Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem a férjemmel. Mit...

Összevesztem a férjemmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor "szapul" a családja mindenféle hülyeséggel. Pl. szülés után sajnos volt egy műtétem, 3 hetet voltam kórházban, elapadt a tejem, akkor azt hallgattam. Amikor a lakáshitelt megduplázták, na azért is én voltam a hibás, de még sorolhatnám. Múlt hétvégén is kiborítottak, de a férjem soha nem szól neki: "úgy sem értenék meg". A pontot azzal tette az i-re, hogy ma kiderült, hogy nem ment be vizsgázni a fősulin az egyik vizsgájára, pedig 1 hetet tanult, szabit vett ki, és persze nekem azt hazudta, hogy bement, és ez miatt valószínű kicsúszott egy félévet. Ez a suli költségtérítéses, és azért hitelek, kisgyerek mellett kifizetni még egy félévet nem egy leányálom, de nekem az fáj a legjobban, hogy átcseszett. Nagyon összevesztem vele ez miatt, meg ugye a családja miatt amúgy is ki voltam bukva. Megfordult a fejemben a válás is.

Én fújtam fel nagyon a dolgot? Vagy jogosan vagyok felháborodva?


2009. jún. 13. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jogos volt!!!!!

Milyen társ az aki nem áll ki a párja mellett akár még ha a szüleiről is van szó?

A másik az,hogy ha nem volt vizsgázni akkor hol volt?Az egyik hazugság után jön a másik!

Milyen kapcsolat az ahol nincs bizalom?És nálatok sajnos nincs.:(Én komolyan elgondolkodnék,hogy megéri e vele maradni.

2009. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom :( Meg azt is, hogy a férjed nem áll ki melletted, nem próbál meg beszélni a családjával. Nem összeveszni kell velük, de ez így akkor sem mehet! Arról nem tehetsz, hogy elapadt a tejed, nyugodt, de határozott hangnemben utasítsd vissza az erre vonatkozó kritikát.

Miért nem ment be a vizsgára? Beijedt, hogy nem tud eleget? Legalább megpróbálhatta volna. Megértem, hogy dühös vagy, nem szép dolog, hogy hazudott. Lehet, hogy szégyellte magát, és azért nem mondta. Persze ez nem igazi mentség.

Szerintem válni még nem kell, de nem is mehet így tovább, hogy Te semmibe vagy véve. Nem cirkuszolva (mert akkor Rád fogják, hogy "hisztizel" és azzal akarnak leszerelni) de határozottan állj ki Magadért. Ne lássák a családtagok, hogy meg tudnak bántani.

A sérelem soha ne jogtalan. Ne hagyd, hyg bárki lekicsinyelje, ha valami bánt Téged. Nem más dönti el, hoyg mi fáj, mi fájhat Neked, hanem Te.

Remélem, sikerül megoldani!

2009. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Még azt valahol (!)meg is lehet érteni, haszáll szembe a családjával, mondjuk a béke fenntartása miatt és hogy nehogy mégjobban rajtad csattanjon az ostor.

De ez a suli ügy elég gáz! Kicsit olyan, mint ha lenne mégegy gyereked. De ne kapkodd el a dolgot, nem kell rögtön váláson gondolkozni, még ha itt kb. minden 2. válaszadó azt is fogja tanácsolni. Én a helyedben annyit mondanék neki, hogy ha ilyen "okos" volt, akkor szerezze meg a következő félévre a tandíjat közös kasszán kívül. Biztos nem fog neki örülni, de Te ebből ne engedj! Oldja meg! Na és persze, ha csitul kicsit a haragotok, akkor kérdezd meg Tőle, hogy mi értelme volt hazudni és hol töltötte az idejét!

Én a helyedben így cselekednék, de persze ez csak tanács.

2009. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

22:24-es vagyok. Kihagytam, hogy ne is foglalkozz a családja mit mond. nem vagy hibás sem egyik, sem másik dolgoért. Ők a hibásak, amiért ilyen buták. Ha legközelebb piszkálnak mondd meg, hogy Te hogy látod a dolgot és, hogy Neked tiszta a lelkiismereted! ne vitatkozz velük, csak légy határozott és kész.

Minden jót Neked!

