Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a munkáltatók rossz szemmel nézik, ha mobilon telefonálsz a munkahelyeden?

Figyelt kérdés

Véleményetekre vagyok kíváncsi. Véleményem: sokáig úgy gondoltam, hogy jogtalan. Mára változott a gondolatom. Úgy gondolom, hogy 50%-ban jogos, 50%-ban jogtalan.

Jogtalan: mivel ha gyermeked beteg, vagy ég a házad, vagy egyéb okból sűrgősen el kell menned, akkor csak is mobiltelefonon érnek el.

Jogos: igaz történetemet mesélném el. Olyan munkakörben dolgozom, hogy másnapra adatszolgáltatást kell nyújtanom, inertnetre vagy mobil magán életre csak ebédidőben vagy időm. Nos, egyik kolleganőm fél 3-tól 5-ig folyamatosan beszélt a mobilján, persze nem munkaügyről. Szóba került a fodrász, az esti kefélés részletekbe menően, főzés-mosás, és a szemétláda kollega, aki ellenség. Nos, a telefon beszélgetés után hazament, én pedig nem tudtam elvégezni a dolgomat, persze határidőre.

Nektek milyen tapasztalatok vannak? Mit illik és mit nem?

Köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 21. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sürgős esetben kell hogy telefonáljanak neked vagy bárkinek munkaidőben akkor a céges telefont kell hívni.ott is elérhető vagy.

Egyébként én nekem a régi melóhelyemen minden munkakezdéskor a mobilt az erre elkészített falra akasztott táblában lévő dobozva kellett rakni.A dobozt a csoportvezető elzárta,és munka végén mindenki elvehette a sajátját.Nemhogy használni,de nálunk sem lehetett.

Volt hogy hívtak a suliból,hogy a fiam balesetet szenvedett.Rögtön elértek,mert mindenhol meg volt adva a munkahelyi telefonszám.Rögtön el is engedtek,sőt ki is fizették az aznapi napomat.

A jelenlegi munkahelyemnél bár nem veszik el a telefont de ezer tábla jelzi hogy szigorúan tilos telefonálni bent a munkahelyen.Akit meglátnak telefonnal a kezében azonnal kirúgják.Ott is van munkahelyi telefonszám,bár itt ha szünet van akkor ki lehet menni az épület elé(vagy mögé) és lehet telefonálni.Ez is helyes,mert katonai cégnél dolgozom,és nagyon figyelnek arra,hogy se fotózás se telefonálás ne történjen meg.(az előző melóhelyem egy sima nyomda volt)

2012. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Az én munkáltatóm,ne nézze rossz szemmel ha telózok,mert kizárolag csak munka ügybe szoktam,néha bejön más egyéb hivás is,de muszály használnom a telót,mert nélküle nem megy a munka,napi-10-20 telóhívás jön be,beígértek egy céges telót is,hamarosan megkapom,igy az én számlám kevesebb lesz!

Hát elárulok egy titkot,csoportvezető vagyok!

2012. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:18

csoportvezető létedre a muszáj szót "LY"-vel írod????

vagy oda már nem kell a megfelelő helyesírás???

Kedves kérdező.Az én munkahelyemen sem tolerálják a telefonálást.Van a cégnek vonalas telefonszáma.Ha valaki akar,ott el tud érni,akár sürgős ügyben is.Nem veszik el a telefont,de nem is lehet bekapcsolva.

2012. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Jogos,igazad van,én kérek elnézést! :D

Muszáj!!

2012. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!