Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a családom, mit...

Miért ilyen a családom, mit tegyek ellene? Egyáltalán tegyek, vagy meneküljek?

Figyelt kérdés

HOSSZÚ, DE KÉRLEK OLVASD VÉGIG.


17 éves fiú vagyok. Megpróbálom leírni a problémát a családommal, és a családtagjaimmal is. Leszögezem az elején, nagyon szeretem a családom,csak csupán idegbeteg leszek ha ez így folytatódik.


A családom: 3-an vagyunk. Apu, Anyu, és én. Van egy nővérem, de ő elköltözött. A hét nagy részén anyummal vagyok mert apa dolgozik messze innen. Hétvégén jön haza. A családban igazából egyfajta hierarchia működik ahol mi meglepő, én vagyok a csicska. Nincs mit szépíteni. Úgy foglalkoznak velem, mint egy utolsó drogos emberrel. Pedig nem vagyok rossz gyerek. Még csak részeg se szoktam lenni. Anyu Aput, Apu Anyut pártolja mindenbe..Ha tanulmányi eredményről van szó, akkor más gyerek a példa. Ha arról, hogy az a más gyerek milyen nevelést kap, hogy az a más gyerek aki a legjobb barátom, szinte családtag, őt elengedik mindenhova,(Nagyon jól ismerik egymást Anyuék, és az ő Szülei.) akkor pedig, nem érdekel más gyerek.. Igazából, a családomat felszínesen leírtam.

Jöjjenek a problémák:


Anyukám:

Anyukám egy olyan személyiség, 17 év alatt rájöttem, aki abban leli örömét, hogy másoknak parancsolgat, másokat irányít. Ő úgy foglalkozik velem, hogy a kötelességeit -ami mintha már egy szabályzat lenne- megcsinálja, és utána egy szavam sem lehet. Főz, mos, takarít, figyel rám, és persze nem utolsó sorban, de nevel. A probléma az, hogy miután elköltözött a nővérem, azóta rajtam csattan minden. Engem irányít, és engem próbál befolyásolni. Nevelésével a probléma az átgondolatlanság. A legnagyobb probléma, hogy mivel ő az Anyám, ezért én köteles vagyok mindent megtenni, és nem vissza kérdezni hogy miért?. Ezen az elven nevel. Egy két példa erre:


-Jogosítványom van 3 hónapja. Télen szereztem meg. Ha elakartam vinni az autót, a kifogás a csúszós út, és a tapasztalatlanság. "Majd nyáron szerzel tapasztalatot, ha jó idő lesz mész és akkor télen is elviheted." Hozzáteszem, ha együtt mentünk mindig én vezettem. Megjött a jó idő, mindenfelé csajok és szeretnék kicsit kocsikázni.

Anyu, elmehetek a városba kerülni egyet? 20 perc és jövök...

Nem!Szó se lehet róla..

De anya, eddig az volt hogy nincs tapasztalatom..

Nem érdekel, azt mondtam hogy nem akkor nem.


Ezek után maradjak csöndbe, mert ő az Anyám és azt kell csinálnom amit mond. Ami idegesítő az csupán annyi, hogy ő maga sem tudja hogy miért.. de nem, mert ő az Anyám, és ő azt mondta.. Na meg ugye milyen jó kib.szni a gyerekkel..


Anyukámról nagy vonalakba ennyit. A legfőbb probléma ez, amit leírtam.


Apa:

Na hát Apukám egy külön műfaj. Ő engedékeny, de igazából egy papucs, és amit anyám enged, az a szent és sérthetetlen, többet ő nem enged. Ha kérném tőle a kocsit akkor anyáddal beszéld meg. Anyám pedig hát... na mindegy.

Apámmal ma nagyon csúnyán összevesztem. Egyre jobban, kezdem megutálni a viselkedését. A mai napi vita:

13:30: Hazajövök az iskolából, apu segítsek e? Erre a válasz: Úgy se segítesz, akkor minek kérdezed? Jó, hát erre mit mondjak? Ha meg kérsz megcsinálom..


14:00.Anyumért menjünk el a munkahelyre. Oké, én vezettem. Belemajmolt a vezetésbe, hogy mit hogyan csináljak. Nem segítő képen, inkább ilyen nagymenő stílus, hogy "hova mész már, nem tudsz bekanyarodni.." Simán kanyarodtam, gigszer egy szál sem.Kérdezem hogy mikor végez anya? Mondja hogy kettőkor.. Mondom neki , akkor ráértünk volna később is elindulni. Nem volt benne semmi olyan, hogy fuu de belehalok, hogy itt várok, csak megjegyeztem.. Erre ő:

" Belenehaljál már hogy itt vagy... " . Ekkor a következő párbeszéd játszódott le : Idézem:


"Bele ne haljál már hogy itt vagy..

