Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt rengeteg...

Miért hiszi azt rengeteg szülő, hogy attól lesz különleges a gyereke, hogy nagyon ritka vagy idétlen nevet adnak neki?

Figyelt kérdés

Én nem értem. Miért gondolja azt valaki szülő létére, hogy a gyereke boldog lehet olyan névvel, hogy : Ajándék, Hadúr, Orália, Atlanta, Káldixtusz, Agrippína, Eperke, és még sorolhatnám.


Főleg ha még a vezetéknév is "passzol" hozzá....pl : Zöld Piroska....


Miért hiszi azt sok szülő, hogy attól lesz különleges és "kitűnő" gyereke, ha ilyen idétlen, vagy tényleg szokatlan nevet ad neki?

Miért nem gondolják, hogy már óvodában megkezdődik a csúfolás, ami ált. iskolába csak fokozódik? Miért jó ilyen szinten kiszúrni a saját gyerekükkel?


2012. márc. 29. 06:44
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Szép Hadúr

Szép Orália

Katona Hadúr

Katona Orália stb...még a vezetéknevekkel is rosszabb lesz

2012. márc. 29. 16:00
 32/40 A kérdező kommentje:
De az ilyen szülők miért nem gondolnak bele hogy cikizni fogják a gyereket, vagy a gyerek lesz egyszer felnőtt is, akinek munkahely is kell?
2012. márc. 29. 16:13
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam egy Víz Elek nevű úriemberről is már.....

Szomorú! A szülők szerintem azt hiszik, hogy vicces, de én se tudom egyébként elhinni, hogy képesek így kitolni a gyerekükkel!

2012. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
olyan is volt (mónika show-s jelenetbe láttam) hogy Puncz Imre.....
2012. márc. 29. 16:40
 35/40 anonim ***** válasza:
59%

Akik ilyen nevet adnak a gyereküknek szerintem nem gondolnak bele hogy mi ennek a következménye.

Mondjuk ha valaki erős jellem nemhiszem h a neve akadályozná bármiben pl a tesóm pszichológusa Pávián Odett.

Én olyan környéken éltem gyerek koromban ahol csak különleges, ritka nevű gyerekek voltak (így nekem már nem nagyon lehet újat mondani, és meg is szoktam ezeket a neveket nem idegenkedek tőlük) Nekem nagyon tetszenek az ilyen furcsa nevek, a gyerekeimnek is ritka, nem hétköznapi nevet akarok. De aki pl Oráliának nevezi el a gyerekét az 100% hogy nem komplett:D Én személy szerint azért választanék nem minden napit mert ezek tetszenek, ebben nőttem fel, nekem ezek a "normális", megszokott nevek. A vezeték névvel is rá lehet dobni egy lapáttal:) A páromnak is a különleges nevek tetszenek, neki tetszik pl Kevin, Priszcilla, és nem nagyzolásból vagy divatból, valakinek ezek a nevek tetszenek. Amig nem beszélő név addig lehet szép neveket is választani. Azért lesz egy név durva mert divatot csinálnak belőle, meg nem szoktuk meg itt M.o.-on...

Na szóval a lényeg h lehet különleges neveket választani, de itt is ahol minden hol a MÉRTÉKen van a hangsúly:)

2012. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
39%
Én csak azon vagyok fennakadva, hogy nektek semmi nem jó. Ha különleges az se, ha régi az se. Legyen olyan nevű a gyerek, amiből van 104 az óvodában, akkor biztosan nem fogják csúfolni. Egy Hadúrt leszóltok, egy Nándort leszóltok, akkor mi jó? A Bence, Gergő? Igen végülis.. abból csak 4 van az óvodás csoportban...
2012. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
2-vel ezelőtti válaszolónak: nem lennének ezek a nevek különlegesek, ha eredeti angol nyelvterületen lennének adva a gyereknek, a Kevin és a Priscilla tök átlagos nevek. De a magyar nyelvben sok angol név hülyén hangzik és látszik leírva is szerintem! Ne majmoljuk az angolokat, ők se nevezik pl Zéténynek meg Hunornak az ő gyerekeiket (persze ott is vannak hülye nevek, de legalább nem hangzásidegenek a nyelvtől).
2012. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
59%

ma 08:29 vagyok

Természetesen mi olyan nevet fogunk választani a babánknak ami beillik a magyar társadalomba. Dehogy fogom a fiamat Kevinnek hívni! :D Priszcillát mikor először meghallottam röhögő görcsöt kaptam! Azér itt még nem tartunk! h ezekből válasszunk :) Vannak nagyon szép magyar/magyaros nevek.

2012. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
59%
No, akkor megnyugodtam :D párodat olyan szinten megértem, hogy nekem is tetszenek angol nevek, de csak akkor adnám azokat a gyereknek, ha a vezetékneve is angol lenne, mert milyen már pl egy Galambos Priszcilla... :D
2012. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
11%

Varnus Xavier Inkább OBOAMŰVÉSz mint orgonaművész...


Az az ember homoszexuális, szerinted milyen a kapcsolata a szüleivel valójában?

2012. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!