Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmondanál a munkahelyeden,...

Felmondanál a munkahelyeden, csak mert nem bírod idegileg?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal, huszonéves nő. Van egy 2,5 gyereke és rengeteg adóssága.

Jelenleg mindketten dolgoznak (ő és a férje), de a nő fel akar mondani.

Semmilyen másik munkahely nincs kilátásban.


Te mit tennél a helyében?


2012. márc. 28. 07:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát ez okos, amit írtál utolsó, csak van mikor alig van törődve a dolgozóval pl én is mikor négyszemközt elmondtam neki, hogy problémák vannak, megértette, de mondta, hogy neki a munkavégzéssel kell törődnie. Közben ezt erősen kétlem, ugyanis műszakvezetőként, bár nem mind tudja, de neki a jó légkört is fent kell tudnia tartattni, nem csak utolsó pillanatban lépne közbe, amikor már késő. Nekem azt mondta, hogy nem ovónéni, beszéljük meg egymás közt. De ha nincs kivel beszélni? Vannak olyanok akik meggyőzik magukat, és csak nyalizásnak veszik ha próbálnál tisztázni egy két dolgot.
2012. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem felmondott hasonló okokból amikor terhes voltam. Mivel dolgoztam így nem volt olyan vészes és már egy másik helyen túl volt a 2. interjún, szóval szinte biztos volt, hogy felveszik.

Így el tudtam fogadni.


De ha felmond anélkül, hogy bármi más még csak kilátásban sincs.... Biztos nem hagytam volna szó nélkül. Ez olyan fajta önzőség lett volna velem és a gyerekünkkel szemben, ami alapjában ingatta volna meg a kapcsolatunkat.

2012. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Na jó, de a mai világban ki tudja mikor lenne másik melód? Ha meg eleve kötve vagy család miatt még rosszabb a keresgélés. Tudom, hogy sok nő ilyenkor vádaskodna, hogy felelőtlen meg ilyenek. Én pl azért spóroltam, ha ilyen lenne, ki tudjam húzni pár hónapig amig nincs más. Bár nem szívesen élem felfele a pénzt de így lgalább mégsem éhezem.
2012. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félreérthető voltam. A normális emberi viszony kialakítása alatt nem azt gondoltam, hogy kezdjen el nyalizni, vagy kérje meg, hogy segítsen elsímítani a problémákat, hanem, hogy "normális emberi kapcsolatot" kialakítani: pl. beszélgetni vele családról, gyermekekről, tv-műsorokról, mit főztél, mit főzzek stb. témákról. Ha az a másik "vevő" egy ilyen beszélgetésre, ezek előbb-utóbb közelebb hozzák az embereket egymáshoz, és szépen lassan a többi is "elkezdi befogadni" az újat.
2012. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Értelek én. De pont én is odamentem a kis majomhoz aki kötekedett közben meg rokon álltal tették oda ahol volt nyolcosztállyal, én meg diplomával xarabb helyen, és egyszerre menünk oda, valamint mindenki tudja, miért került oda, és márcsak ezért is nem kellett volna bunkónak lennie. Én próbáltam odamenni kérdezni őt a jogsijáról, de ő bunkón váltott témát és mondta, hogy szerinte azért akarok most elmenni mert megijedtem egy új termék csinálásától és kiment szünetre. Na? Akkor én alázkodjak meg nyolc évvelidősebben egy kis bu zinak? ugyan már.
2012. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanák fel. A gyerekem fontosabb lenne mint az hogy szívat a főnök. Miből ad neki enni, miből fizeti a számlákat? Ha van másik állás akkor fel lehet mondani.
2012. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha már tuti, hogy van hova menni helyette. Rengeteg a munkanélküli ember és a saját bőrömön tapasztalom, hogy nincs meló (végzettségemnek megfelelő főleg nincs).

Mivel fontos a megélhetésed, szorítsd össze a fogad és tűrj, közben keresgélj, hátha találsz valami más melót.

2012. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nincs semmi munka kilátásban.
2012. márc. 28. 11:13
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kiidegel sokszor a munkám, pedig nem nehéz csak itthonról kell telefonálgassak, de sokszor nincs kedvem és inkább szeretnék a fiammal foglalkozni. De mivel kell a pénz nem hagyhatom ott. A barátnőd tartson ki mert lehet hogy később megbánná, a pénz nagy úr főleg egy gyerek mellett.
2012. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szívesen hagynám ott a munkahelyemet,3 műszakos non-stop szívatás egy k*rva gyárban.Lassan nyugtatókon élek,rengeteget fogytam,sokszor majdnem sírógörccsel jövök haza,pedig már majdnem két éve itt vagyok.Így is naponta 2 órát utazok dolgozni oda-vissza.Sajnos az a baj,hogy nincs másik a közelben,a szakmámmal pedig kitörölhetem a fenekemet,anyukámmal ketten tartjuk fenn a lakást,és taníttatjuk öcsémet.

Tudni kell mérlegelni.Én is csak azért viselem el,mert kell a pénz,inkább zenét hallgatok,hogy ne kelljen figyelni a "kedves" munkatársakra.Gyerekkel csak akkor menjen,ha 100%-osan van másik,arra gondoljon,hogy a kicsit is el kell tartani.Egyébként rengeteg ember van,aki rühelli a munkahelyét,de ott marad,mert nincs más.Sajnos a munkásosztály nem válogathat,de remélem,hogy talál olyat,ami nem lesz ennyire rossz.

2012. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!