Ne forgasd ki a szavaim, nem azt mondtam hogy belehalok, csak mondtam.

Hogy beszélsz velem ?!

Mert mit mondtam?

Fogd be a pofádat!

Nem pofám van, hanem arcom.

Kussoljál, mert aládrugok itt olyat hogy ittmaradsz.


Na és igen, itt ültem be a kocsiba. Nem azért, mert megijedtem, nem azért mert megfordult a fejemben, hogy elkezdek én is kakaskodni. Inkább beültem, mert vérszemet kaptam, és elborult az agyam. Ettől félek, hogy nagykoromban ez durvább lesz, és mindnenek ugrok ha szólnak..


Aztán megjött Édesanyám. Be szált a kocsiba, hátra. Mellé apám, hát miért is ne?? nem ül mellém, mert én vagyok a sz.r. Úton megkérdezi Anyu, hogy min vesztünk össze? Mondom semmin.. Erre apám: "nem lehet a fiadhoz hozzá szólni, szokáshoz híven. " Hát oké, ezt is lenyeltem. Aztán apámmal még az a baj, hogy mindent próbál ugy csinálni, hogy Anyámnak jó legyen. Ha ezzel engem bánt, akkor is. Mindent neki hisz el, mindenben engem okol. Ha van kint az udvaron, egy rohadt nejlon szatyor, vagy épen egy villáskulcsot kinthagytam az asztalon, mert szereltem. Akkor ő azt napokig elnézi. Aztán elrakja, és jön azzal, hogy én is megcsinálhattam volna. Kérdezem, hogy szóltál hogy a sarokba ott van egy szatyor ami szurja a szemed és vidd ki? " Ja hogy neked szólni kell 18 évesen, ne hogy szoljak már.. észre vehetnéd. " Néma gyereknek, anyja sem..


Lényegében ennyi a családom. Magamról annyit, hogy a tanulmányi átlagom ami kifogásolható. Van elégtelenem, de már javítok. Nem iszok, nem cigizek, nem drogozok. Barátokkal vagyok ha itthon már nem tudok meglenni, vagy épen elmegyek és csajok után koslatok. Mint egy értelmes 17 éves. Barátaim, jó gyereknek meg jófejnek tartanak. Legjobb barátom pedig sajnál... a kocsira visszatérve.. Azért ezt hozom fel, mert sokszor megkapom ezt, hogy jajj Xy -nak se adják oda.. De.. Xy maga mondja, hogy ő is idegbajos lenne ha ezt csinálnák a szülei.. De neki nem csinálják ezt, és ezért nagyon is irigyelem őt.. Lényegében ennyi. Kérdésem annyi lenne, hogy szerintetek harcoljak a jobb családért, megéri? Vagy meneküljek el? Talán hagyjam a p.csába?


2012. márc. 24. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál abból nem az jön le,hogy rossz a családod.Persze apukád csúnyán beszél de te sem vagy tökéletes sztem.Örülj a családodnak amíg van.
2012. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kéne ez az erőltetett, hierarchia hogy mindig a gyerek szívjon, mert a szülei kenyerét eszi... Máshol miért nincs ez? Miért csak itt nálunk... ?
2012. márc. 24. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit érdekes nevelési módszerek.


Szerintem három hónapos jogsival még ne akarj egyedül vezetgetni, kérd meg valamelyik szülődet, hogy menjen veled, gyakoroljatok. Egyrészt tapasztalatszerzés, másrészt megtanulnak bízni benned. Anyukád csak jót akar neked, és tényleg fontos, hogy jól tanulj. A középiskolát átlagos aggyal 4-5-re lehet teljesíteni, ha csak egy picit is odafigyelsz, így a szülők is le lesznek kenyerezve, meg te is tudsz csajozni. Ennyi idős korodban tényleg csak annyi dolgod van, hogy megtanulj pár oldal szöveget, nem kell a számlákon izgulni, nem kell a melóhelyen hajtani és helyezkedni, ezt becsüld meg és értékeld.


A maradékra azt mondom, tipikus kamaszkori kakaskodás, félreértések tömkelege. Esetleg apukádnak problémái vannak a munkahelyén, és rajtad tölti ki? Próbáljátok megbeszélni, de nagy türelemmel puhatolózz, mert úgy látom, robbanékony a stílusa.

2012. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem érdemes harcolnod. tapasztalat. nekik teljesen másképp jár az agyuk.

