Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra és a...

Mit jelent számotokra és a mai társadalom számára a család?

Figyelt kérdés
Úgy értem és szeretném tudni, hogy álltalában kinek mit jelent acsalád , mint a legősibb intézménye az embernek és környezetének.Úgy látom s talán sokan így vannak ezzel hogy ma a család , mint intézmény rendszer amely az összetartozás és utód alapítás, gondozás intézmény kezd egyszerűen eltünni. Inkább a személyes érdekek motiváló. Gondolok arra, hogy akár ezen az oldalon, de akár máshol is sok esetben találkozni tönkrement családokkal. Ezekből szerintem ha van gyermek , akkor rosszabbik esetben hasonló sorsú felnőtt válhat. Én mindig úgy gondolta, hogy acsalád az tabu. Most kezdem azt látni, hogy egy nagy tévedés amit én gondolok. De az is tény, hogy amikor a gyermek nem úgy viselkedik ahogy kellene ,akkor ő lessz a hibás s képtelenek az ember elgondolkodni, hogy önmagukban kellene a kiváltó okot keresni. Szerintem a családban a feleség az nő és anya, egyben a férj az apa és férj egyben, a gyermek pedig áldás. Nem elméleti síkon gondolom és vallom ezt , de ennek pont az ellenkezőjét látom abban ami ma zajlik.
2012. márc. 28. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*így érzi, hogy ő is ér vmit
2012. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tudod, mi lenne képes változtatni ezen?

Ha az emberek nem ítélkeznének egymás felett. Szerintem ennyi kellene.


Gondolj bele, ha nem lenne társadalmi nyomás, hogy legyen férjed/feleséged/gyereked, akkor csak azok vállalnának gyereket, akik tényleg, igazán családcentrikusak.

Akik meg nem, azok mittudomén, elmennének hegyet mászni, búvárkodni, amit akarnak.


Rengeteg ember van, akik nem bírják a szürke életet, de sajnos fel sem merül bennük, hogy más lehetőség is van, mert ezt nevelik beléjük.

És szintén rengeteg ember van, akiknek vagy 10 gyereket kellene vállalniuk, mert nagyszerű szülők, és jó embereket nevelnek fel.


Az emberek uniformizálásával, és a gondolatai, vágyai elnyomásával pedig szinte kiölnek az életből mindent, amiért megéri itt lenni.

2012. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Számomra boldogságot jelent a család. Nem is tudom elképzelni az életemet a párom nélkül, úgy, hogy ne alapíthatnék Vele családot. Vidámság, biztonság, szeretet, bizalom, összetartozás. Ezek jutnak eszembe...

Órákon át tudnék beszélni arról mit jelent számomra a férj és az általam szeretett férfitől születendő gyerek.

Nem tudom elképzelni, hogy ne működne a házasságom és azt se, hogy ne lennék boldog a párommal és a gyerekeimmel.

Egy jólműködő, magabiztos párkapcsolatból szerintem szép családok lesznek.


21-L

2012. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

10 Itt a pont.


Az én családom Q-ra elb@szott,lassan már utálok itthon lenni.Az én életem sokkal jobb lesz a párommal,akit még nem ismerek:)

2012. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, egyértelmű. Az aki másra vágyik és élni akar az tesz is érte. Ha nem jó a jelelegi akkor tanulva belőle, másként élni. Én is ezt tettem, de nem jött be. Nem láttak benne mást, mint amit nem is kívánhatok seninek sem.
2012. márc. 28. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!