Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint szülő mit szólnál? Mit...

Mint szülő mit szólnál? Mit reagálnál rá? Miben "ronthat" a gyerek helyzetén?

Figyelt kérdés
Mikor még anyumék együtt voltak, apunál laktunk. Oda jártam oviba. Hát a kedves óvónő mindig utált. Egyszer pl azt mondta hogy "Anyád meg apád is hülye, te is az leszel!". Erre mit reagáltál volna mint szülő? Ez valamilyen szinten befolyásolhatott akkor? Mert ez a mondata megmaradt bennem, mindig próbálok más kedvére tenni, nem bénázni (persze ekkor sikerül a legjobban:( ).
2012. márc. 23. 22:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ez nagyon nem könnyű terep. Ha beszólsz, konfrontálódsz az óvónővel, a gyerekednek ártasz. Nem rajtad fog ez az egész lecsapódni, hanem a gyereken. A szülők nagy része nem jó kedvéből adja be a gyereket az óvodába hanem azért, mert muszáj visszamenni dolgozni, nincs kire hagyni a kicsit. Az ember a legjobbat akarja a gyereknek, de nagyon nehéz eldönteni, hogy mi is a legjobb ilyenkor. Van persze az a kategória, amikor nincs mese, ki kell venni a gyereket az óvodából, de amíg csak lehet, normálisan kell megpróbálni megbeszélni az óvónővel a helyzetet.
2012. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem is vannak az óvónőtől örökre megmaradt sérelmeim


pl egyszer anya mondta, hogy alvásnál szóljak az óvónéninek, hogy ne legyek huzatban(akkor szúrták fel a fülem és érzékeny voltam rá)

én szóltam neki, ő ideges lett és visszakérdezett, hogy tudod te egyáltalán mi a huzat?!

és úgy aludtunk, hogy kinyitotta az összes ablakot, meg az ajtót alváskor, ő meg kiment a teremből.

anyáék nem is tudják...

de felnőtt fejjel fáj igazán, akkor fel sem fogtam.


ilyenek ellen a szülő tehetetlen.

millió esetekről hallok, milyenek az óvónők!

2012. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

De ha egyszer nem szereti a gyerekek közelségét miért ezt a pályát választotta? Nem akarok én beszólni neki, csak hogy mégse lettem olyan hülye mint amilyennek állított hogy leszek:)

Volt az is hogy valamit feltett a szekrény tetejére, ami kellett volna (szüleim is mondták adja oda) én meg nem értem el:/

2012. márc. 29. 16:38
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen megértelek, én is kaptam már hasonló beszólásokat hasonló személyektől. De gondolj arra, hogy az az óvónő egyszerűen hülyeséget mondott, hiszen honnan tudhatná, hogy a szüleid hülyék, azt meg pláne, hogy te az leszel? Ez butaság, és te is tudod, hogy nem vagy hülye, hiszen írtad is. Ja, és én a mondataidban sem találtam kivetnivalót. :) Az ilyenek megkeseredett emberek, komolyan: egy pici lánynak ilyet mondani?! Ez igenis meghatározó élmény. Viszont akkor is túl kell tenned magad rajta! Szerintem okos lány lehetsz, ha ilyen suliba jársz.
2012. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát én ezen gondolkoztam apu elég morcos tudott lenni akármi van, lehet ezért (is) nem tudom, a suli meg hát nem tudom...:)
2012. ápr. 4. 23:15
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt én sem értem, hogy ilyen minek megy óvónőnek, tanárnőnek. Egyszer nővérem oviban sírt, mert piszkálták, erre a kedves óvónő az arcába öntött egy pohár vizet. Problémamegoldásból jeles! :D
2012. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

De ha utálom a gyerekeket nem megyek óvónőnek/tanárnak.

Ez olyan mintha utálom a fizikai munkát, akkor nem fizikai munkásnak megyek..

Az is remek. Mondjuk nálunk mikor hátba vágtak 1 gyereket, és elkezdett vérezni az orra akkor hívta a gyerek mamáját...ennyi lépést tett :D

2012. ápr. 5. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!