Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt rengeteg...

Miért hiszi azt rengeteg szülő, hogy attól lesz különleges a gyereke, hogy nagyon ritka vagy idétlen nevet adnak neki?

Figyelt kérdés

Én nem értem. Miért gondolja azt valaki szülő létére, hogy a gyereke boldog lehet olyan névvel, hogy : Ajándék, Hadúr, Orália, Atlanta, Káldixtusz, Agrippína, Eperke, és még sorolhatnám.


Főleg ha még a vezetéknév is "passzol" hozzá....pl : Zöld Piroska....


Miért hiszi azt sok szülő, hogy attól lesz különleges és "kitűnő" gyereke, ha ilyen idétlen, vagy tényleg szokatlan nevet ad neki?

Miért nem gondolják, hogy már óvodában megkezdődik a csúfolás, ami ált. iskolába csak fokozódik? Miért jó ilyen szinten kiszúrni a saját gyerekükkel?


2012. márc. 29. 06:44
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Igen, én nem a ritka nevekre értem, hanem az idétlen, gáz nevekre : pl Orália, Hadúr stb.

A ritka név lehet szép is, viszont a szörnyű, és félreértendő, vagy idétlen nevek nem szépek.

Erre értem, hogy hogyan lehet a gyereknek ilyen nevet adni, mert a csúfolódás elég korán megkezdődik, és olykor a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni.....


Most hogy nézne ki egy munkakereső nő olyan névvel hogy Szép Orália?

2012. márc. 29. 12:01
 12/40 A kérdező kommentje:
vagy egy férfi : Nagy Hadúr
2012. márc. 29. 12:03
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülő inkább maga akar kitűnni, mint a gyerekét "kiemelni az átlagból". És igazat adok annak, aki azt mondja, később baja lehet belőle. Például egy ismerősöm Patrícia nevű kislányát az oviban többször kihagyták a játékból a 3-4 éves gyerekek, mert alig tudták kimondani, hogy "Paprisszia", a szülők pedig nem engedték a "Pati" vagy egyéb becézés használatát. Azóta már annyi idős a lány, hogy az iskolatársai képesek kiejteni a nevét, de ez tüske még megvan benne. És ez még nem is egy extrém-flancos név, csak a szülők még a gyerek születése elhatározták, hogy ki akarnak tűnni a tömegből, mert a vezetéknevük ott van a leggyakoribb magyar nevek mindenkori toplisájának dobogóján (ezt ők mondják így)...
2012. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
38%

-És miért gondolja rengeteg ember, hogy azért adnak egyes szülők nem hétköznapi nevet a gyereküknek, mert azt hiszik, hogy attól hiperszuper lesz? :)

-Csak az a gyerek csúfolódik, akit a szülei nem neveltek meg, nem mondták el neki, hogy ez rossz és sértő dolog. Érdekes, soha nem jutott eszembe, hogy csúfoljam bármelyik osztálytársamat, ovistársamat, csak mert számomra szokatlan neve volt.

-Miért nem lehet felfogni, hogy az adott szülőknek egyszerűen tetszik az Ajándék (pl.), megy a vezetéknévhez is és nem is gondolnak rá, hogy de jó, gyerekünk lesz, adjuk neki az Ajándék nevet, mert az olyan csilli villi, majd biztos Nobel-díjas lesz tőle. Ezt miért nem lehet felfogni?

-Sokat olvasok itt, és azt lehet észrevenni, hogy az összes olyan nevet, ami nem hétköznapi, nem megszokott, azt leszólja a válaszadók többsége. Mert aki a Neszta nevet akarja adni a gyerekének azt is leszólják, mert hogy majd mindenkinek a Nestea fog eszébe jutni, aki a Hadúrt akarja adni, az meg egyszerűen hülye gyökér, aki régebbi nevet akar adni, például Nándor, az meg öreges és hülye vagy már, hogy kicseszel a gyerekeddel, ha kicsit előkelőbb nevet akar, például Eugénia vagy Eufrozina, akkor cigány-e az illető... Hihetetlen... De igazatok van, aki nem Bence és Kitti, azokat állítsuk már a folyópartra és lőjük bele.. Mert hát milyen már, hogy valakit Vilhelminának hívnak.

-Amúgy, az Ajándék pontosan egy kategória a Hajnalkával, Rózsával, Margarétával, Virággal, Jácinttal, Jázminnal, Ibolyával.

2012. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
63%
Már megint itt ez a segg kommentelő az Ajándék nevével :(
2012. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 64 %-os!

Már több helyen leírtad ezt a hülyeséget, hogy csak az a gyerek csúfolódik, akit nem neveltek meg. Tévedsz! Nagyon de nagyon tévedsz! Nekem itthon soha nem mondták el, hogy ne csúfoljak másokat, viszont a büdös életbe nem jutott eszembe bántani a többit. Az óvodás gyerekek legtöbbjében benne van ez. Mindig is így volt. Mind az oviban, mint az iskolában lesz valaki, akit kiszúrnak és halálra cikizik. De nem azért , mert a gyerekek neveletlenek. De ez már el lett mondva neked párszor a többi kérdésnél is, és nem csak én mondtam, hanem többen mások is. Fogjad már fel.

2012. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
83%
Ja és még valami. Nem a ritka nevekkel van a baj (nekem pl az egyik kedvencem a Maléna, amiből egyáltalán nem rohangál sok), hanem a röhejes nevekkel. Orália, ennyi erővel lehetne Anália is. De miért nincs olyan név, hogy Vagina? Tessék. Ugyanúgy nevetséges. Itt erről van szó. Ezt értsd meg.
2012. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
34%
A hőn szeretett hétköznapi neveitek között is vannak röhejesek. Őket miért nem b/szogatjátok? :)
2012. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
76%
Egyrészt lehet, hogy te b/szogatni szoktál, mi nem (persze mindenki önmagából indul ki), másrészt várom azokat a neveket, amelyek szerinted röhejesek, mégis általánosnak mondhatóak. És akkor válaszolok a kérdésedre :)
2012. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%

Már egyszer leírtam régebben, de úgy látszik, a kedves Ajándék-mániás válaszoló nem érti.

Az ilyen nevek azért rosszak, mert lehet, hogy neked ajándék a gyereked, de mondjuk a főnökének, tanárának, ügyvédjének stb. NEM lesz ajándék.

Az összes ilyen Napsugár meg Angyalka, meg Hadúr névvel ez a bajom. Nagyon nem biztos, hogy illeni fog a gyerek jelleméhez vagy éppen minden olyan szituációhoz, amibe az ember élete során kerül.

2012. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!