Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több éve nem látott közeli...

Több éve nem látott közeli rokonaidnak adnál valami ajándékot az első találkozásnál?

Figyelt kérdés
Egyik szülő, nagyszülők. Vagy elég vagyok én, mint ajándék? :)
2012. márc. 26. 08:37
 1/5 A kérdező kommentje:
(17, 20, 20 éves lányok vagyunk)
2012. márc. 26. 08:42
 2/5 anonim válasza:
Esetleg valami jelképes kis ajándékot. Nyilván az a legfontosabb, hogy találkoztok, de szerintem biztosan jól esne nekik egy pici meglepetés. A nagyimat elég ritkán látom, én mindig viszek valami saját kézzel készített ajándékot.
2012. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy több éve nem láttátok a szülőket, nagyszülőket? Miért nem találkoztatok közben?

Ha elvált szülők gyermekei vagytok, és pl. a papátokkal (és az ő szüleivel) nem találkoztatok évek óta: no én meggondolnám, hogy vegyek-e neki ajándékot? (Most, hogy gyakorlatilag felnőttetek, egyszeriben kíváncsi lett rátok?)

Vagy miért nem volt köztetek rendszeres kapcsolat?

2012. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen elváltak a szüleink és el tiltott az anyánk az apai nagyszülőktől, de velük nincs gond, az apánkkal nem szivesen találkozunk de nem lehet megoldani hogy ő vele ne találkozzunk, egy napot kibirunk. Akkor inkább ne legyen ajándék? valamivel több mint 3éve nem láttuk egymást, az apánk nem nagyon volt kiváncsi ránk de küldött pénzt (sokat) amit anyánk lenyúlt:(
2012. márc. 26. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

"... nem nagyon volt kíváncsi ránk, de küldött pénzt ..."

A mamád örült a pénznek, ti pedig gondolom, örültetek volna a szeretetnek.

Amit én tennék, legalábbis megpróbálnék megtenni:

- mint jólnevelt, illedelmes gyermek valami csekélységet vennék mind a háromójuknak (nagyinak csoki + virág, a 2 férfinak egy-egy üveg olcsóbb bor)

- a találkozáskor udvarias, de érzelmileg visszafogottabb próbálnék lenni, éreztetve, hogy "ha eddig nem voltatok fontosak a számukra", akkor most mire föl?

Ha majd a későbbiek során bizonyítják, hogy a kapcsolat-felvétel nem csak egy-egy esetre szól, hanem állandósul, majd "érzelmileg is kiengednék" velük szemben.

2012. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!