2009. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a kelleténél jobban felfújtad.Mindzet higgadtan is meglehetett volna beszélni.A családdal meg nem érdemes háborúzni.Az pedig.hogy váláson gondolkozol felelőtlenség a gyermekeddel szemben.Mit gondolsz,hogy akik hosszú éveket töltöttek együtt, ott soha nem volt vita vagy veszekedés?Tisztázták a dolgokat,mert szerették egymást,és főleg tudták,hogy egy gyereknek nemcsak anya,hanem apa is kell.Sajnos,ezt igen sok nő nem veszi figyelembe,csak azzal törődnek,hogy nekik mi a jó.

Higgadj le,és beszéljetek egymással okosan.

2009. jún. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként, ha folyamatosan csak lekezelően bánnak veled, akkor nem kell velük találkozni. Gondolom külön éltek. A férjed hallgassa nyugodtan, egyszer neki is elege lesz belőle. De te nem menj és kész, nyilvánvalóan nem vagy erre kíváncsi. De ettől még nem kell összeveszni. Én biztos így tennék. A gyereket elviheti nagymamihoz, de én nem megyek, van más dolgom is mint a hülyeséget hallgatni. Egyébként mit vársz, hogy mit mondjon a szüleinek, hogy de igen fogjátok be? vagy mit? minek veszekedjen velük miattad. Felesleges. Nem kell odamenned és kész. Ő meg intézze ahogy akarja.


A vizsgával kapcsolatban pedig biztos beijedt. nem merte neked elmondani hogy ilyen béna volt. Mindenkivel előfordul, ezért kár bántani, tudja ő jól hogy nagy barom volt, felesleges tetézni. idáig is ki tudta fizetni a tandíjat, gondolom nem rúgták ki a munkahelyéről, úgyhogy ez után is ki fogja tudni fizetni. Ez már igazán nem oszt nem szoroz.


30/N

2009. jún. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsónak: idáig diákhitelből fizettük a tandíjat, ami már nem jár. Úgyhogy most majd lakáshitel meg kisgyerek mellett kell előteremtenünk 122 ezer Ft-ot.

2009. jún. 14. 10:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az ember dühében könnyen gondol válásra, de azért manapság túl könnyen fogunk ebbe bele és biztatunk rá másokat.

Amit én tennék: megmondanám a férjemnek és a családjának, hogy ahogy nekiállnak szapulni, fölállok és elmegyek. És ezt meg is tenném. Egy idő után pedig nem kötelező találkozni sem velük.

2009. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt el ne valjal tole, de gondolom rendesen megingott a bizalmad a ferjed irant.

Hat hiszen hazudott, atvert tegedet! Micsoda ember? Mert nem tudta megtanulni a vizsgaanyagot, ezert inkabb hazudott neked, akit a tarsaul valasztott?

Hihetetlen milyen kapcsolatok vannak.

A nagyszuloknek azert ezt meseld el, hogy a fiuk ennyire komolytalan ember. Keptelen felkeszulni a vizsgakra, es meg hazudik is. Es a vegen nem is lesz meg neki a diplomaja, meg most az anyagiak miatt is gondolom veszekedni fogtok.

Nem konnyu, otthon vagy meg gyesen?

Varjal meg, beszelj vele, viszont a csaladjat hanyagold! Ha latjak hogy nem erdekel amit mondanak rolad, akkor talan abbahagyjak a szapulast.

Amit viszont tanacsolok neked, hogy nehogy szuljel megegy gyereket egy ilyen embernek!!!!

Ha el is valtok majd, konnyebb lesz egy gyerekkel egyedul.

Mennyi idos a kicsi? A szuleid tudnak neked segiteni, ha elvalnal tudnal hova koltozni?

2009. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
3 hónapos a picur. Haza tudnék költözni a szüleimhez, de az az igazság, hogy nagyon szeretem a férjem. Iszonyatosan megbántott azzal, hogy átvágott, egész éjjel sírtam miatta, nem tudom, mit tegyek. Igazándiból nem akarok válni, de nagyon csalódott vagyok az miatt, amit tett. Rá nézni sem tudok. És sajnos, nem ez volt az első eset, hogy átvágott. Nem értem őt meg, én soha nem tudnék neki hazudni....
2009. jún. 14. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!