Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy ha nő háztartásbelinek kényszerül?

Figyelt kérdés

Alap eset. Mondjuk gyerek nincs és nem is lesz. A nő munka nélkül marad és valószínűleg a mai világot ismerve az is marad. Kétségbeesetten keres munkát,mert szeretné ha saját jövedelme is lenne ,de mondjuk sajna egyéb okokból (pl. egészsége) nem talál.

Ti szeretnétek-e vagy eltudnátok-e fogadni, hogy a férfi tartson el benneteket, miközben ti otthon a háztartást vezetitek? Van-e ennek értelme és ha igen akkor meddig lehet ezt így csinálni? És miért?



2012. jan. 24. 17:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha ezt mind a ketten megbeszélik és mind a kettőnek megfelel akkor nincs ezzel gond. A nő vezeti a háztartást otthon, főz a férfi pedig dolgozik.
2012. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Ez több dologtól függ:

-a férfi el tud-e tartani, azaz keres-e annyit

- mi az ő álláspontja? azt senki sem szeretné visszahallani, hogy: én tartalak el, nem adsz semmit a közösbe....

-a nő hogy viszonyul a helyzethez? elfogadja, beletörődik, jól érzi magát így, vagy szenved, dolgozni szeretne...


Írd le, te melyik kombinációban vagy. Esetleg tanfolyam? Éreznéd, hogy hasznos vagy, és azt sem mondhatnák, hogy nem teszel semmit.

2012. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jelen pillanatban én is munkanélküli vagyok és mondhatni, a párom tart el. Hát nem túl jó dolog, kellemetlen érzés, nem csak azért, mert nem vehetek meg magamnak akármit. Rossz, mert túl sokat vagyok itthon egyedül, nem járok társaságba, kilátástalan az életem. Depressziós is voltam. Tehát ezt túl sokáig nem lehet bírni, nagyon nehéz. Ha lenne gyerek, az persze más lenne, de így, hogy csak ketten vagyunk, én sokszor egyedül, így nagyon nincs értelme a dolognak. Sem anyagilag, sem lelkileg.
2012. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám fel a munkakeresést hátha akad valami. Ha sokáig tartana az állapot akkor valószínűleg keresnék valami önkéntes munkát, mert nem bírnék egész nap itthon ülni. Ha a férfinek elég a fizetése,akkor így bevállalnám. (meg persze ha nem dörgölné az orrom alá, hogy ő tart el)
2012. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
23%
még régebben asszem 18-19.sz-ban ez így volt természetes, hogy a nó otthon van, a férfi pedig dolgozik.
2012. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Keresném a munkát, de nem lenne bűntudatom, hiszen ez egyértelműen nem az én hibám.

Egyébként régen ez volt a bevett gyakorlat. Ha kertes házban éltek, akkor csinálj konyhakertet, minden nap főtt kaja. Hidd el, emiatt már megérné a dolog és egy percig se bántson ez, semmivel sem vagy kevesebb ember, mint bárki más!!

2012. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
5.-nek: Azért csak ne menjünk vissza a középkorba!!
2012. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Jelenleg csak felvetett kérdés ! Szenvednék és keresnék munkát! Illetve keresek melót. Én nem tudnám azt elképzelni,hogy nekem a pasitól kelljen pénzt kérnem bármire is. A víz ver ki már az egész gondolattól is!

Könyörgöm: most a XXI.sz-ban élünk.

2012. jan. 24. 17:52
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Én egy életre nem bírnám... Kisebb munkákat akkor is vállalnék, amikor épp találok... De szerintem ez nem megalázó :) Sőt... Aki olyan hülye, hogy azt hiszi, hogy gyereket nevelni, ellátni egy nagy kertes házat, főzni, mosni, takarítani, stb.. olyan nagyon könnyű, arról meg van a véleményem :)
2012. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen és biztosan nem bírnám otthon sokáig! Én kvázi egy "hiperaktív "nő vagyok és megörülnék a monoton dolgoktól ,meg,hogy otthon és mindig csak ugyanaz,

Bele betegednék az tuti. Jó vannak állataim velük is lehet foglalkozni.(gyerek helyett) de ez akkor sem ugyanaz.

2012. jan. 24. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!