én 25 éves lány vagyok, velük élek de csak mert nincs hova mennem, a mai lehetöségek szinte ellehetetlenitik a dolgokat, na meg anyumat imádom.


de apám hasonlo. nekem is az volt hogy nem lehet hozzámszolni holott ö volt idegbajos,és neki szar a hangneme.

ki nem állhatja a stilusom,a felfogásom,neki örökre egy semmirekellö lusta dög leszek.

ha egész nap taaritunk akkor se csináltunk semmit szerinte.


régi szokása az volt amit szerencsére elhagyott hogy ha nem pakoltuk ela kivasalt összehajtogatott ruhát, leboritotta. ha nem vittük ki a szemetet,kiboritotta a konyha közepébe.

ha véletlenül a szobámba felejtettem a kajamaradékos tányéromat, a párnámra boritotta.


ma már csak maradt a soha nem csinálunk semmit elv.

fogalmam nincs mit eszik benne anyám de nem tudok velük mit csinálni.apámmal oylan szinten összevezstem hogy még egy sziát se mondunk. konkrétan levegönek nézzük egymást ami nekem kész paradicsom igy nem tud mibe belekötni,morgolodhat magában.

és ugyanez hogy elnézzük hogy ez meg az ott van és nem vagyunk képesek elrakni pedig neki szurja a szemét. de ö nem csinálja meg mert az nöi munka. csak ezzel az a baj hogy ami férfimunka, azt se csinálja meg.

ha fel kéne furni valamit nekiáll hisztizni hogy ilyen szarságokkal kell foglalkoznia,ha meg idehivunk valakit hogy akkor felfurja egy haver vagy szomszéd akkor meg mit képzelünk hogy másokkal csináltatjuk meg.

neki csak a munka számit, kikapcsolodás nulla.hétvégén is csak a melo.


szoval nem vagy egyedül.csak nekem könnyebb mert anyu sincs azon az elven mint ö. ha ö is ilyen lenne,már biztos elmenekültem volna. hogy hova nem tudom de ennél még a halál is jobb lenne,ha mindketten utálnának.


ja és megmondtam apámnak hogy gyülölöm,és a normális reakcio helyett hogy ugyan mit ronthatott el hogy ezt érzem,közölte hogy ez is az én hibám hogy igy gondolom.röhej. de rájöttem hogy neki nagyon furán forog az agya,mindent máshogy fog fel és nem érti mit akarok.

elvárja hogy tiszteljük és becsüljük meg mert ö dolgozik(persze mi neeeem) de nem fogja fle hogy tiszteletet és megbecsülést csak önzetlenségért lehet kapni. ö meg erre képtelen. másoknak szivesen segit nekünk nem mert nem érdemeljük meg.


szoval szerintem menekülj ha teheted. itt nem gyözhetsz. ök egy másik világ.

2012. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem roppant ellenszenves, ahogy apukád beszél veled, akármit is tettél/volna, mert nem tettél semmit. Sajnos a szülőséghez nem kell engedély és nem kell tanulni, mindenkinek joga van gyereket "nevelni" olyan rosszul, ahogy neki tetszik.

De te mindig gondolj arra, hogy szeretnek és te is szereted őket. Ez meg nem árthat. Ha ugrik az egyik fél, arra meg ugrik a másik, akkor sosem lesz vége a vitának és apróságból nagy sértések válnak. Próbálj meg legközelebb egy ilyen szituban mosolyogni és azt mondani, bocs. Bocs, nem is arra gondoltam, félre értettél, vagy bocs, elrakom stb. Lehet, hogy a válasz szintén mosoly lesz.

Ami a legfontosabb, hogy igaz az a törvényszerűség, hogy az ember amit kifelé ad, kb azt kapja vissza.

2012. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom hogy a probléma anyukáddal van.Ahogy elnézem ponz olyan mint az enyém , kontrollmániás , akaratos , elkényeztetett ha 1 kicsi dolog is nem úgy van ahogy ő akarja akkor már minden rossz és megsértődik.Természetesen mellette a férfiak papuccsá változnak automatikusan.Imád parancsolgatni és megragadni a vezér szerepét


Én külön költöztem már jó ideje.De amikor összeköltöztünk a vőlegényemmel, erősködött hogy lakjunk nála mert nagy a ház meg ő gondoskodna mindenről.Ebbe nem mentem bele.Félre értés ne essék én nagyon szeretem az anyámat de vele együtt élni....hát sok és nehéz.Az egyetlen dolgot amit tehetsz hogy megbeszéled vele vagy legalábbis próbálod.Az én anyámmal nem lehetett megbeszélni semmit mivel nem engedett a saját igazából.


A másik megoldás hogy apádat kihúzod ebből a papucs szerepből.Felvilágosítod ,ráveszed hogy ne legyen többé papucs.

2012. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémád. Ez egy fasza család.
2012. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elolvastam mindet. Hasznát veszem. Anyukám nekem sem enged az igazából, ha veszekszünk valamin, ő elmondja mit akar és téma lezárva.. Köszönöm még egyszer !
2012. márc. 25. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!