Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemről kiderült hogy...

Férjemről kiderült hogy COPD-je van (tüdőbetegség), még csak 44 éves és van egy 2 éves gyerekünk. Teljesen kivagyok. Hogyan lehet ezzel együtt élni?

Figyelt kérdés
Remélem jobban lesz a kezelések hatására...de nagyon félek a jövőtől.Nekem nincs munkám Gyes-en vagyok,ő dolgozik értünk de nincs most valami jól.Valaki van hasonló helyzetben vagy volt?Akármilyen betegségben?
2012. márc. 26. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagynényém a második gyerekkel volt terhes amikor kiderült hogy a férje,aki 35 volt akkor rákos.

Megszületett a kicsi,amint lehetett beadta bölcsibe,3 műszakban dolgozik,mellette másodállás,már amikor tud.

Minden pénzük,megtakaritásuk,lakás,kocsi ára elment már a kezelésekre,ötödik éve küzdenek a rengeteg áttéttel,sokba kerül a mindenféle alternativ gyógymód,persze a család is ad ,segit amennyit tud.

A gyerekek mára megtanulták,hogy ha apa rosszul van,akkor csendbe legyenek,ne zargassák

Nézni is rossz már,de muszáj kitartaniuk.

2012. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Anyukámnak ugyanez a baja, ő 58 éves. Sajnos dohányzik és nem nagyon tud leszokni a cigiről, pedig 6 hét múlva unokája születik.

A legrosszabb, amikor fullad, már többször kellett mentőt is hívni és kórházban is volt. Nagyon fáj nekem, hogy így tönkreteszi magát. De ismétlem: ő dohányzik.

Sok gyógyszert kell szednie, tüdőtágítókat, stb. A férjednek milyen súlyos panaszai vannak?

2012. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám bénult le, szerencsére csak átmenetileg, amikor 1 éves voltam.

Anyukám visszament dolgozni.


Az érzelmi részét nem tudom, sosem beszéltek róla.


Kitartás!

2012. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A COPD elég jól karbantartható, ha betartják az orvos javaslatait.Nem gyógyítható, de megállítható. De épp ezért kellene a férfiaknak is gondolkodni, mikor vállalnak gyereket! Hát nagy kirándulások, túrák,foci apával már nem lesz, de legalább nem rák, élni fog.
2012. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most megyünk csak állapotfelmérésre,még nem tudjuk mennyire súlyos.

Köhög ami enyhült antibiotikumra és 2szer fulladt eddig fizikai aktivitásra.De már az sincs.Azért nincs már mert lerakta a cigit,30 évig dohányzott!

Kitartás mindenkinek!

Akinek az anyukája COPD-s hogyhogy nem tette le a cigarettát?Nem fullad tőle?

2012. márc. 26. 11:26
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nagymamám szenved ugyanebben.Gyermekkora óta láncban dohányzik,amelyről mai napig nem hajlandó leszokni,ennek ellenére már évek óta egészen jól elvan vele,szinte tünetmentes.Ha viszont elkap valamilyen felsőlégúti betegséget(hála Istennek,nagyon erős szervezete s immunrendszere van,egy évben átlag egyszer kap el ilyesmit)na az azóta,mióta COPD-je van,jóval tovább tart,erős köhögéssel.Nyugodj meg,elég jól karbantartható betegség,gyógyszerekkel kiváltképp(mamám sosem szed gyógyszert,erre bevett párat,aztán megunta és éli tovább életét)Nyugi,kitartás!
2012. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Székely I. válasza:
A legfontosabb a dohányzás abbahagyása! A COPD-t a leghatékonyabban légzésrehabilitációs kórházi kezelésekkel lehet kordában tartani. Ez általában 6 havonta történik. A fizikai állapotfelmérések mellett RTG és légzésfunkciós vizsgálatok, valamint gyógytorna és sóterápia történik. A COPD gonosz betegség, az állapotromlások (exacerbációk) elkerülése érdekében érdemes felvenni a pneumovax 24 oltást (orvosi konzultációval). Ez a legveszélyesebb tüdőgyulladást okozó bacik ellen véd 3 évig. Minden évben a komplex influenza elleni oltás is kell! A terápiát kiegészítik segédeszközökkel. Ilyen a SALVUS vizes inhalátor, a KS pipa és opcionálisan a 3-as típusú sópipa. Kerülni kell a dohányfüstös helyeket. A szobában legyen légtisztító. Érdemes allergia vizsgálatot is elvégeztetni, és az allergén okokat kiküszöbölni. Mozgásra jó az úszás, a sétálás (jó időben), kerékpározás, szintén jó időben. Jó a szobakerékpár, és érdemes beszerezni egy ujjra húzható pulzoxymétert. A COPD típusától függő a kezelés, attól függően melyik betegség dominál. A közeljövőben remélhetőleg hazánkban is bevezetik a DAXAS nevű készítményt, mely szintén segíti a tüdő autoimmun állapotának javítását. Én 2006 óta vagyok COPD-s, együtt lehet vele élni, bár nem könnyű!
2012. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a válaszod,nagyon hasznos volt.

Megkérdezhetem mióta szenvedsz ebben a betegségben és hány éves korodtól?

Hétfőn megyünk légzésfunkcióra,eddig semmi vizsgálat nem volt csak tüdőszűrés(negatív),remélem csak I.stádiumban van.

Már több mint 1 hete nem dohányzik a férjem és már alig köhög és nem is fullad.Persze szedi az antibiotikumot és van ez a kis inhalálója is amit háziorvos írt,gondolom hörgőtágító.

Köszönöm a tanácsokat,megfogadjuk!

2012. márc. 28. 13:36
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.Kiderült a vizsgálaton hogy nem ez a betegsége a férjemnek,sima hörghurutja van:)

Minden jót!!!

2012. ápr. 3. 20:09
 10/12 anonim válasza:
Az én anyukámról most derült ki, COPD-ben szenved. 55 éves 35 éve dohányzik napi másfél dobozzal. :(( Nem hajlandó most sem letenni... olvastam egy korábbi hozzászólást miszerint ugyanígy az édesanya nem hajlandó letenni. Nem értem, és én is szenvedek, ahogy tönkreteszi magát édesanyám. Neki most egy 2 és fél éves unokája van. És én is itt vagyok a lánya. Nem volt egy könnyű élete sőt, valahogy szerintem úgy van vele, hogy neki már csak a cigi szenvedélye maradt.:(( Vajon mennyi ideig élhet így? :(( Nagyon el vagyok keseredve. Ő volt a mindenem amikor kicsi voltam és most sem tudom elképzelni, hogy Ő ne legyen. De annyira önpusztító életet él.
2012. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!