Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenézed azt a nőt, aki háztart...

Lenézed azt a nőt, aki háztartásbeli?

Figyelt kérdés

2 gyereket nevel és egy családi házat tart rendben.

Mindenféle vélemény érdekel!


2012. márc. 27. 14:10
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
63%

Újabb dolgot találtam a háztartásbelinél, amiért komolyan le lehet nézni.

Kérdezem a HTB-ket:

Mennyi nyugdíjjárulékot von le tőletek a munkáltató(férj)?

Ha semennyit, akkor mi lesz veletek, ha elváltok 10-20 év után? Mert az is bőven játszik.

Csak nem arra fogtok hajtani, hogy szépen mindent megszerezzetek, amiért a férj az évek, évtizedek során megdolgozott, lévén az KÖZÖS? Na EZÉRT nézem le a HTB-t, mert egy számító némber, aki már jó előre kiszámította mindezt.

Mert aki 20 évig otthon van, az már nem fog elhelyezkedni sehová, mert nem kell sehol, maximum ládát pakolni.

Tehát neki a válás a halált jelentené, de a törvények bebiztosítják számára a kényelmes életet akkor is, ha elválnak, pedig nem keresett soha egy fillért sem.

A szokásos reakció ilyenkor az, hogy a takarításért és gyereknevelésért megérdemli, de amikor két olyan ember válik, akik mindketten dolgoznak, ott a nő nem kap plusz részt a közös vagyonból a takarításért. A jog elismeri tehát ezt hivatalos munkaként? Nem.

Kizárólag azért közös az a vagyon, mert a jog így rendelkezik házasság esetén, mert ha nem házasok, akkor az is különvagyon lenne.

Tudja ezt a HTB? Naná. Ha nem érdekelnék az anyagiak, akkor egy szerződéssel könnyedén ki lehetne kötni, hogy mindenki azzal távozik a kapcsolatból, amit beletett, és ami papírokkal igazolható. Ha viszont egy klasszikus HTB elé ilyen papírt teszel, akkor gyorsabban kapkodná a levegőt mérgében mint egy asztmás. Hogyezthogyképzelednekemjogomvanerreéntartomösszeacsaládot blabla.

Persze lehet érzelmileg zsarolni valakit, hogy minek a papír a szerelemben, és máris megadja magát a férfi. Nem kell sajnálni, önként vállalja a dolgot, de a nő számítása tagadhatatlan, mert ha nem számító, akkor egyszerűen bolond. Melyik épelméjű ember merne úgy élni egy életet, hogy a házasság megtörése esetén nem maradna semmije?

Na ezért nézem le őket. Ez semmivel sem jobb annál, mint amikor valaki a fizetése egy részét eltitkolja a másik elől, mert ki tudja, mi lesz a jövőben.

2012. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
31%

Alapvetöen ket ember nem azert hazasodik, hogy elvaljanak, de ertem az elmeletedet. Es tenyleg, sok a szamito nö is. Viszont azt sem tartom normalisnak, hogy mindenki egyforman jaruljon hozza a közös kasszahoz, stb.

Szerintem ugyanis a mai vilagban elegge elkorcsosult a nök szerepe.

Regebben ereny volt kipihentnek es csinosnak lenni, haztartast es csaladot vezetni, ez volt a nök dolga, es hogy a csaladfö lelket, testet felfrissitsek az üdesegükkel, talpraesettsegükkel, jo föztjeikkel (most lehet, hülyen fogalmaztam. :)) A klasszikus ferfinak ilyen csaladban meg sem fordulna a fejeben mas nöt keresni. Egy agyonstrapalt dolgozo nö, aki haztartast vezet, gyerekeket nevel ezt nem nagyon tudja hozni. (En is dolgozo nö vagyok, anyam is az volt, stb.)

Szerintem, ha megteheti a csalad, hogy a nö otthon maradjon, akkor mindenki csak profitalhat belöle. Nem elösködes a nö reszeröl, felteve, ha a csaladja all míndenek elött es ertük van otthon. (Ertsd: gyerekkel sokat foglalkozik, föz, mos, takarit, rendben tartja a dolgokat, elintezi a hivatalos ügyeket, magyarul menedzseli a csaladot. Több ideje van mindenre, ezert sokkal jobban es minösegibben tud mindent megoldani, mint a dolgozo nö, akinek keves ideje van minderre.

