Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenézed azt a nőt, aki háztart...

Lenézed azt a nőt, aki háztartásbeli?

Figyelt kérdés

2 gyereket nevel és egy családi házat tart rendben.

Mindenféle vélemény érdekel!


2012. márc. 27. 14:10
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
54%

A "lenézés" nem jó szó, de nem vagyok róla jó véleménnyel. Én úgy gondolom, hogy felnőtt ember dolgozzon, még akkor is, ha nem feltétlen hiányzik a fizuja a családi kasszából (magam is anya vagyok, mielőtt még nekem esnétek...).


Attól is függ persze, hány évesek a gyerekek, de ha már nem igényelnek felügyeletet, nem látom értelmét a nemdolgozásnak. A háztartás vezetése nem kifogás, azt az is megcsinálja, aki 8 órában dolgozik mellette.

2012. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
75%
Nem, egyáltalán nem nézem le. Miért nézném? Ha nem kell feltétlenül dolgoznia, akkor nincs baj azzal, hogy inkább a gyerekeivel foglalkozik.
2012. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
82%

"2 gyereket nevel és egy családi házat tart rendben"


Szerintem sokan vagyunk akik gyerek mellett háztartást vezetünk és dolgozni is eljárunk.


A kérdésre is válaszolva nem nézem le, mer nem érdekel, hogy más mit csinál. Ha nekik így megfelel akkor oké, semmi jogom bárkit is megszólni.


De viszont azokat megvetem akik agyonig elvannak adósodva és akkor sem hajlandóak elmenni dolgozni.

2012. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb nő ezt úgy is meg tudja csinálni, hogy mellette dolgozik. Akkor miért kellene ebből "szakmát" csinálni?

Nem nézem le, csak sajnálom, mert egész életében ott fog lebegni fölötte a pallos, a nulla év munkaviszony pallosa, és pénzt csak akkor remélhet, ha kap az urától, vagy abban reménykedik, hogy valakitől örököl.

2012. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
70%
Nem nem nézem le.Édesanyám is sokáig főállású anya volt , háztartásbeli mivel 3-an voltunk testvérek.Amíg a legkisebb testvérem el nem ért egy bizonyos kort addig volt főállású anya és háztartásbeli.Ezután visszament dolgozni.
2012. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
60%
Ez kellene hogy legyen a normális felállás,és így a nő nyugodtan tudna foglalkozni a családdal.
2012. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
86%

Lenézni nem igazán lehet.

Amúgy miért is lehetne?

Gondolom otthon főz, mos, takarít és a férj, élettárs tud biztosítani egy megfelelő életszínvonalat akkor szerintem nem probléma.


Nos számomra az a lenézendő amikor a nő otthon van nem csinál semmit a "ház ura" megteremti az anyagiakat és a feleség, élettárs állandóan panaszkodik, hogy jó lenne ezt venni meg azt, meg nincs elég ruhája (csak két szekrény) mert már megint az a szemét munkáltató nem fizet a férjének eleget, de ő meg nem megy el dolgozni még akkor sem ha lehetősége van mert hát a gyerekek miatt akik már rég nem abban a korban vannak, hogy állandóan felügyelni kellene rájuk csak hát még jó kifogásnak hangzik!


Nos ez az én véleményem :)

2012. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem nézem le, de én tuti nem vállalnám. Rettentő unalmas tud lenni egy főállású anya a férje, a gyerekei, és az ismerősei számára, ha állandóan a rendelkezésükre áll.
2012. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem nézem le. Ha a család megengedheti magának, hogy az anya otthon maradjon, és így mind a két félnek megfelel, akkor miért ne?

Nekem van rokonom, aki háztartásbeli. Már felnőtt lánya van, több gyereke nincs. Amikor beindult a férj üzlete, ő otthon maradt, gondolom, így egyeztek meg. A férjnek ez így jó, ő elvárja, hogy tisztaság legyen otthon és ne akkor takarítson, mikor ő otthon van; legyen főzve és mosva rá, meg hasonlók. Szerintem nincs ezzel semmi gond.

2012. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
93%
Nem nézem le!
2012. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!