Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni a...

Hogyan tudnék megtanulni a pénzzel bánni, spórolni?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon szegények voltunk, 16 éves korom óta dolgoztam. Először diákmunka, majd gyártósor. Mellette nyelvet tanultam, aminek köszönhetően 5 évvel ezelőtt nagyon jól fizető állást kaptam. Elkezdtem olyan dolgokat venni, amiket korábban soha: hús, drága gyümölcsök, minőségi desszertek, sajt; már nem csak netről és turkálóból vásároltam ruhát, cipőt. Kicsit nagyon elszaladt velem a ló :-(

Hogyan tudnám rávenni magam, hogy kicsit visszavegyek?


2012. márc. 27. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel nekem is sok gondom van, és nem tudom honnan eredhet?

Próbálj meg egy nagyobb célt kitűzni amire elkezdheted gyűjteni a pénzt. Jelölj ki egy dobozd, és mondjuk motivációnak ragassz rá egy képet ami a vágyaidat jelképezi. Tőlem csak ennyi tanács telik.

Szép napot!

2012. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy olyan befektetési, megtakarítási lehetőséget, amihez nem tudsz könnyen hozzáférni.
2012. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A bevételed 10%-át tedd el minden hónapban, és ahhoz ne nyúlj! Soha se menj éhesen bevásárolni. Olyan üzletekbe járjál vásárolni, ahol olcsóbbak a kedvenc élelmiszereid.Készíts vásárló listát.Használd az internet nyújtott kupon kedvezményeket.
2012. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Tervezz és gondolj a jövődre,mert a mai világba minden megtörténhet !
2012. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is csóróságban nőttem fel és ebbe a hibába sikerült beleesnem.Ez azért van,mert élveztem,hogy végre vehetek magamnak valamit,nem kell állandóan csorgó nyállal bámulnom a boltokban a csokikat,meg sírni,hogy nekem miért nem lehetnek olyan ruháim,mint másoknak.Én is ezt csináltam a fizetésemmel.Egy forint nem maradt belőle,mert elment ruhára,kajára,piára,csokikára,cigire.:)Valamikor be kell pótolni azt,ami gyerekkorból kimaradt...legalábbis nekem:)Elég,ha csak egy kicsit teszel félre szerintem,ha nincsenek komolyabb céljaid.
2012. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nem nőttem fel olyan fényűző körülmények mellett, de a spórolást, már kicsi koromban belém nevelték.

a papám nagy példaképem. ő mindig azt mondta: ha kevesebb is elég, akkor nem kell sok. tehát ugyanúgy turiból vásárolok, mert jó minőségű cuccokat kapok negyedáron, nézem az akciós dolgokat, és csak havonta 1x van habzsidőzsi :)


ajánlom a raiffeisen rendszeres megtak. programot. úgy néz ki, h minden kártyahasználat után levonnak X összeget, ami a megtakarításodba megy, és így észrevétlenül spórolsz. :)


vagy vonass le minden hónapban egy bizonyos százalékot a fizuból fizunap után, így olyan, mintha a pénz nem is lenne a számládon, tehát nem tudod elkölteni.

2012. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
mi azt csináljuk a párommal, hogy 200 forintosokat kezdtünk gyűjteni. 5000 összegyűlt, nagyobb edénybe tettük. Ahhoz soha nem nyúltunk. ha volt nálam 200 Ft és egy 1000 forintos, és kellett vennem egy 150 forintos terméket, inkább az 1000-t adtam oda. Másfél év alatt durván 130.000 jött össze. 5-6 hónapig ebből fizettük a cskkjeinket. Ezen felül még minden hónapban egy 20-ast (vagy amennyi volt feleslegben) egy borítékba raktam, és leragasztottam. Ahhoz nem nyúltunk. Így lassan kezdett gyűlni, a maradékot osztjuk be. Ha voltak szűkösebb hónapok, akkor a 200-ból veszünk el, mert ha kell mondjuk 3000 forint, akkor könnyebb abból kivenni, de ha egy 10.000-t veszel elő, tuti, hogy el is költöd. Tőlem most csak ennyi telik. Sok sikert!
2012. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én így csinálom:

- semmilyen fém pénzzel nem fizetek, perselyben gyűjtöm mindet

- minden hónapban automatikusan levonnak a fizumból 10%-ot, ami megy egy külön számlára, amihez nem nyúlok (mert nem lehet)

2012. márc. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én, se szegényen, se most ,hogy jobban keresek sem tudok bánni a pénzzel ,pedig aztán tényleg ezerszer átgondolom mit hogyan mire menniyt költsek és mindig utólag jövök rá hogy csinálhattam volna okosabban is..egyszerűen nem értem magam xd
2023. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!