Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén nyáron se megyünk sehová?...

Idén nyáron se megyünk sehová?! Már előre fáj a szívem ezt mondani a gyerekeknek.

Figyelt kérdés
Sajnos, egyedül nevelem a két gyermekemet, és már most látom, hogy nem fogok tudni egy fizetésből egy nyaralást kiszorítani. Aki hasonló cipőben jár,mit tervez nyárra?
2012. márc. 25. 00:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%

Már az is dicséretes hogy egyedül neveled őket szépen.

Egy gyereknek még nem a csilli villi kirándulás kell, hanem valami érdekesség-akár egy állatkertezés egy közeli városban-és az hogy veled van.

2012. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a felháborító, hogy aztán azt iskolában az a téma, hogy ki hol nyaralt, és nem is csak a gyerekek beszélik meg, hanem fogalmazást kell írni, vagy elmondani hangosan, rajzórán lerajzolni. Ugyanez a karácsonyi ajándékkal. Nem is tudom a tanárok nem gondolkodnak, hogy milyen rosszul érzi magát ilyenkor a szegény gyerek, aki nem volt sehol, meg nem kapott csak egy könyvet, míg a többi telefesti az egész papírt, meg percekig sorolja, mit kapott hol volt?
2012. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, kedves utolsó, ezen már én is elgondolkodtam gyerekként. :S Mi igaz, szerencsések voltunk mostani mércéhez képest: igaz, hogy ugyanabba a céges üdülőbe, de minden nyáron eljutottunk a Balatonra. Mégis mikor el kellett mondani az osztály előtt, cikinek éreztem. Nem azért, mert nekem az volt, hanem volt, aki szóvá is tette, hogy hú, ti mindig csak oda tudtok menni? Nem egyszer olyan mondta, hogy nyaralni nem volt életében, de én vagyok a ciki...

Karácsonyi ajándék is. Nálunk nem volt szokás bazinagy ajándékot adni, mindig kaptunk valami játékot, ruhaneműt, de a nagyszülők pl. pénzzel járultak anyáméknak az ünnepekhez, így nagyszülőktől sosem volt ajándék, maximum valami apróság, csoki, narancs. Más meg sorolta, hogy a 25 rokontól mit kapott, és lenézően tekintett rám, aki nem kapott tévét, új telefont, 20ezreket zsebpénznek stb.

Meg eleve: mi köze ehhez a többi embernek, meg a tanárnak? Ez csak arra jó, hogy a nehezebb helyzetű gyerekek kínosan érezzék magukat, és jobban tudják bántani őket a többiek.

2012. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
én sem voltam már vagy 6 éve. Még a Balatonra sem jutunk el.
2012. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

18-as válaszoló vagyok!

Én mindig azon a véleményen voltam egyébként, hogy nem kell minden évben problémát csinálni a nyaralásból. Szüleimnek a mániája az, hogy minden évben elmenjenek Horvátországba nyaralni. Egészen 2 évvel ezelőttig mi is mentünk velük (testvéreim és én), de azóta már csak ketten járnak. Hogy miért? Mert feküdni és napozni itthon is tudok, azért. Hülyeségnek tartom azt, hogy ennyi pénzt kiadjunk az egy helyben fekvésért, mikor ha mondjuk az idei nyaralás helyett a pénzt félretennénk és összedobnánk a kövi évvel, akkor adott esetben elmehetnénk olyan helyre, amit mondjuk nem engedhetnénk meg magunknak. Mindig azt hallgatom, hogy jaj de mennének ide meg oda. Hát, ha nem dobnának ki annyi pénzt 1 hét semmittevésre, akkor mehetnének is. Szerintem spórolni kell, aki tud. Persze nem lehet minden évben nagyszabású tengerparti nyaralásokat szervezni, de én azt be tudtam vállalni, hogy pl tavaly nyáron annyira nem mentem sehová, hogy még a városba sem (faluban lakom), viszont a tavaly összespórolt pénzemet idén szépen elkölthetem (az más kérdés, hogy nem nyaralásra fogom, hanem nyelviskolára, de az már egyéni döntés :D).

Kérdező! Ne légy emiatt szomorú, hogy nem mentek nyaralni. Tegyél félre és menjetek jövőre! Ne ez legyen a legnagyobb problémátok. Ellenben én annak örülök, hogy a gyerekeidnek ilyen anyukájuk van, aki tényleg aggódik ilyesmiért :)

2012. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Idén még nem tudjuk, mi lesz...

Van egy családi nyaraló, oda szoktunk lemenni nyáron, tavaly is be lett tervezve, előtte lévő nap elmentünk vásárolni, páromtól ellopták a pénztárcáját az összes pénzzel, iratokkal, jogsival... Ugrott a nyaralás, meg kb minden.

Sajnos emlèkezetes maradt...:-S

2012. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm megtisztelő válaszaitokat. Sok ötletet hasznos kaptam.
2012. márc. 26. 07:47
 28/29 anonim válasza:

Az utazás nem jó...

Vegyél neki PS3 konzolt, hozzá BF3 játékot...

Nem fog hiányozni nekik a nyaralás...

(nem vicc akart lenni, olcsóbb)

2012. ápr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Bocs, a nyolcévesnek inkább valami NFS.
2012. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!