Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy fogadják a munkahelyeden,...

Hogy fogadják a munkahelyeden, ha sokat vagy táppénzen a gyerkőccel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a második gyermekemmel vagyok itthon GYED-en,már nem sok ideig,a férjem külföldön dolgozik,a nagyszülők betegesek.


Az első gyereknél is átéltem,hogy nem tudok megfelelni mindenfelé,sajnos segítség nélkül nem tudom megoldani,hogy a gyerekemmel is itthon legyek ha beteg és a munkámat is ellássam ilyenkor.

Az elsőnél még megcsináltam,hogy mikor izületi gyulladása volt hónapokig,akkor nappal vigyáztam rá itthon,orvosokhoz járkáltunk és állandó éjszakázást kértem,olyan voltam mint a mosogatórongy a végére és még akkor is könyörögtek a kolléganők,hogy ne szúrjak ki velük a nyári szabadság idején,hogy táppénzre megyek most.


Persze a kolléganők részéről ment mindig a kibeszélés,hogy mit képzel a kisgyermekes ott dolgozó,hogy már megint táppénzre megy a gyerekével.


Egyszerűen nem tudsz mit csinálni,nem tudsz kétfelé szakadni,sajnos nem nézik jó szemmel,ha táppénzre megy a szülő a gyerekével,mondván oldja meg ahogy tudja,de teljes munkaerő legyen mindig.


Meg kell próbálni nem foglakozni a kritikával,beszólogatásokkal ,nem jókedvedben maradsz otthon a gyerekeddel,hiszen jóval kevesebb a kereseted,ha táppénzre kényszerülsz.

2012. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van. A nagy főnök nagyon rendes, nem szól egy szót sem, megérti(2 gyermekes anyuka ő is). De a munkahelyemről hallok vissza dolgokat, és ez rosszul esik. Ráadásul olyantól akitől nem is vártam. Neki is van egy felnőtt lánya, úgy látszik elfelejtette már, hogy milyen egy kicsi gyermekkel. A másik meg könnyen beszél, ő sosem volt otthon táppénzen a lányaival, mert olyankor ment át az anyukája.

De igazából nem érdekel, első a gyermekem. Kirúgni nem fognak attól nem félek. Aki beszól esetleg a szemembe is, akkor meg kinyitom a számat szépen udvariasan.

2012. febr. 20. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszahallassz valamit,akkor kérdezz rá az illetőre (mintha csak tanácsot kérnél tőle,ne mond el neki,hogy visszahallottad amit mondott),hogy ő ilyen körülmények között a maga életében hogyan oldotta,oldaná meg segítség nélkül a gyermeke betegsége esetén a helyzetet ?


Vezesd rá.hogy te nem lógni akarsz,hiszen minden fillér számít a keresetedből ,nem mindegy,hogy táppénzre kell e menned,vagy tudsz rendesen dolgozni.


Kérdezd meg,hogy ő hogyan láttja egy jó munkaerő mit tesz ha gyermeke beteg és nincs külső segítsége ?


Szerintem tudják ők jól,hogy muszályból maradsz táppénzen a beteg gyermekeddel ,de mégis jól esik nekik rosszindulatból irigykedni,hogy neked most milyen "könnyű" ,holott nincs nagyobb szomorúság mint amikor az ember tehetetlenül áll a beteg gyermeke mellett aki rosszul van és csak annyit tehet,hogy kimutatja a szeretetét,érezheti a gyermek,hogy mindig számíthat anyára.

2012. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Hmmmm....lássuk csak....

Kirúgnak, ennyi

2012. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!