Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmondanál a munkahelyeden,...

Felmondanál a munkahelyeden, csak mert nem bírod idegileg?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal, huszonéves nő. Van egy 2,5 gyereke és rengeteg adóssága.

Jelenleg mindketten dolgoznak (ő és a férje), de a nő fel akar mondani.

Semmilyen másik munkahely nincs kilátásban.


Te mit tennél a helyében?


2012. márc. 28. 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog. Kedjen el intenzíven másik munkahelyet keresni, és ameddig bírja, tartson ki!

A tartósan rossz munkahelyi légkör (főnök-beosztott) viszony előbb-utóbb a beosztott egészségét fogja károsítani. (Idegrendszeri problémák, kiborulás, esetleg gyomorfekély stb.) Ennek idővel a család, és a családi béke fogja kárát látni.

2012. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Bírom mikor ilyen "adott egy..." hüle duma. Mért nem írod be, hogy te vagy az, vagy ha nem, akkor nem tudhatod, hogy mennyit tűrt már, és van egy határ. Nem fontos beledögleni, ha nem bírja. Én is ezt untam meg egy hónapja. Nincs más, de úgysem szakmába voltam, a gyárakba meg ha nem vagy genyó, kifognak és aláznak a mocskok.
2012. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem értem, min változtat a dolog, ha azt írom, hogy a legjobb barátnőmről van szó.
2012. márc. 28. 08:01
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Mert akkor te sem mered megmondani neki a véleményed. Tudom, jó más véleményét is megkérdezni, csak szal érted. Ezért tudják megtenni a cégek, mert nagyon sokan vanank, akik halálukig kubikolnak meg tűrnek mert muszály. Ezért kell azzal kivédeni, hogy minél kevesebb adósága legyen az embernek, mert így védve lesz az ilyen dolgokkal szemben. Jó, van mikor nem szándékosan vesz fel hitelt, mert muszály, de sokan nem. Akkor meg nyögjön benne. De ha érzi barinőd, hogy a család látná kárát akkor jogos. Ezt csak az tudja, milyen olyan helyre bemenni ahova gyomorgörcsel megy be, aki már volt ilyenbe, illetve ha volt is, nem egy semmivel nem törődő ember.
2012. márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én azt mondtam neki, hogy amíg bírja, tartson ki. De a bizonytalanra ne mondjon fel, mert felkopik az álluk.
2012. márc. 28. 08:23
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
De ez eleve bizonytalan, nekem is ezt mondták. Nyílván akkor már elment volna, ha lenne másik, ha lenne hova mennie. Viszont akkor addig tűrjön, tegye a jópofit, belülről örlődik, otthol meg kiadja magából. Tudom, hiszen anyu is ilyen volt mikor még otthol laktunk
2012. márc. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha felmond, akkor azért idegeskedik, hogy nincs miből számlákat fizetni vagy enni. Az jobb?
2012. márc. 28. 08:44
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én felmondtam az ilyen helyen,idegileg tönkretesz.

De nemhogy gyerekem,még egy árva macskám se volt,csak a saját magam létét kockáztattam.

Gyerekkel már másképp döntenék,érte kibirok bármit.

2012. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó figyi. Lehet más akkor a helyzet amúgy ha gyerek is van. De lehet még nincs elég tapasztalata, hogy nem olyan egyszerű lesz ez a menet. Majd megtapasztalja
2012. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha talál is másik helyet, nagyon meglehet, a következő munkahelyén sem lesz sokkal jobb a helyzet. Sok a munkanélküli, szinte mindenki családjában található, ezért akinek már van munkahelye, az logikus, hogy azt szeretné, ha a mellette megüresedő helyet saját rokona, ismerőse foglalná el. Ezért legelőször sajnos a kollégák, kolléganők azok, akik igyekeznek az új dolgozó körül a légkört legelőször megrontani.

Tehát garancia nincs arra, hogy majd a következő munkahelyen jobb lesz.

Próbálja meg a kapcsolatát a munkatársaival rendezni, legalább egy régebbi dolgozóval normális, emberi viszonyt kialakítani. Az ő révén talán majd a többi is előbb-utóbb elkezd normálisan viselkedni. Ha viszont a főnökkel vannak problémák, a munkatársak sokat segíthetnek neki, hogyan kell "kezelni" a főnököt.

2012. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!