2012. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
kieg: es ugyebar miert hazasodik ket ember? A csaladalapitasert többnyire. Akkor nem az lenne a fö celja a hazassagnak, hogy abbol valami minösegi dolgot hozzanak letre?
2012. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:14


egész jól megfogalmaztad, csak azt a részt nem kellett volna, hogy mi lesz veletek ha elváltok?! Mi lenne semmi, mert ők soha nem fognak elválni, a férj csalhatja agyba-főbe, inkább becsukják a szemüket, mert nem akarnak nyomorban élni a válás után

2012. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
65%

Lehet itt vitatkozni, ami tény az tény:


A htb egy fronton végez fontos munkát, a dolgozó nő két fronton. Tehát utóbbi nagyobb tiszteletet érdemel.

Minél több dologban vagy jó, annál többet érsz. EZ tény.


Ezt nem lehet ellenérvvel támadni, mert tény és való, hogy az a nő, aki több dologból veszi ki a részét az életben, több tiszteletet érdemel. Otthon körmöt reszelni, mint ahogy valaki írta aki ezt választotta, a világ legkönnyebb dolga. Ha a férje is megelégszik ezzel, akkor szerencsés is, hogy olyan párja van, akinek ennyi elég.

2012. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
76%
Nem is az volt a kerdes, hogy melyik a tiszteletremeltobb, hanem, hogy lenezed-e a htb-t.
2012. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
68%

A példamutatásról meg annyit, hogy a thb esetleg azt a példát adja át a lánygyermekének, hogy ez a normális. A lány meg nem biztos, hogy talál olyan pasast, aki eltartja ugyanúgy, mint apukája az anyukáját. Lehet itt bármilyen kemény házimunkáról beszélni az eltartásért cserébe.


Van a házunkban egy család. Anyuka nem csinált soha semmit, apuka két műszakban dolgozott. Nekik így jó volt. (csak mert sokan példálóznak azzal, hogy hát apukának ez így fain és nem panaszkodik mert megegyeztek ebben. oké.) Van nekik egy fiuk és egy lányuk, mindkettő huszonéves. A fiú már elköltözött, dolgozik, a majdnem 30 éves lány (nő) még otthon lakik, most már ketten sétáltatják a kutyát anyukájával egész nap a főzőcske és a porszívózás között, apuka meg kettejükre keres.

Ugyanis a 30 körül lánynak esze ágában sincs elmenni dolgozni, viszont egyelőre nem talált pasit, aki ezt elfogadja.

Mert azért valljuk be, nem ez az általános igény a férfiak részéről, hogy a nőt eltartsák....akármennyire szeretik is. Sok férfi vele egyenrangú társat szeretne, nem egy körömfestegető házvezetőnőt. Bármilyen csúfan is hangzik.

2012. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
77%
Neveles kerdese szerintem. Ott a htb is buta volt, hogy igy nevelte a lanyt. Okos nö nem igy tette volna, legyen az htb, vagy dolgozo.
2012. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sok olyat irtatok, amire én/mi nem gondoltunk.


Elöljáróban: 16 éves korom óta dolgozok, a közös életünket az én lakásomban kezdtük. Nem akarok élősködni a férjemen. Ő sem élősködött rajtam amikor a fizetése 80%-a a diákhitelre ment több, mint egy évig és ezalatt az idő alatt én "tartottam el".


A fiúnk most kezdte az iskolát, a lányunk szeptember óta jár óvodába. Az én munkahelyem megszűnt amíg itthon voltam. Szeptemberben elkezdtem munkát keresni, január 1-től újra dolgozok. Most behívtak minket az iskolába, hogy "baj van a gyerekkel". Ott sírva mondta, hogy persze, mert már a főzés fontosabb nekem mint ő. Nem tudom, mi legyen. Én is félek attól, mi lesz ha válunk, hogyan fogok munkát találni 5-10 év otthon lét után.

A gyerekek nincsenek elkényeztetve, szabályok vannak, napirend. A fiunk már segít néha ezt-azt a házimunkában.

Önzőnek érzem magam hogy a saját önmegvalósításom miatt hanyagolom őket, pedig hát ugyanannyit foglalkozok velük, mint bármelyik más anyuka.


Valószínűleg a részmunkaidős munka lesz a megoldás.


Nagyon köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

2012. márc. 29. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!