem te irányítod az életedet.

2012. márc. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tudom nem varázsló, de engem mindig "furcsán" kezelt.
2012. márc. 24. 12:49
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd rá,régen volt már.Ne bánkódj a múlton.
2012. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Zsizsik666 ***** válasza:
100%
Én megértelek. Elhiszem, hogy ez nyomot hagyott benned. Próbáld az önbizalmad erősíteni. Mikor eszedbe jut az óvónő mondata, gondolj arra, hogy minden ember hibázik.Valahogy tedd túl magad rajta, fedezd fel a saját értékeidet, tegyél olyan dolgokat, amiktől büszke lehetsz magadra. Gondolj bele, vannak olyan gyerekek, akiknek ezt többször elmondják a szüleik, hogy : "semmire sem vagy jó", "h.lye gyerek vagy", "nem vagy semmire sem képes". Ez igenis megragad az ember tudatalattijában, és az embert elbizonytalanítsa, rosszabb esetben mentális betegséget is okjozhat.
2012. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!