Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósom eltitkolta anyósom...

Apósom eltitkolta anyósom betétkönyvét annak halála után.9 millió forintról van szó, párom és két testvére feljelentette őt. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
A ház teljes egészében apósé,mi itt lakunk a gyerekkel.Kidobhat innen csak úgy?Börtönbe kerülhet emiatt?

2012. márc. 26. 01:32
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Fele-fele arányban volt a ház tulajdon de a teljes ház fejében lemondott az öreg a pénzről.De a közjegyzőnél letagadta ennek ellenére a 3 gyerek nem szólt,mert azt hitték megoldható családon belül.Az öreg meg kijelentette,hogy neki kell a ház is meg a pénz is,mint kiderült az új nőjének.Én is elítélem a feljelentést de azért amit a mama gyűjtögetett a gyerekeinek ne vigye el egy idegen nő.Pláne,hogy az öregnek 94-óta nincs munkája,csak a mami dolgozott.
2012. márc. 26. 11:52
 22/26 A kérdező kommentje:
Tévedések elkerülése végett:én dolgozom gyerek mellett is!/2 éves a pici/ és csupán csak az zavar,hogy a hátsó részt ahol lakunk az én szüleim és a mi spórolt pénzünkből lett hozzáépítve.Erről nem készült papír,miután a mami mindig mondogatta,úgyis a miénk lesz,mert a másik két gyereket kifizetik majd.Most meg se pénz,se lakás!!11 évi kuporhagtás lett oda.Nem más pénze kell nekem,csak a sajátom meg amit anyumék adtak!
2012. márc. 26. 12:00
 23/26 lizzi77 ***** válasza:
32%

Az eddigi válaszolók persze egyből befogták, amikor kiderült, hogy nem ti vagytok a gonoszok...érdekes.

Ettől függetlenül is: a kérdező leírta, hogy a mama halála után két nappal HAMISÍTOTT meghatalmazással vette fel a papa a pénzt.Ez természetesen okirat-hamisítás, és hivatalból büntetendő.A papa örülhet, hogyha csalással és sikkasztással nem vádolják meg.Ha a papa nevére került már az egész ház(földhivatalban kiderül), akkor sajnos semmilyen jogcímen nem vagytok jogosultak ott lakni.A pénzt persze megfogjátok majd kapni(a 4,5 m harmadát), az a kérdés, hogy mikor.Illetve, ha több tanúval lehet bizonyítani, hogy szóbeli megegyezés történt anno, akkor peres útra vihetitek, a bíróság megvizsgálja, és egy jó ügyvéddel v.leg a ti javatokra döntene(visszaállna az eredeti állapot).Na persze ez is évekbe telhet.Ezt haloványan súgva mondanám, hogy egy idős ember esetében az időhúzás sem olyan rossz taktika,bár azt el tudom képzelni, hogy bosszúból eladja a házat, aztán elverik az egész árát.Reálisan a helyetekben a 9 m harmadában reménykednék.

2012. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
85%
Azt igen is le kellett volna papírozni. Ha lett volna belőle sértődés ha nem. Minden ilyesmiről kell papír.
2012. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy befogtuk, de ha előre leírta volna a többi körülményt, akkor mindenkinek más lett volna a hozzáállása, apránként derültek ki lényeges dolgok.
2012. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha pénzről van szó, nem számít szülő, testvér. Csak a pénz számít. Saját tapasztalat.
2012. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!