Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra és a...

Mit jelent számotokra és a mai társadalom számára a család?

Figyelt kérdés
Úgy értem és szeretném tudni, hogy álltalában kinek mit jelent acsalád , mint a legősibb intézménye az embernek és környezetének.Úgy látom s talán sokan így vannak ezzel hogy ma a család , mint intézmény rendszer amely az összetartozás és utód alapítás, gondozás intézmény kezd egyszerűen eltünni. Inkább a személyes érdekek motiváló. Gondolok arra, hogy akár ezen az oldalon, de akár máshol is sok esetben találkozni tönkrement családokkal. Ezekből szerintem ha van gyermek , akkor rosszabbik esetben hasonló sorsú felnőtt válhat. Én mindig úgy gondolta, hogy acsalád az tabu. Most kezdem azt látni, hogy egy nagy tévedés amit én gondolok. De az is tény, hogy amikor a gyermek nem úgy viselkedik ahogy kellene ,akkor ő lessz a hibás s képtelenek az ember elgondolkodni, hogy önmagukban kellene a kiváltó okot keresni. Szerintem a családban a feleség az nő és anya, egyben a férj az apa és férj egyben, a gyermek pedig áldás. Nem elméleti síkon gondolom és vallom ezt , de ennek pont az ellenkezőjét látom abban ami ma zajlik.
2012. márc. 28. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy férfi és egy nő akik szeretik egymást és a gyerekük/gyerekeik. Nekem.


A társadalomnak? Nem tudom.

2012. márc. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a családom a mindent jelenti, de a tárasadalom számára, hogy mi én sem tudom.
2012. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem az összetartást jelenti, az együtt jóban-rosszban-t

a társadalom számára anyagi biztonságot. szerintem.

2012. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a térsadalom számára értékes , életerős gyermekeket, majd értelmes felnőtteket jelent. Az anyagi biztonság csupán eszköz. Ahogy szokták volt mondani a pénz jön , megy a család az marad és szent.
2012. márc. 28. 18:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a család szeretetet, összetartást és biztonságot jelent.
2012. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nagyon sok helyen a pénz önös érdekből eszköz, nem a család érdekéből

nem tudom hány nő pl azért nem válik, mert nem él megy egyedül pl.

és nem tudom hányan házasodnak csak azért, hogy legyen lakásuk, ne a szülőkkel öregedjenek meg

szerintem ez általános, még az sem látja így, aki benne van.

2012. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*meg
2012. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a boldog élet titka a család,de a családért sokat kell feláldozni,eltűrni és elnyelni.Sajnos a mai világban az anyagiak fontossabak és valahogy nárciszoidá változnak az emberek,a házzaságok egy részében nincs meg a kölcsönös bizalom és tisztelet.Régen az elégetlen háziasszonynak tűrnie kellet,ma szempillantás alatt benyújthatja vállóperét ami gyakran a család széthullásával végződik.
2012. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Úgy nézve a családot, mint a jövőben miként hat ki életünkre , környezetünkre. Őszintén meg mondva , örülök ennyi nagyon példás válasznak, de egyet akkor sem tudok megérteni. Miért nem jelent másoknak semmit sem. Talán elvont vagyok , de mégsem értem.
2012. márc. 28. 19:59
 10/15 anonim ***** válasza:

"Miért nem jelent másoknak semmit sem"

mert önös érdekből volt családra szüksége

pl hogy ne a szüleivel éljen, de egyedül nem tud

vagy mert már mindenkinek gyereke van és nem akar kilógni a sorból

vagy hogy megfogja magának a másik felet, mert más nem maradna vele

vagy így érzi, hogy ő is valamit (sokan csak anyák tudnak lenni, munkájuk sincs és nem is akarnak, mert nem tudnak semmiben kiteljesedni és boldogok lenni saját munkájuk, alkotásuk eredményével)de ilyenek azok is, akik muszájból járnak csak be dolgozni, de utálják, de mást még csak nem is keresnek!

meg millió egy ok, hogy önös érdekből családalapítás miért nem jelent semmit.

2012. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!